Eurowizja Junior 2019: Znamy piosenki z Włoch, Kazachstanu i Portugalii! Zobacz też nowe klipy, w tym teledysk „Superhero” Viki Gabor!

Zgodnie z oczekiwaniami, w ciągu ostatnich kilkunastu godzin poznaliśmy kolejne piosenki na Eurowizję Junior 2019! Telewizja RAI 🇮🇹 zdecydowała, że Włochy reprezentować będzie urodzona 10 lat temu w mieście Chieri Marta Viola, a jej utwór idealnie pasuje do nieoficjalnej tematyki tegorocznych piosenek – ekologii i ratowania planety. Chociaż nawarstwienie piosenek „ekologicznych” może dziwić, to jednak taka tematyka jest bardziej naturalna dla dzieci niż śpiewanie np. o miłości i warto, by przekaz o ratowaniu środowiska trafił już do najmłodszych pokoleń! Utwór „La voce della terra” napisali Marco Iardella i Franco Fasano (muzyka) oraz Emilio di Stefano i Fabrizio Palaferri (włosko-angielski tekst). Chociaż Włosi mają swoje lokalne programy muzyczne dla dzieci, to raczej rzadko czerpią z nich kandydatów na JESC, a Marta nie może się pochwalić taką lokalną popularnością jak np. Viki w Polsce. Będzie to szósty start tego kraju w konkursie – Włochy wygrały w momencie debiutu w 2014 roku, później w top3 znalazły się też w 2016 roku. Chociaż kochają swój język, to na JESC tylko raz (w 2015) zdecydowali się śpiewać w nim cały utwór. Pozostałe propozycje zawsze zawierały fragmenty po angielsku.

Swój drugi w historii utwór eurowizyjny zaprezentował dziś Kazachstan 🇰🇿. Wybrany wewnętrznie Yerzhan Maksim wykona „disneyowską” balladę pt. „Armanyńnan Qalma”. Oficjalna premiera odbyła się dziś w Ałmatach podczas specjalne konferencji prasowej zorganizowanej przez Khabar Agency. W spotkaniu wziął udział sam reprezentant, jego mama Gulmira Alibek oraz dyrektor telewizji – Dinara Bisembina. Autorami kompozycji są Hamit Shangaliev, Daniyar Aldabergenov i Timur Balymbetov, a niezwykle bajkowy teledysk wyreżyserował Alexander Flomboym. Klip nakręcono w Ałmatach. Kazachstan należy pochwalić za korzystanie z lokalnych twórców, a nie czerpanie z innych krajów jak np. robione jest to w Azerbejdżanie. Kraj po raz drugi startuje w JESC i jego celem na pewno jest wygrana, bo Khabar TV liczy na to, że zwycięstwo i możliwa organizacja Eurowizji Junior zbliży nadawcę do upragnionego uczestnictwa w Eurowizji.

Dziś pojawił się też utwór Portugalii 🇵🇹. Joana Almeida wykona „”Vem Comigo (Come With Me)”, które jednak na ten moment nie zachwyciło fanów. Autorem słów i muzyki jest João Pedro Coimbra. Młoda reprezentantka Portugalii to kolejna uczestniczka Eurowizji 2019 która śpiewa o przyrodzie. Do kompletu piosenek JESC 2019 brakuje nam już tylko Malty 🇲🇹 (Eliana Gomez Blanco), Macedonii Płn. 🇲🇰 (Mila Moskov wykona „Fire”) oraz Francji 🇫🇷. Mówi się, że dla Francji zaśpiewa uczestniczka „The Voice Kids 5” – Carla, a jej utwór to „Bim Bom Toi”, który już krąży wśród fanów Eurowizji. Jeśli okaże się to prawdą, Francja będzie miała kolejną silną reprezentację z ciekawym utworem! Poczekajmy jednak na oficjalne wieści.

To nie koniec nowości! W ekspresowym tempie przygotowano teledysk do „Superhero” Viki Gabor 🇵🇱, który już dziś został zaprezentowany w sieci. Chociaż na kanale Junior Eurovision pojawił się parę godzin temu, już ma ponad 70 tys. odtworzeń! Warto go zobaczyć, bo jest ciekawy, kolorowy i prezentuje Viki w niezwykłej, cygańskiej stylizacji. „Trzeba przyznać, że zarówno muzycznie, jak i wizualnie prezentuje się on bardzo dobrze. W komentarzach nie brakuje komplementów” – podaje Plotek.pl. „Zarówno tekst „Superhero”, jak i teledysk do utworu mają silne proekologiczne przesłanie. Gabor twierdzi, że „wszyscy jesteśmy superbohaterami, którzy mogą ocalić świat”. Pod koniec utworu apeluje do wszystkich słuchających: „ocalcie świat, ta planeta jest moim domem”.” – podaje wp.pl. Teledyski zaprezentowano też do piosenek Rosji 🇷🇺, Hiszpanii 🇪🇸, Walii 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 i Ukrainy 🇺🇦, przy czym te dwie ostatnie piosenki nieco podrasowano. Warto wspomnieć, że w klipie ukraińskim występuje zarówno ubiegłoroczna reprezentantka kraju Darina, jak i dwukrotny prowadzący JESC – Timur.

źródło: Wikipedia, RAI, Khabar Agency, RTP, YouTube, Facebook, przegląd polskich portali, inf. własne, fot.: Oficjalne materiały prasowe

 

%d blogerów lubi to: