Śląsk czeka na uczestników Eurowizji Junior 2019! Arena Gliwice gotowa na przyjęcie gości! W poniedziałek Ceremonia Otwarcia JESC 2019

W Gliwice Arena praca wre 🇵🇱 – trwają ostatnie przygotowania i próby statystów/techniczne przed przyjazdem reprezentantów. Niezwykle oddana sprawie ekipa TVP pracuje przez wiele godzin dziennie by wszystko dopiąć na ostatni guzik i by show w niedzielę oglądało się jak najlepiej. Należy podkreślić, że poza pojedynczymi osobami z firmy Digame odpowiedzialnymi za przebieg głosowania online, przy Eurowizji Junior 2019 pracują Polacy, co oznacza, że TVP nie skorzystała z pomocy zagranicznych ekip, które często lubią „wtrącać” się do organizacji (np. Szwedzi, Duńczycy czy Niemcy). Zastrzeżeń co do pracy polskiego zespołu nie ma też Europejska Unia Nadawców. Przypomnę, że np. podczas Eurowizji 2015 w Wiedniu EBU wezwało na pomoc profesjonalistów z Danii, by „ratować” konkurs po słabo zorganizowanym przez Austriaków I półfinale. Czy wszystko wyjdzie Polakom tak jak powinno? Trzymamy kciuki, bo pracy wkładają w to mnóstwo, a co najważniejsze – robią to z pasją!

https://www.instagram.com/p/B49jcOXBJ2j/?utm_source=ig_web_copy_link

Centrum Prasowe zostanie otwarte dopiero od czwartku, ale Centrum Akredytacyjne już działa i wczoraj pierwsi dziennikarze mogli odebrać swoje przepustki w pomieszczeniu zbudowanym przy parkingu P3 od strony ul. Kujawskiej. Chociaż teren wokół Areny nie jest jeszcze odpowiednio oznaczony, wkrótce to się zmieni bo prace wykończeniowe w tej kwestii wciąż trwają. Centrum Prasowe (dostępne poprzez wejście C) ma pomieścić 200 dziennikarzy. Spodziewać się należy ok. 100 polskich dziennikarzy i tyle samo zagranicznych, zresztą część z nich jest już w Polsce. Centrum Prasowe będzie dostosowane do potrzeb pracujących tam osób, dostępna będzie sieć WiFI z szybkim Internetem, drukarka i elementy dekoracyjne, które mogą posłużyć reporterom jako tło do nagrywania swoich materiałów. Będzie też parę stanowisk z komputerami stacjonarnymi do użytku dla osób, które nie przyjadą ze swoim sprzętem.

Już w poniedziałek Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2019 w Teatrze Śląskim w Katowicach. Ponad półtoragodzinne show zrealizowane przez TVP obejrzeć będzie można za pośrednictwem JuniorEurovision.tv oraz TVP VOD i (być może) TVP Info. W ceremonii udział wezmą wszyscy uczestnicy konkursu i ich ekipy, pojawi się też Roksana Węgiel, prezes TVP Jacek Kurski czy supervisor EBU Jon Ola Sand. Pojawią się też wolontariusze, ale będzie i parę niespodzianek, których na razie nie zdradzamy. Ceremonię w języku angielskim poprowadzi Mateusz Szymkowiak, a gośćmi muzycznymi będą Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz 4Dreamers. W trakcie programu odbędzie się losowanie pozycji startowej dla Polski oraz wylosowane będą kraje otwierające i zamykające stawkę. W specjalnej ankiecie na Facebooku najwięcej fanów typuje dla Viki Gabor miejsce 14-16 (111 głosów), ale sporą popularnością (94 głosy) cieszyła się też opcja 10-13. Generalnie czytelnicy liczą na to, że Polska trafi do drugiej połowy stawki. Tylko 18 osób liczy na ostatnią pozycję, a jedynie 8 typuje, że „Superhero” otworzy stawkę.

Dziennik Eurowizyjny relacjonuje Eurowizję Junior 2019 na żywo ze Śląska! Dziś kolejne wejścia „live” na grupie Facebookowej, podczas których m.in. poznacie dalsze wyniki plebiscytu „Nasz Faworyt”. Jutro relacja dostępna będzie przed godziną 16:00 z Teatru Śląskiego, a także (najpewniej) po zakończeniu transmisji ceremonii. Zapraszam na grupę Facebook i na Instagrama!

Aktualne wyniki „Nasz Faworyt 2019”

17. Portugalia 1562 punkty

18. Gruzja 1399 głosów

Źródło: relacje Dziennika Eurowizyjnego ze Śląska, TVP, inf. własne, fot.: M.Błażewicz

%d blogerów lubi to: