Sprzedaż biletów na Eurowizję Junior 2019! Sprawdź ile teraz kosztują bilety i gdzie je kupić. Premiera utworu z Serbii, kolejne publikacje niebawem

Dziś o 9:00 ruszyła oficjalna sprzedaż biletów na Eurowizję Junior 2019 🇵🇱. Bilety można kupić przez Internet korzystając z portali eventim.pl, kupbilet.pl czy kupbilecik.pl. Zgodnie z oczekiwaniami, ceny są już nieco wyższe niż w przedsprzedaży – dotyczy to trybun, na które popyt był wcześniej najwyższy. Teraz za „wysoką trybunę” trzeba zapłacić 50 zł, a za niską 129 zł. Cena wejścia na płytę oraz pakietu VIP nie zmieniła się. Wciąż jest jeszcze sporo miejsc na wysokie trybuny, pojedyncze są też dostępne na niskie trybuny. Warto więc się pospieszyć bo zainteresowanie jest spore, co oczywiście cieszy, bo w listopadzie obejrzeć będzie można transmisję z pełną i (mam nadzieję) żywiołową widownią. Przypominam, że na ebilet.pl zakupić można gadżety z logiem konkursu – szczegóły znajdziecie TUTAJ. Dziś w „Pytanie na Śniadanie” wyemitowano reportaż na temat sprzedaży biletów, pokazano również eurowizyjny parasol, a widzom umożliwiono wygranie podwójnych zaproszeń na finał jurorski.

Dziś w Warszawie rusza spotkanie szefów delegacji Eurowizji Junior 2019. W najbliższych dniach zatwierdzone zostaną wszystkie utwory przygotowane na konkurs, a przedstawiciele telewizji publicznych przekażą organizatorom wszystkie istotne informacje na temat reprezentantów, prezentacji scenicznych i oczekiwań wobec realizacji występu. Telewizja białoruska 🇧🇾 poinformowała, że doszło do paru zmian w utworze „Ashen” Lizy Misnikovej, zmieniła się też choreografia. Tutaj możecie zobaczyć jak wyglądało nagrywanie szkicu występu. To na podstawie tego materiału TVP powinna zrealizować finałowy występ, uwzględniając ujęcia kamer. Zapewne niebawem wszystkie piosenki zostaną opublikowane – na ten moment brakuje nam propozycji z Francji, Włoch, Kazachstanu, Malty i Macedonii Północnej. Z kolei jutro do Gliwic wybiorą się prowadzący JESC 2019. „Jutro udaję się do Gliwic, by poznać teren, dokładnie zobaczę jak wygląda Arena Gliwice” – zapowiedział Olek Sikora w „Pytanie na Śniadanie”.

Wczoraj wieczorem odbyła się premiera utworu „Podigni glas (Raise your voice)” Dariji Vračević, reprezentantki Serbii 🇷🇸. Przypominam, że utwór skomponowała Aleksandra Milutinović, a tekst przygotowały Leontina Vukomanović wraz z wokalistką. Utwór jest apelem o dbanie o naszą planetę, na której jesteśmy tylko gośćmi, a sama Darija w dość dramatycznej interpretacji nawołuje by głośno o tym mówić, bo jutro może być już za późno. Aby jeszcze bardziej podkreślić dramaturgię, ostatni refren piosenki jest ucięty, a w teledysku pojawia się napis „We don’t have a planet B„. Piosenka zbiera dość pozytywne reakcje, a według wielu komentujących Serbia ma w tym roku szanse zająć lepsze miejsce niż ostatnio ma w zwyczaju. Uczestnictwo tego kraju w JESC dzieli się na dwa etapy – ten pierwszy od 2006 do 2010, gdy kraj dwukrotnie zajął 3. miejsce, a w momencie debiutu był piąty, natomiast drugi rozpoczął się po powrocie w 2014 rok – tutaj najwyższą pozycją było miejsce 7, a Serbia raz zajęła ostatnie miejsce. Rok temu była przedostatnia. Warto podkreślić, że to dopiero drugi przypadek, w którym Serbia wystawia na Eurowizję Junior piosenkę dwujęzyczną. Pierwszy raz taki utwór pojawił się w 2006 (Serbia zadebiutowała na JESC wcześniej niż na dorosłej Eurowizji).

Źródło: TVP, Biuro Sprzedaży, Bilety.tvp.pl, Eventim, Pytanie na Śniadanie, Instagram, BTRC, RTS, Wikipedia, fot.: @darijadakavracevic

%d blogerów lubi to: