WYMARZONY REPREZENTANT: Co powinno charakteryzować polskiego wykonawcę na Eurowizji 2020? Fani mają głos!

Głosowanie w finale plebiscytu „Wymarzony Reprezentant Polski 2020” trwa i wzbudza ogromne emocje, zwłaszcza wśród fanów poszczególnych wykonawców. Od wczoraj przyjętych zostało już ponad 3,2 tys. ważnych głosów! Byłoby ich pewnie znacznie więcej, gdyby nie pytanie weryfikacyjne o polsko-szwedzką bohaterkę naszych preselekcji. Pytanie skutecznie wyeliminowało głosujących, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, są zbyt leniwi by znaleźć taką informację w Internecie lub zapytać kogoś, kto jest większym fanem Eurowizji. W większości błędne odpowiedzi pochodzą od osób z konkretnych fan-klubów wykonawców, a odrzucenie takich formularzy na pewno sprawi, że wyniki będą bardziej sprawiedliwe. Przypominam, że głosowanie trwa do 18 sierpnia, a aby oddać swoje głosy i wesprzeć swoich ulubieńców należy wypełnić formularz poniżej:

Wczoraj na Instagramie fani mieli okazję wypowiedzieć się o każdym z nominowanych. Na początek padło pytanie o osoby z grupy „POPULAR”. Dlaczego dany kandydat powinien pojechać na Eurowizję 2020? Sprawdźcie najciekawsze wypowiedzi!

ANIA KARWAN

W przypadku uczestniczki „The Voice” i (przede wszystkim) triumfatorki opolskich „Premier” fani zwracają uwagę na piękny, cudowny, mocny i charyzmatyczny głos – tak go najczęściej opisywano. @b_slawinsky dodaje, że Ania jest obeznana ze sceną, z kolei @asquers94 podkreśla jej charyzmę. @franczesko mówi: „Ma dobre warunki głosowe i dobry wygląd. Z power balladą może dużo ugrać„.

CLEO

Była reprezentantka Polski z Eurowizji 2014 ma w kraju wielu oddanych fanów, a swoją popularność podkreśliła m.in. rolą jurorki w „The Voice”. Stąd wielu twierdzi, że jest to cudowna osoba, ma spore doświadczenie i ogromną sławę. W opiniach często przewijają się też wzmianki o jej repertuarze i świetnych koncertach oraz niespotykanym głosie. @kalinka926 mówi, że Cleo zawsze pokazuje na scenie jak bardzo kocha to co robi, z kolei gosia_m54 zwraca uwagę na to, że piosenki Cleo to hity. @kmiecikxv dodaje, że zrobiła ogromny postęp.

DARIA ZAWIAŁOW

Chociaż wokalistka szturmem weszła do czołowej dziesiątki, zebrała niewiele opinii na temat powodów, dla których powinna pojechać na Eurowizję. @b_slawinsky mówi o niej jako o dobrej reprezentantce polskiej alternatywy, która od lat trzyma poziom, a @madziaslowik_ zwraca uwagę na jej unikatowy głos.

DAWID PODSIADŁO

Intrygujący, ciekawy i obdarzony genialnym głosem – takie opinie fani mają o Dawidzie Podsiadło. W przypadku tego artysty mocno podkreślacie jego dokonania, zwłaszcza w kwestii muzyki i tekstów piosenek. _sadmood666 mówi, że piosenki Dawida łatwo wpadają w ucho, a @d_ominika__ uważa, że utwory mają świetne teksty i mają to coś. @jowita_bzdon napisała: „jego piosenki są w innym stylu, który jeszcze nie pojawił się na Eurowizji„, z kolei zoo_bucz twierdzi, że Dawid Podsiadło…jest za dobry jak na poziom Eurowizji. „Ratuje polską muzykę i po prostu jest the best” – twierdzi @wikikrol_

DODA

Stała bywalczyni naszego plebiscytu ma od lat armię fanów, która marzy o tym, by ich idolka w końcu dogadała się z TVP i pojechała na Eurowizję. Chociaż wokalistka prezentuje się nam ostatnio w bardziej lirycznej postaci, fani liczą na show w jej wykonaniu i o tym najczęściej piszą. Często podkreślany jest też repertuar, głos i przede wszystkim charyzma. @jaro_slw mówi, że każdy jej występ jest na poziomie, a @asquers94 dodaje, że Dorota hipnotyzuje na scenie swoją pewnością. „To będzie dobre show i osobowość kochana przez fanów” – twierdzi @kamil.esc.18

MARGARET

Dwukrotna zwyciężczyni naszego plebiscytu już trzy razy startowała w preselekcjach – raz w Polsce i dwa razy w Szwecji. Twierdzi jednak, że Eurowizja nie jest jej celem. Dlaczego więc powinna jechać? Instagramerzy głównie stawiają tu na piosenki i popularność Małgosi. @tomaszksyt mówi o chwytliwych kawałkach, które da się szybko zapamiętać, a @przemekk01 dodaje, że jest to jedyna w Polsce gwiazda posiadająca utwory na światowym poziomie. Nie bez znaczenia jest też wsparcie wytwórni, zainteresowanie mediów i nowoczesność jaką się charakteryzuje. @julcia.piszczek napisała: „Ma ciekawy repertuar, którym zazwyczaj mnie zaskakuje„. Co do wokalu panuje zgodność – fani wierzą, że piosenkarka dałaby radę!

MARTA GAŁUSZEWSKA

Różowowłosa wokalistka może się pochwalić bardzo zwartą grupą fanów, którzy intensywnie ją wspierają. Wśród opinii najczęściej jednak powtarza się to, że dla Marty Gałuszewskiej wyjazd na Eurowizji byłby spełnieniem wielkiego marzenia. „To jej marzenie, a marzenia trzeba spełniać” – mówi @mgaluszewska_fanclub. Zwraca się też uwagę na jej talent, wokal, pracowitość i to, że „nie ma łatwo” bo wytwórnia (ponoć) nie pozwala jej jechać na Eurowizję. Czy to prawda i czy Marta marzy o Eurowizji? „Świeżość i nowość może nam przynieść dobre skutki” – twierdzi @npiotrowskaa.

MICHAŁ SZPAK

Finalista Eurowizji 2016 od lat wspierany jest przez tzw. „Szpakofanki”, które bardzo mocno w niego wierzą. Wśród opinii przewijają się komplementy o jego talencie, głosie i charyźmie. Zdecydowanie najczęściej podkreśla się fakt, że Michał świetnie poradził sobie na Eurowizji w Sztokholmie (zajął wysokie miejsce u widzów) oraz ma wielu fanów za granicą i doświadczenie związane z konkursem. @fronczak.pv uważa, że Michał mógłby odnieść taki sam sukces jak w 2016 lub nawet większy. @przemekk01 twierdzi, że byłoby wtedy głośno o Polsce, że powraca lubiany przez widzów Szpak.

SARSA

Podobnie jak Daria Zawiałow, opinii na temat powodów, dla których Sarsa powinna jechać do Holandii nie udało się uzbierać za wiele. @_1__dreamer_9_ napisał, że wokalistka się po prostu do tego nadaje, z kolei @asquers94 zwraca uwagę na to, że piosenkarka jest dość charakterystyczna, ale jednocześnie dość łatwa w odbiorze. @_wika_biee_ napisała: „to młoda i ambitna osoba pełna pomysłów oraz cudownego głosu„.

SYLWIA GRZESZCZAK

Popularna wokalistka już dwukrotnie wygrała nasz plebiscyt. W jej przypadku głównym atutem jest świetny, bardzo dobrze „wyrobiony” i fajny głos. @escdoni uważa, że Sylwia zdobyłaby serca ESC fanów za swoją osobę i muzykę. @szalonyksiegowy dodaje, że wszystko jednak zależy od kompozycji. „Z utworem Kiedy tylko spojrzę rozwaliłaby system” – mówi. @julccia288 jest zdania, że Sylwia ma „bardzo ekstra przeboje i już dawno powinna pojechać na Eurowizję„. @fronczak.pv odpowiedział, że Sylwia mogłaby użyć tam swojego doświadczenia i gry na pianinie.

Głos, energia, charyzma, osobowość, repertuar, pracowitość, popularność, a może chęć spełniania marzeń? Co powinno charakteryzować naszego „wymarzonego reprezentanta”? To pytanie niech pozostanie otwarte! Na InstaStory Dziennika Eurowizyjnego możecie już wyrazić swoje opinie o uczestnikach z kategorii „Fresh”. Głosowanie w plebiscycie trwa nadal! Serdecznie zapraszam do zabawy!

 

 

%d blogerów lubi to: