Ściągnij oficjalny program Eurowizji Junior 2019! Dziennik Eurowizyjny od soboty na Śląsku! Gdzie śledzić relacje?

Portal JuniorEurovision.tv opublikował już elektroniczną wersję oficjalnego programu Eurowizji Junior 2019 🇵🇱. Znaleźć tam można informacje o uczestnikach, teksty ich piosenek (w języku oryginalnym i po angielsku), a także wiadomości na temat prowadzących czy sceny. Jak w każdym tego typu wydawnictwie eurowizyjnym pojawiają się też wypowiedzi oficjeli z telewizji organizującej konkurs, EBU i władz miasta. „Daliśmy z siebie wszystko, by 17. Eurowizja dla Dzieci była ogromną, światowej rangi ucztą artystyczną dla wszystkich, zaczynając od uczestników, po widzów, gości i kończąc na fanach. By to osiągnąć, wybraliśmy najlepszą ekipę producentów filmowych i telewizyjnych, czołowych reżyserów, designerów i choreografów” – zapewnia Jacek Kurski, prezes TVP. „Europejska Unia Nadawców jest zachwycona pracą z Telewizją Polską i dedykowanym do JESC teamem, który pokazał wielką kreatywność i zaangażowanie” – chwali Jon Ola Sand, dla którego będzie to ostatnia Eurowizja Junior w roli supervisora EBU.

W oficjalnym programie znajdziemy też wypowiedź byłego już prezydenta Gliwic – Zygmunta Frankiewicza. W niedawnych wyborach parlamentarnych polityk uzyskał mandat senatora X kadencji, w związku z tym wygasł jego mandat prezydenta. „Mam nadzieję, że podczas pobytu znajdziecie czas na lepsze poznanie Gliwic i całego regionu. Jest tu wiele do odkrycia – poza naszą najnowocześniejszą technologicznie Areną Gliwice mamy też czarujące Stare Miasto, egzotyczną Palmiarnię i najwyższą drewnianą budowlę w Europie – Gliwicką Wieżę Telewizyjną” – mówi były prezydent. Marszałek województwa śląskiego – Jakub Chełstowski – ma natomiast pewność, że wrażenia ze Śląska pozostaną z uczestnikami i widzami na długo. Oficjalny program znajdziecie TUTAJ.

Już od jutra na Śląsk dotrze większość uczestników. Reprezentanci i ich ekipy przylecą na lotniska w Krakowie i Katowicach, w większości korzystając z usług Polskich Linii Lotniczych LOT, ale też Lufthansy czy tanich linii lotniczych. Wszystkie delegacje nocować będą w Katowicach, a do Gliwic jeździć będą specjalnymi autokarami. Oczywiście na każdym kroku towarzyszyć im będą wolontariusze. Już od 17 listopada czynne będzie Centrum Akredytacyjne zlokalizowane na parkingu P3 Areny Gliwice (od strony ul. Kujawskiej). Akredytacje odbierać będzie można w godzinach 9:00-19:00, a dodatkowo 18 listopada punkt akredytacyjny uruchomiony będzie w Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach przy Teatrze Śląskim. Akredytacje będzie można tam odebrać tylko w poniedziałek, między 14:00 a 16:00, czyli przed Ceremonią Otwarcia JESC 2019.

Dziennik Eurowizyjny już od jutra relacjonować będzie przygotowania do Eurowizji Junior ze Śląska. Aby być na bieżąco warto nie tylko śledzić stronę internetową, ale też grupę facebookową i profil na Instagramie. Dostępne będą nie tylko ekskluzywne informacje, ale też zdjęcia, nagrania i relacje na żywo. Dziennik Eurowizyjny pokaże Wam m.in. kulisy Ceremonii Otwarcia i Eurowizji – nadawać będzie z Teatru Śląskiego i Areny Gliwice oraz z Centrum Prasowego! W trakcie relacji ogłaszane będą też wyniki plebiscytu „Nasz Faworyt 2019”. Ostatnie chwile, by w nim zagłosować! Plebiscyt kończy się dziś o północy.

Źródło: EBU, TVP, inf. własne, fot.: EBU/TVP

%d blogerów lubi to: