Głosowanie online uruchomione! Wspieraj swoich faworytów Eurowizji Junior 2019 i decyduj o zwycięzcy

Od piątku od godziny 20:00 można głosować na swoich ulubionych uczestników Eurowizji Junior 2019 i najlepsze piosenki poprzez oficjalną stronę internetową konkursu.

Link do głosowania dostępny jest TUTAJ

Aby zagłosować należy wejść na stronę, obejrzeć skrót występów (z prób technicznych) i wskazać 3 do 5 piosenek. Nie można głosować na mniej niż trzy ani na więcej niż pięć utworów! Można natomiast głosować na swój własny kraj. Głosowanie w I turze potrwa do niedzieli do godziny 16:00 i zostanie później wznowione na 15 minut w trakcie finału i transmisji na żywo. Wszystkie głosy zostaną zliczone i podane przez Idę Nowakowską w trakcie ogłaszania wyników. Głosy internautów stanowią 50% całego rezultatu JESC 2019. Druga połowa to punkty jurorskie, które będą zbierane przez prowadzących kraj po kraju.

Głosowanie internetowe organizowane jest od 2017 roku. W Tbilisi Alicja Rega za utwór „Mój dom” zdobyła 7. miejsce (głosy przełożyły się na 61 punktów). Rok temu w Mińsku Roksana Węgiel wygrała online voting i chociaż u jurorów zajęła jedynie 7. miejsce, wsparcie internautów wystarczyło, by wygrać cały konkurs i przenieść go do Polski. W stolicy Białorusi Roxie uzbierała ponad 150,5 tys. głosów, co przełożyło się na 136 punktów. Fani spodziewają się, że walka o głosy internautów odbędzie się głównie między reprezentantami Polski, Hiszpanii i Francji, ale nie bez szans są też Armenia, Holandia, Rosja, Serbia czy Kazachstan.

W sobotę o 10:00 odbędzie się pierwsza próba generalna, która otwarta będzie dla dziennikarzy w Arenie Gliwice. Druga próba, jurorska, rozpocznie się o 16:00 i jest to finał biletowany. Po raz pierwszy uczestnicy zaśpiewają wtedy dla żywej publiczności. To właśnie na podstawie zapisu próby jurorskiej piosenki oceniać będą jurorzy z 19 krajów.

Dziennik Eurowizyjny relacjonuje Eurowizję Junior 2019 na żywo ze Śląska! Wejścia „live” dostępne będą na grupie Facebookowej.

W sobotę relacje na żywo z Centrum Prasowego i Areny Gliwice. Zapraszam na grupę Facebook i na Instagrama!

Aktualne wyniki „Nasz Faworyt 2019” – Top10

6. Albania 2906 punktów

7. Malta 2838 punktów

8. Irlandia 2829 punktów

9. Ukraina 2751 punktów

10. Holandia 2509 punktów

%d blogerów lubi to: