Sylwester 2019/2020: Gdzie wystąpią eurowizyjne i preselekcyjne gwiazdy? Sprawdź najnowsze informacje i dowiedz się gdzie zaśpiewa Mikolas Josef!

Gorączka przedświąteczna trwa, za półtora tygodnia rusza FiK w Albanii, później Wigilia, święta, święta i po świętach więc przyjdzie czas na Sylwestra, czyli coroczną batalię głównych polskich telewizji o widza, który zaplanował spędzić ostatni wieczór tego roku przed telewizorem. Giełda nazwisk już ruszyła i jak co roku wywołuje sporo emocji – które gwiazdy pojawią się w telewizji publicznej, a które w prywatnych? Wiemy już coraz więcej, więc sprawdźmy, czego należy się spodziewać! Zapewne największą widownię znów zgarnie TVP2 – telewizja publiczna Sylwestra organizuje pod nazwą „Sylwester Marzeń z Dwójką” w Zakopanem. Zaraz po Eurowizji Junior 2019 ogłoszono, że gwiazdą imprezy będzie Viki Gabor, a zaproszenie przyjęła też Roksana Węgiel. W przypadku zwyciężczyni JESC z 2018 roku pojawił się problem logistyczny, gdyż wokalista (wraz m.in. z Zakopowerem czy Kalwi & Remi) wystąpi podczas imprezy sylwestrowej w Gdańsku. Najpewniej jednak zdąży przenieść się później do Zakopanego, gdyż jej koncert w Trójmieście ma się rozpocząć już ok 17:30. Viki i Roksana to nie jedyne akcenty Eurowizji Junior w Tatrach. Imprezę sylwestrową prowadzić mają m.in. Ida Nowakowska i Olek Sikora.

Na warszawskim Placu Bankowym trwa już montaż sceny imprezy sylwestrowej organizowanej przez TVN. Jedną z pierwszych oficjalnie potwierdzonych gwiazd jest Edyta Górniak, polska reprezentantka na Eurowizji 1994. Ma być też Sylwia Grzeszczak, wokalistka wielokrotnie uznawana za wymarzoną reprezentantkę kraju na ESC. Najwięcej szczegółów swojej imprezy sylwestrowej zdradził już Polsat. „Sylwestrowa Moc Przebojów” odbędzie się na Stadionie Śląskim, a wśród zaproszonych wykonawców mamy aż trzech polskich reprezentantów: Cleo (ESC 2014), Michała Szpaka (ESC 2016) i Michała Wiśniewskiego (ESC 2003 i 2006). Będą też gwiazdy Eurowizji zza granicy. Niedawno potwierdzono, że na Śląsk pojedzie Mikolas Josef, laureat najwyższego miejsca (szósta pozycja) dla Czech zdobyta w 2018 roku. Popularny wokalista występował w weekend w Katowicach podczas wyborów „Miss Supranational 2019” promując swój najnowszy singiel „Acapella”. W stawce jest też Dj Bobo, dziś już nieco zapomniany artysta ze Szwajcarii, który reprezentował swój kraj w 2007 roku, jednak jego utwór „Vampires are alive” nie dostał się do finału i nie był nawet blisko awansu. Zdobył tylko 40 punktów, co dało 20. miejsce na 28 państw.

Poza Warszawą, Chorzowem i Zakopanem imprezy sylwestrowe odbędą się w wielu innych miastach Polski. W Białymstoku wystąpi uczestniczka polskich preselekcji 2018 – Marta Gałuszewska. Na ten moment nie wiadomo czy inne polskie gwiazdy eurowizyjne lub preselekcyjne pojawią się na tego typu imprezach gdzieś w Polsce. Zwyczajowo telewizje organizujące te największe eventy publikują nazwiska zaproszonych gwiazd do połowy miesiąca.

Źródło: TVP, Polsat, TVN, m. Białystok, inf. własne, fot.: @mikolasjosef

%d blogerów lubi to: