WYMARZONY REPREZENTANT: Młodość, świeżość, mocny głos – czy to jest przepis na sukces w Eurowizji 2020? Fani mają głos!

Już tylko do końca weekendu głosować można w finale plebiscytu „Wymarzony Reprezentant Polski 2020”. Na Wasze głosy czeka łącznie 20 wykonawców, 10 z grupy „Popular” i 10 z grupy „Fresh”. Do tej pory oddano prawie 4 tys. ważnych głosów. Ostatnio czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego i fani z Instagrama mieli okazję wypowiedzieć się o swoich faworytach i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego właśnie ten wykonawca powinien reprezentować nasz kraj w Holandii. Opinie na temat popularnych już znamy, a dziś sprawdźmy, co fani mówią o tych „świeżych” piosenkarzach!

Clödie

Zespół, który serca fanów Eurowizji zdobył dwiema próbami dostania się do Krajowych Eliminacji. Wokalistka, Klaudia Trzepizur, ma ogromny atut, którym jest silny głos i to właśnie o nim najczęściej mówią fani. „Świetny rockowy głos wokalistki” – pisze @a_rybarczyk92, a @badijak dodaje, że taki wokal na żywo zabrzmiałby „widowiskowo„. „Nigdy nie wysłaliśmy niczego rockowego, może by nam się powiodło” – zastanawia się @paweu.radzik, a @wojtexs_123 twierdzi, że dzięki wyróżnieniu się zostaniemy zapamiętani.

Kaja Jabłońska

Chociaż jest chyba najmniej znana ze wszystkich kandydatów, ma za sobą grupę oddanych (chociaż mocno spamujących) fanów, którzy ochoczo przystąpili do zadania na Instagramie i wytłumaczyli dlaczego to ich młoda idolka powinna jechać do Holandii. Zwracają uwagę na silny głos, talent, optymizm, charakter, charyzmę, młody wiek czy popularność. „Jest przekochaną osobą o wspaniałym głosie” – twierdzi @juliaishappyxx, „jej możliwości są po prostu nieziemskie” – dodaje @dominikakrawczyk1, „jej repertuar mógłby zostać energicznie zaprezentowany na scenie” – napisał @escdoni.

Kwiat Jabłoni

Duet Kwiat Jabłoni, reprezentujący w naszym plebiscycie muzykę alternatywną to „młodzi, piękni, zdolni” jak opisuje ich @shoatem. „Są bardzo unikatowi” – skomentowała @_.barbarka. „Tworzą niesamowitą muzykę, która odpowiada osobom w każdym wieku” – dodaje @gdkwia. Zgadza się z tym wpisem @sylweek twierdząc, że „spodobają się i młodzieży i starszym„. @Wiktor_lisiecki dodaje, że Kwiat Jabłoni to duet niezwykle oryginalny, który zostałby doceniony przez fanów.

Marcin Sójka

Zwycięzca ostatniej edycji „The Voice” to „ulubieniec Grażynek” wg @badijak, który podkreśla, że piosenki Sójki są puszczane w stacjach radiowych bardzo często. Atutem wykonawcy są głos i uniwersalność. „Ma oryginalny głos, jego głos wzrusza, jest genialny!” – ekscytuje się @_anikaofficial_. Z kolei @marcinwolniak dodaje, że „taki wokalista sprawdzi się na każdej scenie„. @insiles04 sugeruje, że Marcin na Eurowizję powinien pojechać z balladą, bo umie je śpiewać i dzięki temu Polska miałaby spore szanse na dobry wynik.

Natalia Zastępa

Finalistka „The Voice Kids” i „The Voice” cieszy się sporą popularnością i uznaniem wśród wielu fanów. Podobnie jak u jej konkurentów w plebiscycie, Natalii atutem jest głos opisywany jako nieprzeciętny, wyjątkowo niski (co rzadko zdarza się u kobiet wg @madziaslowik_), przykuwający uwagę, oryginalny. @lukasz013d zwraca uwagę, że jako finalistka dwóch talent-shows ma duże obycie ze sceną. @only_krzysiek chciały, żeby Natalia na Eurowizji zaśpiewała utwór w stylu Blanche z Belgii 2017. @wlosowymaniak ma nadzieję, że dzięki ESC kariera Natalii rozwinęłaby się.

Ofelia

Polska aktorka i piosenkarka, którą kojarzyć można z roli Uli w „M jak Miłość” oraz z jedenastej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”. „Brzmi świeżo, a jednocześnie dobrze reprezentuje co się dzieje na polskiej scenie” – komentuje @shrkns. Inny komentujący zwracają uwagę m.in. na niepowtarzalny głos, umiejętność przekazywania emocji, wielki talent, potencjał i styl muzyczny. @victoriaskudlik dodaje, że jej osobowość również jest ciekawa. „Napisać jej coś w stylu Always Remember us This Way i byłaby walka o podium” – zwiastuje @life.is.a.drink

Sorry Boys

Ten polski zespół rockowy powstał już w 2006 i ma na koncie cztery albumy oraz wiele istotnych wyróżnień, stąd wg niektórych fanów niesłusznie przydzielony został do grupy „Fresh”. „Piosenki mają świetne! Są oryginalni, nie nudni” – napisał @hiimmati. „Wystarczy posłuchać uzależniającego Wracam i ten argument wystarczy” – dodaje @shoatem. Chwalony jest też wokal Belli, a zespół Sorry Boys uznany został nawet za polski odpowiednik Florence and The Machine.

Sylwia Lipka

Młoda wokalistka, którą fani Eurowizji poznali jako jurorkę preselekcji Eurowizji Junior 2017. Co mówią o niej na Instagramie? Zwraca się uwagę na to, że Sylwia świetnie śpiewa, ma ciekawe utwory, obycie sceniczne, świetną technikę, ma pełno pomysłów i jest dla wielu inspiracją. „Jej piosenki szybko wpadają w ucho – jest naj naj naj” – komentuje @martaaa05_pl. @milena.gawlik uważa, że atutem jest też piękne śpiewanie po polsku i po angielsku. „Zawsze dąży do spełniania marzeń” – twierdzi @zuzanna_mucha. Ciekawe czy Eurowizja jest marzeniem Sylwii?

Sylwia Przybysz

Laureatka konkursu „Youtube Young Stars 2015” cieszy się ogromną popularnością w Internecie. A dlaczego powinna pojechać na Eurowizję? Jak twierdzi _wika_biee_ Sylwia „poświęca się dla swoich fanów i jeździ po całej Polsce by każdy z nas mógł być na jej koncercie„. Wśród komentarzy najczęściej mówi się pozytywnie o jej wokalu oraz osobowości – głos określany jest jako cudowny, ładny, przepiękny, niesamowity, a o niej samej mówi się „miła„, „kochana przez ludzi„, „zdolna” z „super osobowością„. „Sylwia ma taki talent do śpiewu, że to jest nie do zrozumienia” – dodaje @sesia.mess

Zuza Jabłońska

Finalistka „The Voice Kids”, a także uczestniczka „Mali Giganci”. Urodziła się w 2003 i to właśnie na jej wiek zwraca uwagę wielu komentujących. „Czasem młodzi wykonawcy jak Zuzia zajmują wysokie miejsca w finale, tj. Blanche czy Kristian Kostov” – przypomina @escdoni. „Zuzia ma piosenki jak na jej wiek dojrzałe, widać, że śpiew sprawia jej radość” – twierdzi @el_kwiatonators. @olaglaser dodaje, że Zuzia poradziła sobie z hejtem w utworze „Powiedz mi to w twarz” więc na Eurowizji też sobie poradzi.

W przypadku uczestników z grupy „Fresh” wśród najczęściej wymienianych cech pojawiają się młody wiek, świeżość, ale też w mocny nacisk położono na wokal i obycie sceniczne (pomimo krótkiej kariery). Większość z tych kandydatów jest też niezwykle popularna w Internecie, jednak czy to przełoży się na ogólnokrajową sławę? Polskie telewizje zdają się tego nie zauważać, chociaż TVP produkuje kolejną już edycję „The Voice Kids”. Przypomnę, że finał Eurowizji Junior 2018 z udziałem Roksany Węgiel zepchnięty był na mniej popularny kanał TVP ABC, z kolei stacja TVN nie transmitowała czwartego dnia Sopot Festival, w którym uczestniczyli m.on. Roksana, Marcin Sójka, Natalia Zastępa czy Zuza Jabłońska…

%d blogerów lubi to: