Posłuchaj piosenek z Australii, Gruzji i Irlandii na Eurowizję Junior! Francja i Rosja rozpoczynają przygotowania do ESC 2020

Anna Kearney będzie piątą reprezentantką Irlandii 🇮🇪 na Eurowizji Junior – tak zdecydowali wczoraj jurorzy finału narodowego. W pierwszej rundzie Anna, Orla i Savannah śpiewały irlandzkojęzyczne covery zwycięskich piosenek eurowizyjnych. Nie poszczęściło się Orli McDermott, która wykonała „Rock ‚n’ Roll Kids” i została wyeliminowana. W superfinale zwyciężczynią okazała się Anna Kearney. Znamy już jej eurowizyjną piosenkę, będzie to „Banshee”, które napisali Cyprian Cassar, Jonas Gladnikoff (odpowiedzialny także za irlandzkie piosenki JESC z 2015 i 2018), Niall Mooney, Daniel Caruana, Fiachna O Braonain, Anna Banks i sama reprezentantka. Do tej pory tylko Zena Donnelly (JESC 2016) zdołała wejść do top10 Eurowizji Junior, jednak zajęła tylko 10. miejsce. Rok temu kraj po raz pierwszy reprezentował chłopiec – Taylor Hynes – jego piosenka „IOU” uznana została przez czytelników Dziennika Eurowizyjnego za najlepszy utwór Irlandii, ale w Mińsku zajął jedynie 15. miejsce.

Sezon preselekcyjny zakończony, więc teraz pora na premiery utworów wybranych wewnętrznie. Australijczyk 🇦🇺 Jordan Anthony wykona w Gliwicach „We will raise”. Jordan brał udział w tworzeniu piosenki, która opowiada o szukaniu w sobie wewnętrznej siły. Ma nadzieję, że utwór zachęci wszystkich do dzielenia się radością, co jest też tegorocznym sloganem JESC. Poza Jordanem piosenkę napisali też Michael Paynter i Michael DeLorenzis. Dziś odbyła się też premiera piosenki gruzińskiej 🇬🇪. Jak już wcześniej podawano, Giorgi Rostiashvili wykona utwór „We need a love”. W kolejnych dniach czekają nas kolejne niespodzianki! Jutro zobaczymy teledysk do ukraińskiego „Koly zdaietsia” 🇺🇦, a na dniach ma być zaprezentowana piosenka „Podigni glas” z Serbii 🇷🇸.

Telewizja francuska 🇫🇷 zorganizuje preselekcje narodowe przed Eurowizją 2020 – podała dyrektorka Działu Rozrywki stacji. Aktualnie trwają prace nad ustaleniem formatu konkursu, a ponoć nawet nazwa nie została jeszcze potwierdzona. „Destination Eurovision”, chociaż organizowane dopiero od 2018 roku, szybko stało się popularnym programem i pozycją obowiązkową dla fanów śledzących preselekcje. Do tej pory charakteryzowało się wysokim poziomem, bardzo dobrą organizacją i sporymi emocjami. Chociaż Bilal Hassani, zwycięzca Destination Eurovision, zajął w finale Eurowizji tylko 16. miejsce, to Seemone (która z Bilalem przegrała) wygrała OGAE 2nd Chance Song Contest 2019.

Powoli za Eurowizję 2020 zabierają się też Rosjanie 🇷🇺, którzy ponownie wskażą przedstawiciela wewnętrznie. Szef delegacji – Yuri Aksyuta – myśli już o tym, kogo wysłać do Rotterdamu, ma sporo pomysłów, a niektóre mogą być dla nas zaskoczeniem. Na ten moment nic nie jest jeszcze potwierdzone, ale nie ma co ukrywać, że Rosjanie będą próbowali wygrać Eurowizję. W tym roku „Scream” Sergey’a Lazareva zajęło w półfinale 4. miejsce w televotingu i 7. w typowaniu jury. Ostatecznie więc Rosja awansowała dopiero z 6. pozycji. W finale wynik był dość podobny – Rosja była czwarta w typowaniu widzów, a dziewiąta u jurorów, co jednak dało jej … 3. miejsce w finale.

Weź udział w głosowaniu internautów na najlepszą polską piosenkę wydaną we wrześniu! Utwory poznasz TUTAJ! Wypełnij formularz i decyduj o zwycięzcy!

Źródło: TG4, Wikipedia, ABC Me, Eurovoix, fot.: @jordananthonymusic

%d blogerów lubi to: