Znamy wszystkie utwory Eurowizji Junior 2019! Wolontariusze wybrani! Bilety wciąż w sprzedaży – sprawdź, gdzie je kupić

Warto było czekać! Dziś odbyła się premiera ostatniej piosenki ze stawki Eurowizji Junior 2019 i poznaliśmy „Fire” Mili Moskov (fot.) z Macedonii Północnej 🇲🇰. Utwór napisali Lazar Cvetkoski i Magdalena ENA Cvetkoska. Lazar znany jest m.in. ze współpracy z popularnym niegdyś wokalistą Lambe Alabakovskim (wielokrotny uczestnik preselekcji do Eurowizji), tworzył też piosenki dla reprezentantów kraju – Lozano (ESC 2013), Eleny Risteskiej (ESC 2006), Tijany Dapcevic (ESC 2014) czy chórzystki z Tel Awiwu – Antonii Gigovskiej. Współpracował jako muzyk z takimi gwiazdami jak Marija Serifovic, Kaliopi czy Zeljko Joksimović i uczestniczył w pracach podczas tworzenia utworów eurowizyjnych Macedonii z 2013 i 2014 roku. Macedonia Północna debiutuje w tym roku pod nową nazwą podczas Eurowizji Junior. Kraj pojawił się na JESC już w 2003 roku i wtedy po raz pierwszy zajął 12. miejsce, co łącznie do tej pory zdarzyło się aż osiem (!) razy, z czego wielokrotnie pod rząd. Od 2009 roku Macedonia niemal konsekwentnie kończy rywalizację na tym miejscu (pomijając lata nieobecności w 2012 i 2014 oraz 17. miejsce z 2015). Czy w tym roku będzie lepiej?

Spośród 19 tegorocznych piosenek aż 12 zaśpiewanych będzie w dwóch językach – to o 7% więcej niż w zeszłym roku. Po raz pierwszy od 2012 Albania 🇦🇱 będzie mieć utwór w całości wykonany w języku narodowym, Białoruś 🇧🇾 ostatni raz w całości po rosyjsku „śpiewała” w 2017 roku (a białoruski ostatni raz wykorzystano w 2014), a po udanym romansie z językiem angielskim Francja 🇫🇷 wraca do utworu w całości po francusku. Irlandia 🇮🇪 trzeci rok z rzędu stawia tylko na język irlandzki, Walia 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 również nie wykorzystuje języka angielskiego. Hiszpania 🇪🇸 będzie miała utwór w pełni po hiszpańsku, podobnie jak poprzednie utwory z lat 2003-2006, kiedy dodawanie angielskiego nie było możliwe. Największą atrakcją językową jest zdecydowanie utwór z Malty 🇲🇹, w większości śpiewany po maltańsku. Aż trzy tegoroczne utwory rozpoczynają się od słowa „we” – „We Will Rise” (Australia 🇦🇺), „We need love” (Gruzja 🇬🇪) i „We are more” (Malta 🇲🇹). Tylko 9 piosenek ma angielskojęzyczne tytuły.

Przygotowania do Eurowizji Junior trwają! Dziś kandydaci na wolontariuszy otrzymali e-maile z informacjami, czy zostali przyjęci do pracy przy konkursie. Przypominam, że TVP wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Promocji Sportu Active szukali 150 osób, którym przydzielone będą specjalne zadania takie jak opiekun delegacji (dwie osoby na kraj), obsługa widza, obsługa Centrum Prasowego i dziennikarzy, obsługa Centrum Akredytacyjnego, JESC Bubble, ViP&Hospitality, wsparcie techniczne, Centrum Wolontariatu, obsługa i powitanie gości na lotnisku w Katowicach i w Krakowie, obsługa gości w hotelach, transport czy logistyka. Zgłoszeń było mnóstwo, niestety nie każdy mógł się dostać, ale ci, którym się poszczęściło na pewno zapamiętają przygodę z Eurowizją Junior na długo! Szkolenia wolontariuszy na terenie Areny Gliwice odbędą się w połowie listopada, a na pewno wielu dziennikarzy czy widzów JESC spotka ich na swojej drodze!

Nadal trwa sprzedaż biletów na Eurowizję Junior 2019. W momencie pisania tego artykułu portal Eventim.pl oferował już tylko miejsca siedzące (za 129 zł, jedne z ostatnich dostępnych) na finał konkursu 24 listopada. Wciąż jeszcze dostępnych jest za to mnóstwo biletów na finał jurorski 23 listopada – bilety kupić można zarówno na trybuny jak i na płytę czy pakiety VIP. Portal kupbilet.pl oferuje na ten moment ponad 350 biletów na płytę w trakcie finału 24 listopada, nie ma natomiast miejsc dostępnych na trybunach. Takowe dostępne są tylko na finał jurorski. Z kolei na kupbilecik.pl znaleźć można jeszcze ponad 50 biletów na płytę w dniu finału 24 listopada. Znacznie więcej biletów (w tym na trybuny) kupić można na finał jurorski dzień wcześniej. Przypominam, że nadal w sprzedaży są też pakiety „Meet & Greet z Roksaną Węgiel”, które jednak nie zawierają biletu na sam konkurs. Na ebilet.pl znajdziecie natomiast eurowizyjne gadżety, tj. koszulki, bransoletki czy ekskluzywny pakiet fana zawierający worek/plecak, okulary i pins.

Eurowizja Junior 2019 transmitowana będzie na żywo 24 listopada od 16:00 w TVP1, TV Polonia oraz TVP ABC. 18 listopada stacja ma pokazać Ceremonię Otwarcia konkursu, którą poprowadzi Mateusz Szymkowiak na żywo z Katowic. Dziennik Eurowizyjny będzie tam obecny, więc możecie się spodziewać wielu zakulisowych relacji.

Źródło: MRT, Wikipedia, TVP, Eventim, Kupbilet, Kupbilecik, inf. własne, fot.: @milamoskov

%d blogerów lubi to: