Zostań reprezentantem Polski na Eurowizji 2020! Zgłoś się do „Szansy na Sukces”! Znamy proces wyboru polskiego uczestnika ESC 2020

Telewizja Polska zdecydowała, że reprezentanta kraju na Eurowizję 2020 wybierzemy w ten sam sposób co na Eurowizję Junior 2019 – poprzez specjalne wydanie programu „Szansa na Sukces”. Dziś opublikowano oficjalny regulamin i rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń. Wszyscy chętni (posiadający polskie obywatelstwo i odpowiedni wiek) mogą zgłosić swoje aplikacje na adres e-mail eurowizja@tvp.pl, podając imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, dane kontaktowe oraz plik mp3 z demo piosenki którą zgłaszający chciałby zaprezentować komisji jako kandydat na ESC 2020. Zgłoszenia przyjmowane będą tylko do 13 stycznia! O tym, którzy wykonawcy trafią do konkursu zadecyduje specjalna komisja. Łącznie wybranych będzie 18-21 uczestników, którzy podzieleni zostaną na trzy odcinki po 6-7 osób. W takich odcinkach śpiewać będą covery piosenek zaproszonego gościa-jurora. Zwycięzcę każdego odcinka wybierze jury złożone z 3 osób. Teoretycznie w finale „Szansy” znajdzie się miejsce dla trzech uczestników, ale organizator ma prawo przyznania tzw. „złotego biletu” i wpuszczenia do finału jeszcze jednej osoby, która np. odpadła w przedbiegach lub w ogóle nie uczestniczyła w „Szansie na Sukces” i się do niej nie zgłosiła.

Pełen regulamin dostępny TUTAJ

W finale, który odbędzie się 23 lutego na żywo, kandydaci zaśpiewają covery utworów zaproszonych gwiazd oraz piosenki specjalnie przygotowane na Eurowizję 2020, najpewniej przez wytwórnię Universal Music, jak to miało miejsce w przypadku Juniora. Nowego reprezentanta wspólnie wybiorą jurorzy oraz widzowie głosujący w systemie SMS. Pierwsze odcinki „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020” emitowane będą od 2 lutego, co oznacza, że śledzić je będziemy też 9 i 16 lutego. Nagrane zostaną najpewniej w drugiej połowie stycznia. „Szansa na Sukces” będzie emitowana przez TVP2 po godzinie 15:00.

źrodło: TVP, fot. M.Błażewicz

%d blogerów lubi to: