Wymarzony Reprezentant Polski na Eurowizji 2021: Wybierz rywala dla Alicji Szemplińskiej • dziś finał narodowy na Malcie

Telewizja Polska 🇵🇱 jeszcze nie potwierdziła udziału w Eurowizji 2021, chociaż zapewne jest to tylko kwestia czasu. To, czego nie wiemy, to format wyboru nowego reprezentanta. Czy ta rola ponownie powierzona zostanie Alicji Szemplińskiej? A może jednak komuś innemu? O tym przekonamy się być może dopiero w przyszłym roku, więc w związku z tym pora na nasz coroczny plebiscyt „Wymarzony Reprezentant Polski”! Etap zgłoszeniowy już za nami, a spośród wszystkich typowań wyłonione zostało grono 11 wykonawców, którzy to poparcie mieli największe! Oto lista (kol. alf.):

 • Carla Fernandes
 • Daj To Głośniej
 • Daria Zawiałow
 • Lanberry
 • Margaret
 • Masters
 • Mery Spolsky
 • Natalia Nykiel
 • Natalia Zastępa
 • Roksana Węgiel
 • Sanah

Jak to fani Eurowizji w Polsce mają ostatnio w zwyczaju, do stawki wpuszczono prawie same kobiety. Pojawia się zarówno weteranka i była zwyciężczyni plebiscytu – Margaret, ale też sporo nowych twarzy – Carla Fernandes, Sanah czy zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 – Roksana Węgiel. Nie ma nikogo, kto był już naszym reprezentantem na dorosłej Eurowizji, ale za to po raz pierwszy w historii mamy przedstawiciela disco polo w stawce – zespół Masters. W gronie „wymarzonych” zabrakło dwóch zwycięzców z poprzedniego roku – Dawida Podsiadło i Zuzy Jabłońskiej.

Głosowanie w finale rozpoczęte!

Teraz przed Wami czas decyzji! Spośród jedenastu kandydatów będziecie mogli głosować na swojego personalnego wymarzonego reprezentanta! Można to zrobić poprzez formularz poniżej (gdzie wskazać można max. 3 kandydatów), a wkrótce głosowanie 24-godzinne uruchomione będzie także na Instagramie oraz Facebooku. Całość głosowania potrwa do 27 września, a zwycięzcą będzie ten wykonawca, który otrzyma najwięcej Waszych głosów. Tym samym trafi on do superfinału, gdzie zmierzy się w duelu z Alicją Szemplińską. Aby nieco pomóc Wam wybrać, poniżej znajdziecie playlistę najnowszych utworów wszystkich jedenastu wykonawców jak i formularz do głosowania!

🇲🇹 Dziś finał na Malcie! Gdzie oglądać?

Tęsknicie za preselekcyjnymi emocjami? Dziś na Malcie finał narodowy przed Eurowizją Junior 2020! Miało go nie być w formie programu na żywo, ale jest więc oczywiście warto obejrzeć. Po latach przerwy nadawca TVM wraca do tradycyjnych selekcji, w których uczestnicy śpiewają oryginalne utwory na konkurs. Dziś od 18:15 premierowo usłyszymy ich dwanaście, a widzowie wraz z jurorami wybiorą najlepszą propozycję i nowego reprezentanta kraju. O udział w JESC 2020 walczą m.in. Leah Cauchi (startowała w preselekcjach 2019), Michela Caruana (podczas festiwalu „Golden Voice” zaśpiewała rosyjski hit eurowizyjny „A million voices”), Kaya Gouder Curmi (uczestniczka Sanremo Junior Malta 2019) czy Gianluca Cilia, reprezentant Malty na JESC 2017, który tym razem startuje w duecie z Yulan Law (Sanremo Junior Malta 2019). Spośród 12 piosenek tylko jeden ma maltańskojęzyczny tytuł. Malta będzie trzecim krajem, który wybierze piosenkę konkursową na JESC 2020. Dzisiejszy finał poprowadzi m.in. reprezentantka Malty na ESC 2015 – Amber. Transmisja od 18:15 na TVM1 i w Internecie TUTAJ.

Źródło: Dziennik Eurowizyjny, TVM, YouTube, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: