Paulina Czapla dla Dziennika Eurowizyjnego: „Wierzę, że Polska może zagrać o najwyższą stawkę!”. Głosuj na swoich faworytów w „Szansie na Sukces – Eurowizja 2020”!

Stawka preselekcji „Szansa na Sukces – Eurowizja 2020” 🇵🇱 zawiera 21 nazwisk, wśród nich wiele barwnych i utalentowanych osobowości, często ze sporym gronem wspierających fanów. Każdy może zapoznać się z dorobkiem muzycznym kandydatów i ocenić wokal, charyzmę czy potencjał wyszukując ich piosenki czy występy w sieci. Chociaż dopiero od 2 lutego „Szansa na Sukces” trafi do telewizji, to jednak niedzielno-poniedziałkowe prace nagraniowe trzech półfinałów sporo zdradziły, a to m.in. za sprawą relacji z prób na InstaStory, którymi (dość niespodziewanie) uraczyła nas jedna z osób mocno związanych z przygotowaniem muzycznej oprawy show. Bazując na tych nagraniach wielu fanów zwróciło uwagę na kogoś, kto wcześniej nie był na liście zbyt wyróżniającym się nazwiskiem – chodzi oczywiście o Paulinę Czaplę. Ta młoda wokalistka wystąpi w II półfinale z repertuarem „Hity Eurowizji” – patrząc po opublikowanym materiale z prób, poradzi sobie z każdą piosenką i zyskała już spore poparcie wśród miłośników Eurowizji. Pochodzi z Malborka, w wieku 4 lat wystąpiła na „Od przedszkola do Opola” gdzie zaśpiewała utwór „To nie ja”. „Przepiękny utwór, największy polski sukces na Eurowizji. Występ na Eurowizji byłby dla mnie historią, która zatacza koło. Sentymentalnym wspomnieniem dzieciństwa, połączonym z wiarą w moje dzisiejsze umiejętności. Byłabym bardzo dumna gdybym reprezentowała mój kraj na tym konkursie. Wierzę, że Polska może zagrać o najwyższą stawkę!” – twierdzi Paulina w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym.

W 2011 startowała w „X Factor”, a w 2014 w „Tylko muzyka. Must Be The Music”. Teraz wystąpi w „Szansie na Sukces”, do której zgłosiła się, bo uważa, że ma piosenkę, która w Rotterdamie może wygrać dla Polski Eurowizję. „Stworzyliśmy majestatyczny, wokalnie mocny refren, jednocześnie brzmienie utworu jest nowoczesne, spójne z najlepszymi światowymi produkcjami POP. Tworzyłam go w kilkuosobowym zespole, z udziałem topowych twórców i producentów z Polski, Nashville i Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. To będzie się podobać w Polsce i na świecie” – zapewnia. O tym, czy dane jej będzie wystąpić w finale z własną kompozycją zależy m.in. od tego, czy do finału się dostanie i czy organizatorzy preselekcji zgodzą się na taki dobór repertuaru. Chociaż wiele jest jeszcze znaków zapytania, wokalistka się nie zraża i chce dzielić się swoim talentem z publicznością. „Kocham wyzwania, adrenalinę związaną z występami w TV i na wielkich scenach. Chcę pokazać się światu, przekazać swoją energię i miłość do tego co robię. Przy okazji chciałabym poznać nowych, wspaniałych i utalentowanych ludzi z całej Europy” – mówi. O tym, czy sympatyczna i utalentowana wokalistka awansuje do finału „Szansy na Sukces” dowiecie się 9 lutego oglądając II półfinał! Trzymamy kciuki!

Na Paulinę Czaplę oraz wszystkich pozostałych uczestników „Szansy na Sukces” możecie już teraz głosować w ankietach przygotowanych dla każdego z półfinałów! Wybierzcie swoich faworytów – Głosowanie TUTAJ.

Finlandia 🇫🇮 ma już swoich sześciu kandydatów na Eurowizję. Są to Tika Sevón Liljegren z „X Factor”, Erika Vikman z „Idola”, Aksel Kankaanranta, grupa F3M, Sannaliisa Ilkka zwana Sansą oraz Catharina Zuhlke, która jako jedyna w stawce ma już doświadczenie z preselekcjami UMK. Wokalistka uczestniczyła w walce o Eurowizję w 2017 roku z piosenką „Perfect Villain” i zajęła 2. miejsce, przegrywając tylko z duetem Norma John. Utwory konkursowe publikowane będą codziennie od 24 stycznia w dni robocze. Finał preselekcji zaplanowano na 7 marca w Tampere. Zwycięzcę wybiorą widzowie oraz jurorzy. Tymczasem z innego kraju nordyckiego dociera do nas wiadomość, że trio KEiiNO (reprezentanci Norwegii 2019) wystąpią podczas finału preselekcji Islandii 🇮🇸. Warto przypomnieć, że rok temu w finale Songvakeppnin wystąpiła Eleni Foureira (Cypr 2018).

Przedstawiciel Hiszpanii 🇪🇸, Blas Canto, wykona w Rotterdamie utwór „Universo”. „To nowy i ryzykowny dla mnie styl, ale zachowujący esencję mnie samego” – opisuje sam wokalista. W ciągu tygodnia mamy dowiedzieć się jak wygląda okładka singla oraz poznamy datę premiery teledysku i samej piosenki. Gotowy jest też utwór belgijski 🇧🇪 dla zespołu Hooverphonic. Piosenka nie ma jeszcze tytułu, a oficjalnie zaprezentowana zostanie w lutym. „Musimy dotrzeć do bardzo szerokiej publiczności, miłośników komercji i alternatywy. To spore wyzwanie, muszę przyznać. Udowodniliśmy już jednak, że nasze piosenki dają się grać we wszystkich stacjach radiowych” – twierdzi Alex Callier z zespołu.

Bądź na bieżąco w sezonie preselekcyjnym i nie przegap najważniejszych wydarzeń! Terminarz dostępny TUTAJ.

Źródło: Management Pauliny Czapli, TVP, Instagram, Facebook, Wikipedia, Eurovoix, inf. własne. fot.: @aczapella

%d blogerów lubi to: