Eurowizja Junior w hiszpańskich kinach! Ile kosztują reklamy przed TVP? Kto może poprowadzić Eurowizję 2020?

Sieć kin Cinesa ponownie będzie transmitować konkurs Eurowizji. Po tym jak Hiszpanie  🇪🇸 mogli w ten sposób oglądać Konkurs Piosenki Eurowizji 2019, teraz Cinesa pokaże też Eurowizję Junior, do której Hiszpania wraca po wielu latach przerwy i jest jedną z faworytek do wygrania. 37 kin pokaże konkurs, a bilet wstępu kosztować będzie 6 euro (w cenie wliczony popcorn i napój gazowany). Poinformowano też, że za eurowizyjny występ Melani Garcii odpowiedzialna będzie duńska reżyserka Nicoline Refsing. Reprezentantka kraju stać będzie na środku sceny, a towarzyszyć jej będą cztery chórzystki w wieku 12-13 lat: Edurne Rodriguez, Yara Diez, Violeta Lea oraz Maria Mihali. „Bardzo podoba mi się piosenka i tematyka, niezwykle chwytliwy utwór. Stworzyłam piękną i wesołą prezentację prezentację sceniczną, która dobrze podkreśli niezwykły talent Melani” – zapewnia Nicoline. Dunka od 2004 roku mieszka w Londynie i do tej pory pracowała przy różnych występach w ramach m.in. Eurowizji 2014, X Factora czy Brit Awards.

Telewizja Polska 🇵🇱 do 18 października przyjmowała zamówienia na pakiety reklamowe przed programami planowanymi na listopad 2019. Blok reklamowy przed Konkursem Piosenki Eurowizji Junior 2019 rozpocznie się 24 listopada w TVP1 o 15:55, a po transmisji reklamy pojawią się od 18:15. W cenniku podkreślono, że odbiorcami programu są dzieci. Cena za spot do 5 sekund to 7,7 tys. zł, a najdłuższy (do 60 sekund) kosztuje 44 tys. złotych. Stawki są wyższe na blok reklamowy bezpośrednio po transmisji finału (od 11 tys. do ponad 63 tys. w zależności od długości). Porównując to z najbardziej promowanymi przez TVP wydarzeniami nie jest to aż tak dużo. 5-sekundowa reklama po pierwszej połowie meczu eliminacji Euro 2020 (Izrael-Polska) kosztuje ponad 56 tys. złotych (ponad siedem razy więcej niż taka sama reklama przed Juniorem). Konkurs Piosenki Eurowizji Junior zajmuje (blok reklamowy po transmisji) zajmuje 393. miejsce (na ponad 37 tys. pozycji) na liście najdroższych stawek reklamowych spośród wszystkich propozycji telewizyjnych TVP na listopad. JESC jest tańsze m.in. od Euro 2020, serialu „M jak Miłość”, programu „Najgorszy Kucharz”, „Wiadomości”, „Pogody”, „Na dobre i na złe”, „Barw Szczęścia”, „The Voice” czy „Ojca Mateusza”. Znacznie tańsze są reklamy w blokach przed i po Eurowizji Junior transmitowanej przez TVP Polonię. Najkrótsze spoty dostępne były za mniej niż 300 zł.

Plotek o prowadzących Eurowizję 2020 w Rotterdamie 🇳🇱 nie brakuje, a wiele telewizji chce zaangażować swoje najbardziej znane twarze do tego zadania. Aktualnie najczęściej mówi się o Hermanie van der Zandt, kojarzonym głównie z relacjami sportowymi. Silną kandydatką ma być też Dionne Stax, 34-letnia dziennikarka, od 2007 roku pracująca w telewizji NOS. Jako reporterka relacjonowała też m.in. tragiczne wydarzenia w Paryżu podczas ataków na Charlie Hebdo w styczniu 2015 roku. Wśród spekulacji nie brak też tych najbardziej eurowizyjnych nazwisk, m.in. Jana Smita, wokalisty, które od lat komentuje konkurs razem z Cornaldem Maas. O Maasie zresztą też mówiło się w tym kontekście, ale sam zainteresowany stwierdził, że woli pozostać w roli komentatora. Co ciekawe, holenderski specjalista od Eurowizji pracuje aktualnie nad specjalnym filmem dokumentalnym dotyczącym zwycięstwa Duncana Laurenca w Tel Awiwie. Program ma być emitowany w maju 2020 roku.

Carola zdementowała pogłoski, jakoby miała wystąpić jako uczestniczka podczas Melodifestivalen 2020 🇸🇪. Jak przyznała na Instagramie, chętnie powiedziałaby „Tak” i to już w sierpniu, gdy zaoferowano jej dobry utwór. Uznała jednak, że nie jest gotowa ponownie wejść w machinę Melodifestivalen i całego „cyrku medialnego”, bo skupia się teraz na innych sprawach. Podziękowała fanom za ogromne wsparcie, a media poprosiła, by uważniej korzystały ze źródeł informacji na jej temat. Ponoć piosenkarka już wcześniej podkreślała, że nie jest zainteresowana żadnymi formatami telewizyjnymi typu Melodifestivalen czy Taniec z Gwiazdami / Let’s Dance nawet jeśli uwielbia tańczyć i rywalizować. Portal Eurowizja.org sugeruje, że w przyszłorocznych preselekcjach szwedzkich udział wziąć mogą m.in. Mohombi, Oscar Zia, High 15 czy Rebecka Karlsson. Pewne jest, że nie zobaczymy w nich Margaret.

Źródło: Eurovision-Spain.com, Biuro Reklamy TVP, Instagram, Eurowizja.org, fot.: @melani_official_

%d blogerów lubi to: