Kolejne szczegóły organizacji Eurowizji Junior! Gromee i Agustin Egurrola zaangażowani w JESC. Dlaczego warto kupić bilet na finał jurorski?

Nie spotkanie szefów delegacji a grupy referencyjnej odbyło się wczoraj w Warszawie 🇵🇱. Przedstawiciele różnych nadawców publicznych (m.in. Włoch, Holandii, Rosji czy Armenii) którzy odpowiadają przed EBU za kontrolę przygotowań gospodarzy do Eurowizji Junior 2019 zjechali wczoraj do stolicy Polski by oficjalnie potwierdzić, że organizacja idzie zgodnie z planem i być świadkiem podpisania oficjalnej umowy pomiędzy TVP a EBU ws. produkcji tegorocznej Eurowizji w Gliwicach. Po rozmowach członków grupy z przedstawicielami TVP (m.in. Martą Piekarską i Konradem Smugą) odbyło się oficjalne spotkanie, które poprowadziła Agata Konarska. Jon Ola Sand i Jacek Kurski przed kamerami podpisali oficjalne dokumenty. „Zatrudniliśmy najlepszych speców, reżyserów, choreografów, scenografów, muzyków, żeby oprawić i pokazać ten wielki show jak najpiękniej. Myślę, że to będzie najlepsza Eurowizja Junior ever. Trzymajmy kciuki, módlmy się za jak najlepszy występ Wiktorii Gabor” – powiedział dyrektor TVP dodając, że w tym roku TVP ma dla Europy porównywalną ofertę jak rok temu z Roksaną Węgiel. Materiał TVP VOD z wczorajszego spotkania znajdziecie TUTAJ.

Potwierdzono, że Eurowizję Junior 2019 na żywo pokażą TVP1, TVP Polonia oraz TVP ABC. Centrum Informacji TVP potwierdza również, że dyrektorem artystycznym konkursu będzie Konrad Smuga, za choreografię widowiska odpowiedzialny będzie Agustin Egurrola, a oprawę muzyczną przygotuje Gromee, reprezentant Polski na Eurowizji 2018. Konrad Smuga wyreżyserował występy polskich reprezentantów na Eurowizji 2017-2019 oraz JESC 2018, czyli zwycięską prezentację Roksany Węgiel. Agustin Egurrola to jeden z najbardziej znanych choreografów w Polsce, często współpracujący przy dużych projektach telewizyjnych. Stał m.in. za eurowizyjnym układem tanecznym grupy The Jet Set na ESC 2007 w Helsinkach czy Tomka Bao z preselekcji do JESC 2017.

Według informacji z platform do sprzedaży biletów nie ma już dostępnych miejsc na trybunach podczas finału telewizyjnego Eurowizji Junior 2019. Dostępne są jedynie miejsca na płycie. Warto jednak zauważyć, że trybuny wciąż dostępne są na finał jurorski, który odbędzie się 23 listopada. Odwiedzając kupbilet.pl, kupbilecik.pl lub eventim.pl można nabyć bilety na miejsca siedzące w niskich lub wysokich trybunach albo na płytę. Ceny rozpoczynają się od 50 PLN. Finał jurorski jest dokładną kopią tego, co zobaczymy w telewizji 24 listopada – dokładnie takie same występy, ten sam scenariusz, te same efekty specjalne. Podczas finału jurorskiego, który jest jednocześnie drugą i ostatnią próbą generalną przed transmisją na żywo, wykonawców oceniać będą jurorzy z 19 państw. Ich występy muszą być więc bezbłędne wokalnie, ale nie tylko, bo jak wiemy – komisje zwracają uwagę na wiele różnych kwestii. To, co wyróżnia finał jurorski to tzw. „fake voting” czyli zmyślone wyniki, które widzowie w Arenie Gliwice mogą obserwować na żywo, a czego publika TVP w telewizji nigdy nie zobaczy. „Fake voting” często jest przygotowywany z błędami i specjalnie doprowadza do wpadek by sprawdzić, jak w różnych niestandardowych sytuacjach poradzą sobie prowadzący, czy potrafią zachować zimną krew i nie dać po sobie poznać, że coś poszło niezgodnie z planem. Dla uczestników tegorocznego JESC będzie to pierwszy występ przed tak dużą eurowizyjną publicznością, dlatego warto być na finale jurorskim i wspierać swoich faworytów już w sobotę! Zwłaszcza, że na niedzielę zostały już tylko miejsca, które nie każdemu odpowiadają.

Poniżej zobaczcie jaką przeprawę z „fake votingiem” mieli prowadzący Eurowizji Junior 2011 podczas finału jurorskiego.

Ostatnia okazja do zagłosowania na ulubione piosenki z eurowizyjnej historii Holandii! Weź udział w głosowaniu, które kończy się już jutro! Zasady i formularz dostępne są TUTAJ.

Źródło: Centrum Informacji TVP, Instagram, Wikipedia, bilety.tvp.pl, inf. własne, fot.: TVP VOD

%d blogerów lubi to: