Eurowizja Junior: Ostatnie próby techniczne i występ Viki Gabor! Śledź relację przez cały dzień i wybierz najlepsze próby!

Drugi dzień II serii prób technicznych rozpoczął się od występu Macedonki Mili Moskov 🇲🇰. Wokalistka wystąpi w pomarańczowo-czarnym stroju, nadal śpiewa z zaciskiem na nodze z powodu kontuzji. W tle pojawiają się ciekawe i efektowne wizualizacje przedstawiające m.in. wielki zegar, płomienie w kształcie smoka czy sylwetki zwierząt i las. Pod koniec świetnym efektem jest płomienna obręcz na podłodze, która pod odpowiednim kątem wygląda jak trójwymiarowa. Wokalnie Mila Moskov wypadła świetnie! Fragment występu znajdziecie poniżej:

Druga na scenie pojawiła się Viki Gabor 🇵🇱. Względem I próby poprawiono pracę kamer, natomiast stroje, wizualizacje i scenariusz występu pozostały bez zmian. Na scenie jest trzech tancerzy oraz dwie osoby tłumaczące tekst piosenki „Superhero” na język migowy. W tle i na podłodze niebieskie wizualizacje przedstawiające lodowiec, który pod koniec utworu pęka. Ważnym elementem jest też czerwony wyświetlacz odliczający czas, co ma dodać dramaturgi i podkreślić jak mało czasu mamy by uratować świat. W niektórych momentach wyświetlacz jest nałożony na ekran, a ujęcia kamer zaczynają się dramatycznie trząść co daje bardzo ciekawy efekt. W refrenach błękitna kolorystyka przełamana jest punktową czerwienią. Wokalnie bez zarzutu – Viki brzmi pewnie i energicznie. Występ zrealizowano przy użyciu ok. 50 ujęć kamerowych, zarówno z bliska jak i z daleka, a także z góry, by pokazać wizualizacje na podłodze. Często pokazywane są też osoby migające. Wykorzystano również dym. Próba zebrała spore brawa w Centrum Prasowym.

Za nami też już próby Portugalii 🇵🇹 i Rosji. Reprezentacja Portugalii stawia na prostotę i duże napisy w wizualizacjach, jednak poza nimi na scenie nic więcej się nie dzieje. Proste kolory i brak dodatkowych efektów. Rosjanie 🇷🇺 prezentują się na tle ładnych wizualizacji z gwiazdami i dmuchawcami. Denberel czuje się już dobrze, a Tatyana pięknie się uśmiecha. Wokalnie bardzo dobrze i miło się ich słucha. W Centrum Prasowym pojawiła się Mila Moskov, która udziela wywiadów.

 

 

 

 

 

[12:49] Do godziny 13:00 trwa przerwa, którą część reprezentacji wykorzystało na wywiady i spotkania z dziennikarzami w Centrum Prasowym. Była też oczywiście Viki Gabor, uśmiechnięta i zrelaksowana po próbie. Udzieliła m.in. wywiadu dla TVP ABC. Obecni są też Rosjanie i Portugalka. W przerwach na scenie trwały próby taneczne.

 

 

 

 

 

[13:31] Ze względu na prośbę o zmianę w planie prób teraz ćwiczyła reprezentantka Walii, której występ jest bardzo ciekawy i kolorowy. Erin 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 występuje na podeście, który zakrywa długą suknią. W finałowym momencie piosenki odsłania poły sukni robiąc z nich skrzydła na których widać serduszka. Są też elementy tańca irlandzkiego. Świetne są wizualizacje – pełno kolorowych i neonowych serc oraz słowo „serce” w różnych językach! Występ może pomóc Walii w zajęciu wyższego miejsca.

[13:54] W występie Serbii 🇷🇸 mamy efekt wiatru oraz wizualizacje przedstawiające m.in. kwiat, drzewa czy ludzi chodzących po pustyni. Pojawiają się też znane nam obiekty takie jak Tower Bridge, Statua Wolności czy Opera w Sydney. Jest też element lokalny czyli pomnik Zwycięzcy w Belgradzie. Pod koniec występu Darija wyciąga rękę i chwyta spadającą kulę ziemską (efekt nałożony na ekran). Wokalnie jest lepiej niż podczas pierwszej próby.

[15:02] Miła niespodzianka dla prasy – ciepłe posiłki i pyszne zupy w Centrum Prasowym! Tymczasem w górze śmieci wystąpiła Hiszpania Melani 🇪🇸. Na scenie ma rozwieszone sieci, chociaż przygotowania do występu trwały bardzo długo. Wokalnie bez zarzutu, chociaż ponoć na żywo ostatnie dźwięki nie są już śpiewem a piskiem. Melani stoi na podeście, a na scenie ma też cztery osoby.

[15:11] Udany występ Holandii 🇳🇱. Niezwykle dopracowany i ciekawy, z zachwycającymi wizualizacjami, które wyglądają jakby były w 3D. Widzimy na nich miasto, wieżowce, plac zabaw czy neonowe napisy ze słowami piosenki. Na scenie stoji też ławka ze stołem oraz konstrukcja przypominająca taką jak na placu zabaw (do wspinania się). Warto podkreślić, że wokalista przez cały czas wykonuje skomplikowaną choreografię, a mimo to śpiewa czysto. Tymczasem w Centrum Prasowym kolejne wywiady – jest tu m.in. Darija z Serbii.

[15:36] Próby techniczne zakończone! Ukraina 🇺🇦 przećwiczona. Sophia występuje w fioletowym stroju z frędzlami, które dobrze wyglądają, gdy wokalistka kręci się w jednym z momentów piosenki. Wizualizacje też są w barwach fioletu. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie oświetlenia od dołu sceny, co buduje klimat pasujący do utworu.

Głosuj na najlepsze próby z dzisiejszego dnia!

Dziennik Eurowizyjny relacjonuje Eurowizję Junior 2019 na żywo ze Śląska! Wejścia „live” dostępne będą na grupie Facebookowej.

W piątek relacje na żywo z Centrum Prasowego. Zapraszam na grupę Facebook i na Instagrama!

Aktualne wyniki „Nasz Faworyt 2019” – Top10

6. Albania 2906 punktów

7. Malta 2838 punktów

8. Irlandia 2829 punktów

9. Ukraina 2751 punktów

10. Holandia 2509 punktów

Zdjęcie: EBU/TVP

%d blogerów lubi to: