Zespół Tulia wydaje nowy singiel! Posłuchaj jak brzmi ich „Rzeka” i o czym jest utwór

Polskie reprezentantki na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie, formacja Tulia, wydały nowy utwór pt. „Rzeka”, który dziś miał swoją oficjalną premierę! Tekst napisała Sonia Krasny, a muzykę Nadia Dalin, czyli autorki m.in. eurowizyjnego „Pali się”. Producentem jest Marcin Kindla, a w nagraniach wzięli udział muzycy, który koncertują na stałe z formacją. „Rzeka otwiera dla nas nowy rozdział przygotowania do wydania drugiego w pełni autorskiego albumu” – informuje zespół, który piosenkę nagrywał na Śląsku, gdzie już w niedzielę wielki finał Eurowizji Junior 2019 z udziałem Viki Gabor, którą zespół Tulia mocno wspiera!

Rzeka to symbol. Ma swoje źródło, zakręty i ujście, piękny koniec. Można usłyszeć w niej o pewnej decyzji, może w pewnym sensie ukazuje przemijanie, walkę z własnymi „demonami”, problemami, podejmowanie prób zmian, które nie wychodzą? Interpretację jednak Tulia zawsze zostawia słuchaczowi. Dlaczego wybrały „Rzekę”? Po pierwszym odsłuchaniu pierwszych wersji piosenki od razu wiedziały, że to po prostu musi być singiel. Idealnie oddaje klimat jaki tworzą na nowej płycie. „Chcemy pokazać „rzeką” czego mniej więcej ludzie mogą oczekiwać z naszej strony” – dodają wokalistki.

Jest to odświeżenie, jeśli chodzi o estetykę. Wydaje nam się jednak, że ten klimat zawsze z nami był. Reżyser naszego teledysku, Michał Pańszczyk dostrzegł w naszej muzyce szereg szczegółów i emocji, które nas charakteryzują i postanowił to uwydatnić według autorskiego pomysłu, to jego inwencja. Klip miał podkreślić tajemnicę, kobiecą siłę, siostrzane wsparcie, ale też przedstawić krąg życia, zmiany (które będą alternatywnym tematem do tekstu budującego oczywiste skojarzenia z historią miłosną). Chciałyśmy zaprezentować coś nowego, zaskoczyć słuchaczy obrazem, jakiego się nie spodziewają. Praca na planie była dosyć długa i wymagająca, trwała ponad 14 godzin. Myślimy, że efekt jaki został uzyskany wynagradza wszystkim trud włożony w realizacje. Jesteśmy dumne z tego, jaka jest „Rzeka” pod każdym względem.” – twierdzi zespół.

Piosenka dostępna jest już na YouTube i na platformach streamingowych.

Źródło: Tulia

%d blogerów lubi to: