Szansa na Sukces • EurOWizja Junior 2020: Dziś drugi odcinek. Kto wystąpi?

Dziś o 15:15 drugi półfinał programu „Szansa na Sukces • Eurowizja Junior 2020”, w którym wskazane poprzez casting online uczestniczki zaśpiewają „hity, których słuchamy” i powalczą o miejsce w finale. Oceniać będą je gwiazdy Eurowizji – Michał Wiśniewski (ESC 2003 i 2006), Cleo (ESC 2014) oraz Gromee (ESC 2018) i to oni zdecydują, kto otrzyma wyróżnienie, a kto awansuje do finału, w którym jest już Lena Marzec, zwyciężczyni I odcinka. Program wyreżyserowany przez Konrada Smugę poprowadzi Artur Orzech.

Uczestniczki „The Voice Kids” w stawce

Tym razem na słynnej pastylce staną same dziewczęta. Kogo usłyszymy? Ola Kędra z Podkarpacia znana jest z trzeciej edycji „The Voice Kids”, pochodzi z Humnisk. Wcześniej brała udział w programie „Hit Hit Hurra” – w edycji z 2016 roku w finale znalazła się Alicja Rega (JESC 2017), a zwyciężyła Alicja Szemplińska (ESC 2020). W wieku 6 lat rozpoczęła naukę śpiewania w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, skąd wywodzi się też nasza reprezentantka z Eurowizji Junior 2017. W „The Voice Kids 3” Ola trafiła do ekipy Cleo i odpadła na poziomie „Bitew”. Drugą uczestniczką „Szansy” wywodzącą się z „The Voice Kids” jest Natalia Kosmowska. Ona z kolei zakwalifikowała się do ekipy Dawida Kwiatkowskiego, ale również pożegnała się z programem podczas „Bitew”. Pochodzi z Opatkowic, a swoją przygodę wokalną rozpoczęła już w wieku 3 lat, gdy wystąpiła podczas koncertu kolęd w Sanktuarium w Wysokim Kole. Rok później wzięła udział w swoim pierwszym festiwalu. Uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Puławach, gdzie uczy się w klasie fortepianu. Natalia ma już na swoim koncie m.in. dwukrotny występ na scenie muzycznego studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz na deskach Filharmonii Lubelskiej.

Szansa na Sukces: Kto jeszcze wystąpi?

Sandra Wawer z kolei brała już udział w programie „Szansa na Sukces” w wariancie opolskim. Podopieczna Domu Kultury w Strzelnie zaśpiewała w odcinku z repertuarem grupy Varius Manx. Wśród nagród ma m.in. I miejsce w Młodzieżowym Konkursie Piosenki w Serocku czy zwycięstwo podczas XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Nad Wierną Rzeką” w Małogoszczu. Jej marzeniem jest nagranie solowej płyty. Województwo świętokrzystkie reprezentować będzie w „Szansie na Sukces” Maja Janowska z Rytwian w powiecie staszowskim. 12-latka poza muzyką uwielbia też sport i modę. Lekcje śpiewu pobierała u uczestniczki „The Voice” – Katarzyny Stanek. W trakcie lockdown’u zaczęła grać na pianinie. Bierze udział w licznych konkursach wokalnych. Zajęła m.in. II miejsce w XIV Konkursie Piosenki Religinej w Bogorii, była też finalistką Konkursu „Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców” w Nowej Dębie. Zakwalifikowała się też do 22. edycji festiwalu „Scena dla Ciebie 2020” w Kielcach. O wejście do finału powalczą też mniej znane, ale równie utalentowane Agata Serwin, Maja Biernat i Zuzanna Darnikowska.

Szansa na Sukces: Gdzie oglądać, kiedy powtórka?

Zwycięzca odcinka trafi do finału, który zaplanowano na 27 września. Warto przypomnieć, że w finale uczestnicy zaśpiewają covery oraz utwory specjalnie przygotowane dla nich na Eurowizję Junior. Ponieważ wszystkie trzy półfinały nagrywane były w połowie sierpnia, z pewnością wybrani finaliści już pracują nad eurowizyjnymi propozycjami. Dzisiejsza emisja o 15:15 na TVP2. Transmisja internetowa dostępna np. poprzez WP Pilot. Jeśli chcesz wiedzieć, kto pojawi się w trzecim odcinku „Szansy na Sukces” zajrzyj TUTAJ. Zapraszam do wspólnego oglądania dzisiejszego półfinału i komentowania na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego.

Planowane powtórki odcinka:

  • 16 września 23:25 TVP Rozrywka
  • 19 września 15:20 TVP2
  • 19 września 18:40 TVP Polonia
  • 20 września 04:30 TVP Polonia
  • 20 września 18:10 TVP Rozrywka

Źródło: TVP, Telemagazyn.pl, Wikipedia, Eska, NaszeMiasto.pl, StrzelnoOnline.com, echodnia.eu, fot.: TVP, Instagram

%d blogerów lubi to: