[UPD] 🇵🇱 BREAKING NEWS: Reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2019 zostanie wyłoniony w ramach programu „Szansa na Sukces”

Telewizja Polska 🇵🇱 poinformowała, że w ramach nowej edycji reaktywowanego w tym roku programu „Szansa na sukces” wyłoniony zostanie reprezentant kraju na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach na Śląsku. W dniach 13-14 lipca w Warszawie odbędą się dodatkowe castingi dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat. W przesłuchaniach udział wezmą młode talenty śpiewające solo lub w duecie. Wcześniejsze castingi odbyły się w dniach 6-7 lipca w Warszawie, a w czerwcu także w Poznaniu, i w Krakowie. Na razie nie wiadomo kiedy konkurs pokazany zostanie w telewizji.

Decyzja o wyborze reprezentanta poprzez talent-show to pierwsze takie rozwiązanie zastosowane przez TVP w jakimkolwiek konkursie piosenki Eurowizji. Co prawda Roksana Węgiel reprezentowała Polskę po zwycięstwie w „The Voice Kids”, jednak sam program nie był połączony z JESC. Wielu fanów spodziewało się jednak, że do Gliwic wysłana zostanie osoba z drugiej edycji show. Typowano głównie Anię AniKę Dąbrowską, zwyciężczynię programu, z którą zresztą TVP miała prowadzić negocjacje eurowizyjne. Mówiło się też, że rozmowy przeprowadzała ekipa wokalistki Viki Gabor. Połączenie formatu „Szansy na Sukces” z Eurowizją Junior oznacza, że najpewniej do Gliwic wysłany zostanie nieznany jeszcze szerszej publiczności młody wokalista.

AKTUALIZACJA: W rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl prezes TVP, Jacek Kurski, zdradza szczegóły!

Pomysł narodził się spontanicznie podczas narady wewnętrznej z moim udziałem (…) Z każdego z tych (trzech) odcinków wyłonimy po dwie osoby, które zmierzą się w kolejnym – czwartym – odcinku „Szansy na sukces”, który będzie transmitowany na żywo. Finałowa szóstka wówczas zaprezentowałaby po dwa utwory – jednym z nich będzie wykon kultowego polskiego artysty, a drugim utworem będzie autorska piosenka, dedykowana konkursowi Junior Eurovision Song Contest. Zwycięzca tego odcinka wraz ze swoją autorską piosenką będzie reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019” – podaje. Całą wypowiedź znajdziecie TUTAJ. Według doniesień, dziecięca część „Szansy na Sukces” będzie emitowana od 8 września, co oznacza, że finał z wyborem reprezentanta i piosenki transmitowany będzie 29 września.

„Szansa na Sukces” to kultowy program muzyczny, który swoją premierę miał w 1993 roku. Emitowano go nieprzerwanie do 2012 roku i w tym roku doszło do jego reaktywacji. „Stare” edycje prowadził Wojciech Mann, a tegoroczną, której finał odbył się maju Artur Orzech. Nigdy wcześniej nie organizowano edycji tylko dla dzieci, ale osoby niepełnoletnie mogły startować w konkursie na równi z dorosłymi. W historii finałów „Szansy na Sukces” laureatami były m.in. Justyna Steczkowska, Ania Świątczak czy Kasia Cerekwicka. Edycję, w której wybrany zostanie reprezentant Polski na JESC poprowadzi Artur Orzech, który zapewne będzie też komentatorem Eurowizji Junior 2019.

Źródło: TVP, Wikipedia, fot.: Facebook

%d blogerów lubi to: