Carpathia Festival 2020: Trwa etap zgłoszeniowy! Kandydaci mają jeszcze półtora miesiąca na wysłanie swoich propozycji muzycznych

XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” odbędzie się w Rzeszowie w dniach 15-17 maja 2020 roku, a jego organizatorami są Urząd Miasta Rzeszowa, Centrum Sztuki Wokalnej oraz Estrada Rzeszowska. Trwa aktualnie etap zgłoszeniowy do festiwalu – swoje propozycje muzyczne zgłaszać mogą wykonawcy indywidualni czy zespoły. Warunkiem jest ukończenie 16 roku życia oraz przygotowanie dwóch autorskich piosenek. Utwory mogą być wykonywane w dowolnym języku, ale preferowane są te w językach narodowych wykonawców. Festiwal otwarty jest dla wykonawców z całego świata!

Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 stycznia 2020 roku na adres anna.czenczek@op.pl, jednocześnie należy pamiętać, że wymagane dokumenty należy również przesłać pocztą tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego), gdyż pełna aplikacja kandydata zawierać musi:

  • wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową (dostępna TUTAJ)
  • wypełnioną kartę z danymi teleadresowymi uczestnika  (dostępna TUTAJ)
  • zapisy nutowe zgłaszanych utworów
  • nagrania piosenek na nośniku CD
  • teksty zgłaszanych utworów
  • dwie fotografie

Pełne informacje na temat zgłoszeń znajdziecie TUTAJ

Spośród wszystkich nadesłanych do końca stycznia zgłoszeń specjalna Komisja Kwalifikacyjna wyłoni grono wykonawców, które otrzyma możliwość występu na żywo w Rzeszowie przez publicznością. Podczas tzw. „Przesłuchań na żywo” Jury Festiwalu wskaże zwycięzców i laureatów, którzy otrzymają nie tylko cenne nagrody i wyróżnienia, ale też prawo występu ponownie następnego dnia, podczas wielkiego finału Carpathia Festival 2020. Wykonawcy walczyć będą o Grand Prix o wartości 15 tys. złotych, a także nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce, jak i nagrodę za najlepszą kompozycję, największą osobowość sceniczną czy indywidualne wyróżnienia jurorskie. Festiwal odbędzie się w dniach 15-17 maja 2020 na rynku w Rzeszowie.

Będzie to już XVI edycja festiwalu. W tym roku w maju Grand Prix trafiło do Agnieszki Twardowskiej za piosenkę „Rozanielony”. I miejsce zdobyła Oliwia Skóra za „Niewinnie”, II miejsce reprezentantka Ukrainy Maria Trusz, a trzecie Klaudia Kulawik. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się też Wiktoria Tracz, Dorothy Manzo z Włoch, Ida Kozacka, Anna Lan, Marcin Jajkiewicz i Maltanka Lyndsay Pace. Gośćmi specjalnymi tegorocznego festiwalu byli m.in. Halina Frąckowiak, Michał Szpak oraz AniKa Dąbrowska.

%d blogerów lubi to: