Dlaczego Czarnogóra zrezygnowała z Eurowizji? Pierwsze delegacje Eurowizji Junior już na Śląsku! We wtorek ostatnia pula biletów na finał JESC 2019

Telewizja RTCG z Czarnogóry 🇲🇪 nie weźmie udziału w Eurowizji 2020 z powodów finansowych. Dyrektor telewizji Božidar Šundić poinformował, że udział w konkursie kosztuje Czarnogórców co roku ok. 130 tys. euro, a wyniki reprezentantów nie są zbyt zadowalające, co również wpłynęło na podjęcie ostatecznej decyzji o pauzie. Najważniejszy jest jednak fakt, że RTCG ma dość skromny budżet, a środki pierwotnie przeznaczone na ESC 2020 zostaną przeniesione na zakup nowych samochodów dla dziennikarzy i reporterów stacji. Taki zakup jest dla telewizji niezwykle ważny nie tylko ze względu na pracę przy materiałach informacyjnych, ale też ze względów bezpieczeństwa pracowników stacji. Management RTCG podał, że w planie jest zakup pięciu samochodów, a reporterzy i pracownicy telewizji codziennie przemierzają czarnogórskimi drogami ok. 1000 kilometrów. W wywiadzie dla CDM.me Šundić dodał, że pauza Czarnogóry potrwa najpewniej tylko jeden rok i kraj może wrócić na Eurowizję już w 2021 roku.

Na lotnisko w Krakowie 🇵🇱 dotarł już reprezentant Australii 🇦🇺, Jordan Anthony, który jutro planuje odwiedzić rodzinne Zawiercie. Dziś i jutro na lotnisko w Pyrzowicach (KTW) i Balicach (KRK) przyjadą kolejne delegacje. Na lotniskach witani są przez wolontariuszy. W mediach eurowizyjnych pojawiają się już ostatnie relacje i informacje z prób reprezentantów w ich krajach. Wiadomo, że część delegacji postawi w tym roku na efektowne wizualizacje, np. Malta, Serbia czy Kazachstan. Darija Vracevic z Serbii 🇷🇸 wystąpi na scenie sama, a w tle zobaczymy specjalnie przygotowane animacje odnoszące się do tekstu piosenki. Macedonka 🇲🇰 Mila Moskov ze względu na kontuzję nogi musiała zmienić planowany w Gliwicach występ i będzie on teraz bardziej statyczny. Ormianka Karina 🇦🇲 wystąpi na scenie z tancerzami. Układy choreograficzne będą też na występach Holandii czy Polski. Pierwsze informacje o próbach technicznych i (najpewniej) krótkie filmiki z występów zobaczycie już od wtorku za pośrednictwem JuniorEurovision.tv. Otwarte dla dziennikarzy próby rozpoczną się w czwartek i wtedy Dziennik Eurowizyjny będzie je relacjonować z Areny Gliwice i Centrum Prasowego.

We wtorek ostatnia szansa na kupienie biletów na finał Eurowizji Junior! Biuro sprzedaży TVP poinformowało, że we wtorek od godziny 16:00 w kasie Areny Gliwice dostępne będą bilety na finał (tylko 100 biletów) w cenie od 50 zł do 129 zł. Dodatkowo do sprzedaży trafi 300 biletów na finał jurorski 23 listopada. Część biletów na finał jurorski lub telewizyjny rozdawana była też w paru konkursach przygotowanych na social media TVP oraz w konkursie fotograficznym dla mieszkańców Gliwic. Zainteresowanie wejściówkami wciąż jest ogromne.

Dziennik Eurowizyjny od dziś relacjonować będzie przygotowania do Eurowizji Junior ze Śląska. Aby być na bieżąco warto nie tylko śledzić stronę internetową, ale też grupę facebookową i profil na Instagramie. Dostępne będą nie tylko ekskluzywne informacje, ale też zdjęcia, nagrania i relacje na żywo. Dziennik Eurowizyjny pokaże Wam m.in. kulisy Ceremonii Otwarcia i Eurowizji – nadawać będzie z Teatru Śląskiego i Areny Gliwice oraz z Centrum Prasowego! W trakcie relacji ogłaszane będą też wyniki plebiscytu „Nasz Faworyt 2019”. Pierwsze wejście „live” na Facebooku już dziś!

Źródło: CDM.me, TVP, inf. własne, fot.: M.J.

 

%d blogerów lubi to: