Znamy scenariusz Eurowizji Junior 2019! Jaki utwór zaśpiewa Roksana Węgiel i jak wygląda całe show? Zobacz zdjęcia!

Pierwsza próba generalna zakończona i bardzo udana! Pomimo opóźnienia na starcie, później nie było prawie żadnych problemów technicznych. Pecha miała Macedonka, która aż trzy razy musiała śpiewać swój utwór, bo przy pierwszych dwóch podejściach nie działał jej odsłuch. Później wszystko przebiegło już sprawnie, a dzięki dobrze rozstawionym przerwom bez problemu montowano największe rekwizyty. Przerwy na wejścia w Green Roomie i rozmowy z uczestnikami będą przed Hiszpanią, Kazachstanem i Armenią. Z Green Roomu witać będzie Olek Sikora, a krótkie wywiady z reprezentantami przeprowadzą Ida i Roksana. Prowadzący nie mają zbyt wielu kwestii do mówienia i stanowią raczej tło dla całego konkursu. Najlepiej wypada Ida Nowakowska, ale Roksana Węgiel także świetnie sobie radzi. Pojawiły się głosy, że Olka Sikorę często trudno jest zrozumieć, ale mamy nadzieję, że w telewizji wszystko będzie dobrze.

Konkurs otwiera efektowna Parada Flag i defilada uczestników. Na scenie będzie tanecznie i kolorowo. Ekipa Agustina Egurroli zatańczy z jarzeniówkami w dłoniach, a co ciekawe, światła lamp kontrolowane będą wprost z reżyserki – wyświetlać się będą na nich m.in. kolory poszczególnych flag. Na wielkim ekranie za sceną pojawią się napisy z nazwami krajów. Dzięki ekranowi LED widzowie będą mieli okazję zobaczyć większość filmów i grafik oraz pocztówki i skróty piosenek. Bardzo ładnie wygląda też odliczanie do startu i zakończenia głosowania. W Interval Act występuje Roksana Węgiel, która wykona „Anyone I want to be”. Ciekawym akcentem będzie też pokaz taneczny w którym główną rolę odgrywa Ida Nowakowska. Co istotne, całe show otworzy Marianna Józefina Piątkowska, która przedstawi prowadzących, a także poda polskie punkty jurorskie.

Same występy robią ogromne wrażenie w Arenie, wokalnie wypadają doskonale (z paroma wyjątkami), a spore wrażenie wywołują też wizualizacje w wielu prezentacjach scenicznych. Największe brawa otrzymały m.in. Hiszpania, Macedonia, Francja, Polska czy Armenia. W kuluarach mówi się, że ta ostatnia ma spore szanse na wygraną i może być zaskakującym zwycięzcą. W próbnym głosowaniu wygrała dziś Hiszpania, która zdobyła najwięcej punktów online. Punkty jurorskie zbiera najpierw sam Olek, później dołącza do niego Roksana, a na końcu także Ida, która samodzielnie prezentuje głosy internautów i ogłasza zwycięzcę.

Tegoroczny finał na pewno dobrze się będzie oglądało, jest dynamiczny i pozbawiony dłużyzn. Wielkie pochwały należą się realizatorom za grafiki oraz pocztówki. Dobrze wygląda też tablica podawania wyników, natomiast nie wszystkim podoba się czcionka, jaką zastosowano do nazw krajów. O godzinie 16:00 próba jurorska i pierwsza okazja dla reprezentantów do występu przed żywą publicznością. W przerwie między próbami zaplanowane są konferencje prowadzących oraz Meet & Greet z uczestnikami.

Relacja z próby jurorskiej dostępna będzie na grupie Facebookowej Dziennika Eurowizyjnego, a na Instagramie znajdziecie filmiki, zdjęcia i informacje o przebiegu pierwszej próby.

Aktualne wyniki „Nasz Faworyt 2019” – Top10

4. Hiszpania 3589 punktów

5. Serbia 3348 punktów

6. Albania 2906 punktów

7. Malta 2838 punktów

8. Irlandia 2829 punktów

9. Ukraina 2751 punktów

10. Holandia 2509 punktów

Relacja Dziennika Eurowizyjnego z Areny Gliwice, zdj. M. Błażewicz

%d blogerów lubi to: