Eurowizja Junior 2019: Relacja z Centrum Prasowego! Wybierz najlepsze próby!

Pierwszy dzień drugiej serii prób technicznych. Tym razem dziennikarze mają już dostęp do sporego Centrum Prasowego, w którym docelowo ma się zmieścić ok. 200 osób. Od rana pracuje tu wielu polskich i zagranicznych przedstawicieli prasy, głównie tej eurowizyjnej. Próby obserwować można na czterech wielkich ekranach w przyjemnym i klimatyzowanym pomieszczeniu pełnym eurowizyjnych dekoracji. Do dyspozycji prasy jest też stoisko z kawą, herbatą, wodą i lemoniadą. Dostępne jest też bardzo łatwe i szybkie  przejście na trybuny Areny.

IMG_0484

W trakcie próby ormiańskiej 🇦🇲 pokazano pocztówkę tego kraju oraz belki i grafiki. Każdy uczestnik zerkać będzie przez lunetę i w ten sposób trafi do jednego z miejsc na Śląsku. W tej „widokowej” wersji pocztówki występuje grupa taneczna Fair Play Crew. Przy Ormiance widać Gliwice oraz teatr. Później obraz znów pokazuje reprezentantkę, która ręką przesuwa latawiec z flagą, który „dolatuje” do Areny Gliwice. Pojawia się duży napis z nazwą kraju – w eurowizyjnej czcionce oraz belka z informacjami o piosence i twarzą reprezentanta. Co ciekawe, eurowizyjny napis z nazwą kraju zostaje na ekranie po prawej stronie, wraz z latawcem w kolorach flagi! Wygląda to niezwykle estetycznie.

[11:56] O ile próba albańska 🇦🇱 przebiegła dość sprawnie, tak z Australią 🇦🇺 sporo dziś problemów. Niestety Jordan Anthony nadal słabo wypada wokalnie. Pomimo opóźnienia swój utwór wykonał dziś aż cztery razy, w tym raz z playbacku. Po każdym występie Jordan krzyczy po polsku „Kocham Cię Polsko”. Świetnie na scenie wypadła Armenia 🇦🇲. Karina jest bardzo pewna siebie i uśmiechnięta, a występ niesamowicie dopracowany. Poprawiono nieco wygląd strojów oraz kolory wizualizacji. Dodatkowo w finałowej części piosenki pojawia się nakładka na ekran z lecącymi w stronę widza motylami. Bardzo efektowne!

[11:59] Informacja od jednego z czytelników Dziennika Eurowizyjnego: „Reprezentant Australii 🇦🇺 na tegorocznym JESC, Jordan Anthony ma polskie korzenie wywodzące się właśnie z mojego miasta – Zawiercia. Zauważył to lokalny dziennikarz, a władze miasta podchwyciły. Na zaproszenie swoich rodaków: trenera i zawodnika Aluron Virtu CMC Zawiercie (Plusligowy zespół siatkówki) Jordan przyjechał do naszego miasta na mecz siatkówki. Co więcej został oprowadzony po mieście, a w przerwie między setami zaśpiewał swój utwór „Rise”. Spotkał się również z prezydentem miasta, który wręcz obdarował go prezentami i otrzymał zaproszenie by odwiedzić ponownie nasze miasto. Chłopak zaznał kawałek polskiej gościnności” – relacjonuje Marcin Szekiel. Zdjęcia zamieścił na profilu Facebookowym prezydent miasta Zawiercie – Łukasz Konarski.

[12:39] Za nami próba Białorusi 🇧🇾. Liza dziś oszczędza głos, nie wykonuje niektórych, najtrudniejszych, części wokalnych. Świetnie wypada jej choreografia, a wszystko to na tle oryginalnych, mangowych wizualizacji. Przypominam, że próby z II serii technicznej będą wykorzystane w oficjalnych, minutowych fragmentach przy głosowaniu online, które rusza już jutro o 20:00 na junioreurovision.tv. Tymczasem w Arenie Gliwice pojawiła się już jedna z prowadzących – Ida Nowakowska.

[14:02] W Centrum Prasowym pojawili się reprezentanci Australii 🇦🇺 i Białorusi 🇧🇾, którzy chętnie udzielali wywiadów i fotografowali się z fanami. Szef delegacji australijskiej, Chris Abbot bardzo chętnie opowiadał o pobycie Jordana w Zawierciu, a Dziennikowi Eurowizyjnemu przekazał nagranie z występu podczas meczu. Zobaczcie poniżej!

[14:23] Reprezentantka Francji 🇫🇷 ma świetny występ, niezwykle bogaty w różne ciekawe ujęcia i efekty. Nikt nie będzie się nudził przez te 3 minuty z „Bim Bam Toi”! Pojawiają się żywiołowe wizualizacje z napisami, nakładki na ekran, parasolki, gra świateł, kolorowe animacje na podłodze, a nawet balony i konfetti! Kolorowo jest też na Gruzji 🇬🇪, ale tutaj efekt daje głównie tylny ekran z pięknymi, dziecięcymi wizualizacjami przedstawiającymi m.in. planety, samolocik czy zieloną kulę ziemską. W trakcie występu na widownię spadną czerwone baloniki w kształcie serc, co idealnie współgrać będzie z animacjami na ekranie LED.

[15:04] Irlandka 🇮🇪 pokazała dziś strój sceniczny. Anna występuje w białej sukni z welonami na ramionach, którymi energicznie rusza w rytm piosenki. Fryzurę ma zrobioną w wysoki kokon wraz z opaską, co niestety trochę ją postarza. Wokalnie świetnie, a wizualizacje są bajkowe i doskonale pasują do klimatu piosenki. Tymczasem wywiadów w Centrum Prasowym udzielali reprezentanci Francji i Gruzji.

[15:26] Reprezentantka Włoch 🇮🇹 na scenie występuje sama, a zarówno na tylnym ekranie jak i na podłodze wyświetlają się pastelowe wizualizacje. Wokalistka wystąpi w złotej spódniczce i kamizelce nałożonej na czarny sweterek. Podobnie jak Australia, jedną z prób wykonała z playbacku w celu lepszych ujęć i bez wokalnego stresu. Taka praktyka bardzo rzadko stosowana jest na Eurowizji.

[16:20] Kazachstan prezentuje się na scenie teatralnie. Występ rozpoczyna się na boku sceny, a Yerzhan stoi na tle małego ekranu, na którym wyświetla się jego sylwetka. Pojawia się też piękna nakładka na ekran w formie ptaka w barwach flagi kraju. Później wokalista znika by wyłonić się zza specjalnej kurtyny otwieranej przez jedną z tancerek. Łącznie Kazach występuje na scenie z czterema tancerkami. Wokalnie jest niezwykle silny, najpewniej jeden z najmocniejszych głosów w stawce. Występ jest dopracowany i wygląda pięknie!

[17:01] Na koniec próba Malty 🇲🇹. Ciekawe wizualizacje, pełne słów utworu „We are more”. Wokalistka jest na scenie sama, elegancko ubrana. Scena przybiera też barwy czerwieni. Nie za bardzo jest się tu do czego przyczepić. W Arenie Gliwice zbierają się już wszyscy reprezentanci, gdyż czeka ich jeszcze próba wspólnego występu do utworu „Share the Joy”. W piątek kolejna część prób, w tym druga próba Viki Gabor. Zachęcam do głosowania na najlepszą próbę w poniższej ankiecie!


Artykuł będzie aktualizowany. Odśwież co jakiś czas. 

Dziennik Eurowizyjny relacjonuje Eurowizję Junior 2019 na żywo ze Śląska! Wejścia „live” dostępne będą na grupie Facebookowej.

Trwają relacje na żywo z Centrum Prasowego. Zapraszam na grupę Facebook i na Instagrama!

Aktualne wyniki „Nasz Faworyt 2019” – Top10

8. Irlandia 2829 punktów

9. Ukraina 2751 punktów

10. Holandia 2509 punktów

%d blogerów lubi to: