Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 18 listopada o 16:00! Co nas czeka? Kiedy odbędą się próby Viki Gabor? Jak duża jest scena JESC 2019? Nowe informacje ze Śląska

W poniedziałek od 16:00 Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2019 w Teatrze Śląskim w Katowicach. Program transmitowany będzie na żywo na JuniorEurovision.tv (YouTube) oraz TVP VOD i być może także na TVP Info. Ma potrwać około 1,5h godziny i poprowadzi go Mateusz Szymkowiak, który będzie witał wszystkie delegacje i zadawał im pytania. Gośćmi muzycznymi programu będą Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz grupa 4Dreamers, ale pojawi się też ubiegłoroczna zwyciężczyni – Roksana Węgiel. Najpewniej uczestnicy wykonają też hymn Eurowizji Junior 2019 pt. „Share the joy” autorstwa Gromee’go. Będzie sporo atrakcji, niespodzianek i ciekawostek, dlatego warto śledzić to wydarzenie, które oficjalnie rozpoczyna sezon eurowizyjny na Śląsku.

Dziennik Eurowizyjny będzie relacjonował kulisy Ceremonii Otwarcia w Teatrze Śląskim! Zapraszam do śledzenia grupy facebookowej Dziennika oraz profilu na Instagramie by niczego nie przegapić!

W niedzielę TVP3 emitowało specjalne wydanie programu „Głos Regionów”, które w całości poświęcone było Eurowizji Junior 2019. Rozmawiano m.in. z Roksaną Węgiel, Mateuszem Szymkowiakiem i Aleksandrem Sikorą, a także pokazano wypowiedź Viki Gabor, relację ze szkoły naszej reprezentantki oraz połączono się ze studiem w Szczecinie, gdzie na temat Eurowizji wypowiedziało się trio Tulia, reprezentantki Polski na dorosłej Eurowizji. Wypowiedziała się także Marta Piekarska, która na JESC 2018 i ESC 2019 pełniła funkcję szefa delegacji, a tym razem jest zaangażowana w produkcję show (jednorazowo funkcję szefa delegacji polskiej przejęła na JESC 2019 inna osoba z TVP). Jak przyznała, prace nad organizacją Eurowizji Junior 2019 trwały już od stycznia. Konrad Smuga podkreślił natomiast, że Polacy przygotowują konkurs samodzielnie i on sam traktuje JESC jako „drugie największe muzyczne wydarzenie na świecie”. Wielokrotnie podkreślano też, że chociaż jeszcze się to nie zdarzyło, nie ma przeciwwskazań, by kraj gospodarz wygrał Eurowizję dla Dzieci, dlatego TVP gorąco zachęca do głosowania na polską propozycję Superhero”.

We wtorek ruszają próby techniczne. Przez dwa pierwsze dni będą one zamknięte dla dziennikarzy, którzy w Centrum Prasowym pojawią się od czwartku. Viki Gabor będzie miała swoją pierwszą próbę w środę o 15:40, a drugą w piątek o 10:30. We wtorek weźmie udział w wycieczce do gliwickiej Palmiarni, a w czwartek pojedzie z innymi delegacjami do kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Pierwsze przecieki wskazują, że na scenie obok Viki pojawią się cztery osoby, a sama wokalistka mówi o „nieoczywistej” choreografii. Będzie też wiele odniesień do tekstu piosenki i ekologicznej tematyki „Superhero”. Więcej o jej występie dowiecie się w środę i w piątek.

Viki wystąpi na robiącej wrażenie scenie ustawionej w Gliwice Arena. Ma ona 196 m2 powierzchni i 112 m2 okrągły ekran LED na podłodze. Wysokość od płyty areny do podłogi sceny to prawie 2 metry. Na potrzeby Eurowizji Junior 2019 ilość miejsc na Arenie została zmniejszona. Łącznie zmieści ona 9,8 tys. widzów podczas finału jurorskiego (23 listopada) i telewizyjnego (24 listopada). Będzie tam 3,7 tys. miejsc stojących i 6,1 tys. miejsc na trybunach. Twórcą sceny jest Giorgos Stylianou Matsis.

Dziennik Eurowizyjny relacjonuje Eurowizję Junior 2019 na żywo ze Śląska! W poniedziałek kolejne wejścia „live” na grupie Facebookowej, podczas których m.in. poznacie dalsze wyniki plebiscytu „Nasz Faworyt”. Poniedziałkowe relacje prowadzone będą z Katowic. Zapraszam na grupę Facebook i na Instagrama!

Aktualne wyniki „Nasz Faworyt 2019”

16. Walia 1648 punktów

17. Portugalia 1562 punkty

18. Gruzja 1399 głosów

Źródło: relacje Dziennika Eurowizyjnego ze Śląska, TVP3, EBU, inf. własne, fot.: Teatr Śląski (M. Błażewicz 2019)

Wesprzyj Dziennik Eurowizyjny na Patronite.pl i zdobądź specjalne przywileje lub nagrody! 

%d blogerów lubi to: