Sprawdź, co można kupić w oficjalnym sklepie z gadżetami Eurowizji Junior! W piątek kolejne próby w Gliwice Arena! Czy Cypr ma już reprezentanta i czy Andora powróci?

Próby do Eurowizji Junior 🇵🇱 trwają, a część krajów ma już za sobą dwie serie ćwiczeń. W piątek próby techniczne ostatnich reprezentantów. Jednocześnie odbywają się też próby prowadzących, ogłaszania wyników i Opening Act (parada flag) oraz wykonywania wspólnej piosenki. Jutro swoje próby będą mieć też podawacze punktów. Przygotowania w Arenie Gliwice także w toku. Przygotowano już miejsce, w którym odbędzie się Meet & Greet z Roksaną Węgiel oraz stoiska Fan Shop, w którym posiadacze biletów na finały będą mogli nabyć oryginalne gadżety eurowizyjne. Fan Shop znajdzie się zarówno przy wejściu A jak i E. A co w nim można kupić?

 • Torba (50 PLN)
 • Plecak (60 PLN)
 • T-Shirt Fluo (50 PLN)
 • Longsleeve Fluo (60 PLN)
 • Głośnik Bluetooth (100 PLN)
 • Długopis (10 PLN)
 • Ołówek (5 PLN)
 • Bransoletka srebrna (50 PLN)
 • Okulary (25 PLN)
 • Komin (20 PLN)
 • Opaska Fluo (6 PLN)
 • Smycz (5 PLN)
 • Czapka (50 PLN)
 • Znaczek (5 PLN)
 • Parasol (40 PLN)

Jak wyglądają powyższe produkty? Sprawdź poniżej!

img_0729
Ulotka Fan Shopu

W piątek poza próbami technicznymi odbędą się też konferencje prasowe, które poprowadzi Agata Konarska 🇵🇱. O 17:30 zaplanowano spotkanie z TVP (Jacek Kurski) i EBU (Jon Ola Sand), a o 18:00 TVP (Jacek Kurski) władzami województwa i miasta Gliwice (Jakub Chełstowski i Janusz Moszyński). W sobotę pomiędzy próbami generalnymi odbędą się konferencje prasowe z uczestnikami oraz z prowadzącymi. W piątek wieczorem (o 20:00) rozpocznie się wielkie głosowanie online! Za pośrednictwem JuniorEurovision.tv będzie można oddać swoje głosy na 3 do 5 piosenek, a także zobaczyć fragmenty występów z prób (w ujęciach telewizyjnych). Głosować można także na swój własny kraj. Głosy od internautów z całego świata zostaną zsumowane i połączone z punktami jurorów. Tablica wyników, jaką zobaczymy w finale, jest bardzo ładna i schludna, a zgodnie z logiem tegorocznego konkursu, flagi umieszczone zostały w konturze latawca.

Portal OGAE Grecja podaje, że reprezentantem Cypru 🇨🇾 podczas Eurowizji 2020 został uczestnik niemieckiego „The Voice” – Sandro Nicolas (na zdj). Telewizja CyBC nie potwierdziła jeszcze tej informacji, ale Grecy powołują się na swoje własne źródła, a także doniesienia przekazane przez telewizję Omega. Ponoć Sandro wykona w Rotterdamie jedną z trzech piosenek międzynarodowych kompozytorów. Wokalista urodził się w 1996 roku w niemieckim Heinsbergu. Jego ojciec jest Amerykaninem, a matka Greczynką. Już w wieku 15 lat zaczął pisać własne piosenki. W 2018 wystartował w niemieckim „The Voice”, gdzie dotarł do półfinałów. Rok później reprezentował…Stany Zjednoczone podczas festiwalu New Wave w rosyjskim Soczi. Chociaż na stałe nie mieszka na Cyprze, płynnie mówi po grecku. Wcześniej podawano, że CyBC dostał ok. 120 propozycji muzycznych od kandydatów na reprezentanta wyspy podczas ESC 2020. Spekulowało się też, że do Rotterdamu pojechać może Vangelis Kakouriotis, a później podawano też, że negocjacje prowadził Yan Stratis. Na razie nie wiadomo kiedy CyBC potwierdzi informacje o Sandro Nicolasie.

Według El Nacional wkrótce na Eurowizję może powrócić Andora 🇦🇩. Nadawca RTVA potwierdził, że rząd kraju zgodził się na ponowny start w konkursie, jednak najpierw trzeba ustalić koszty związane z powrotem. Po raz pierwszy pomysł na powrót Andory do Eurowizji ma wsparcie rządu, a to już ogromny postęp. Nadawca RTVA na razie nie potwierdza doniesień dziennika. Andora zadebiutowała na Eurowizji w 2004 roku zajmując 18. miejsce w półfinale z utworem „Jugarem a estimar-nos”. W latach 2005-2006 było jeszcze słabiej – dwukrotnie zajęto 23. miejsce w grupie, przy czym w 2006 było to jednocześnie ostatnie miejsce w półfinale. Największym sukcesem jest 12. miejsce w „półfinale śmierci” z 2007 roku za sprawą grupy Anonymous. W 2008 Andora zajęła 16. miejsce w półfinale, a rok później była piętnasta. Od 2010 roku kraj nie uczestniczy w Eurowizji i jest jedynym państwem, które nigdy nie miało okazji startowania w wielkim finale. Jeśli powrót dojdzie do skutku, może to nastąpić najwcześniej w 2021 roku.

Dziennik Eurowizyjny relacjonuje Eurowizję Junior 2019 na żywo ze Śląska! Wejścia „live” dostępne będą na grupie Facebookowej.

W piątek relacje na żywo z Centrum Prasowego. Zapraszam na grupę Facebook i na Instagrama!

Aktualne wyniki „Nasz Faworyt 2019” – Top10

8. Irlandia 2829 punktów

9. Ukraina 2751 punktów

10. Holandia 2509 punktów

Źródło: TVP, Fan Shop, Biuro Sprzedaży TVP, EBU, OGAE Grecja, El Nacional, Eurovoix, Wikipedia, inf. własne, fot.: @sandromusic_official

%d blogerów lubi to: