Duncan Laurence znowu w Polsce! Gwiazdy dorosłej Eurowizji podczas Eurowizji Junior – kto występował do tej pory? Tulia w sobotę wystąpi podczas „Wianków nad Wisłą”

Obiecał, że wróci i zrobi to! Duncan Laurence 🇳🇱, zwycięzca Eurowizji 2019, wystąpi 25 listopada w Polsce, a dokładniej w warszawskiej „Proximie”. Bilety na koncert dostępne są już w sprzedaży poprzez portal Eventim – wejściówki z miejscami stojącymi kosztują 89 PLN. Holenderski triumfator zaśpiewa nie tylko „Arcade”, ale także inne utwory, zresztą będzie już wtedy „wprawiony w boju”, bo zanim trafi do Warszawy, zagra mnóstwo koncertów nie tylko w rodzinnej Holandii, ale też we Francji, Włoszech, Szwajcarii i Hiszpanii. Po Warszawie przyjdzie natomiast czas na odwiedzenie takich miast jak Helsinki, Londyn, Kolonia, Wiedeń, Kopenhaga, Sztokholm i Oslo. Pełne informacje na temat trasy koncertowej dostępne są na oficjalnej stronie internetowej wokalisty. Przypominam, że o swoich muzycznych planach i koncertach Duncan opowiedział Dziennikowi Eurowizyjnemu na początku czerwca, a cały wywiad (przeprowadzony przez Natalię Kowalczyk) znajdziecie poniżej:

Zbieżność terminu koncertu Duncana oraz finału Eurowizji Junior na Śląsku skłoniła czytelników Dziennika Eurowizyjnego do dyskusji, czy Duncan powinien wystąpić jako gość specjalny podczas konkursu w Gliwicach. Na pewno byłaby to świetna okazja, by ponownie pokazać się eurowizyjnym widzom, a dodatkowo Holandia to kraj, który startuje w JESC od samego początku i bez żadnej przerwy – nie zważając na częste porażki. Gwiazdy dorosłej Eurowizji wielokrotnie gościły podczas transmisji Juniora – w różnych rolach. Pierwszy był Mihai Traistariu 🇷🇴, który wziął udział w Opening Act Eurowizji Junior 2006 w Bukareszcie. Dwa lata później na Cyprze 🇨🇾 pojawiła się uczestniczka Eurowizji 2007 – Evridiki oraz zwycięzca ESC 2008 – Rosjanin Dima Bilan 🇷🇺. W roku 2009 po raz pierwszy wykonawca z dorosłej Eurowizji prowadził konkurs Ani Lorak 🇺🇦 nie tylko była współprezenterką show, ale też wykonała na scenie swoje „Shady Lady”. W roku 2010 do Mińska 🇧🇾 pojechał triumfator Eurowizji 2009 – Alexander Rybak 🇳🇴, a w 2011 Interval Act wypełniła swoim występem Sirusho 🇦🇲 – reprezentantka Armenii 2008. Gdy Junior wrócił do Kijowa w 2013, Ukraińcy ponownie postawili na eurowizyjną prowadzącą – tym razem padło na Zlatę Ognevich, która pół roku wcześniej zajęła na ESC 3. miejsce. To ona była gwiazdą Interval Act’u, ale wystąpiła też zwyciężczyni Emmelie de Forest 🇩🇰.  W roku 2015 Poli Genova 🇧🇬 nie tylko była jedyną prowadzącą JESC w Sofii, ale też zaśpiewała nowy utwór. W 2016 roku ponownie reprezentowała Bułgarię na dorosłej Eurowizji i Europa ją na tyle pokochała, że dostała zaproszenie do Interval Act JESC 2016. W tym samym roku w skład specjalnego jury weszli bracia Jedward z Irlandii 🇮🇪, którzy nie tylko oceniali, ale też wystąpili na scenie z nowym utworem. Czy w tym roku TVP i EBU postawią na gwiazdę Eurowizji – czy będzie to Duncan, a może ktoś z polskich reprezentantów? Przekonamy się niebawem!

Tegoroczna reprezentacja Polski – formacja Tulia 🇵🇱 – wystąpi 22 czerwca podczas imprezy „Wianki nad Wisłą” w Warszawie. Tulia, Joanna, Patrycja i Dominika zaśpiewają m.in. „Pali się”, ale szykują też parę niespodzianek dla swoich fanów i słuchaczy. Dzień wcześniej Tulia zaśpiewa w Rzeszowie w ramach „Europejskiego Stadionu Kultury 2019”. Warto wspomnieć, że w historii warszawskich „Wianków” znaleźć można sporo akcentów eurowizyjnych. W 2004 roku gwiazdami były Ruslana i Kate Ryan, rok później zaśpiewała tam Edyta Górniak. W 2007 pojawiła się Kasia Kowalska, a w 2013 roku Loreen. Wszystkich czytelników Dziennika Eurowizyjnego, którzy będą w Warszawie w sobotni wieczór serdecznie zapraszam do udziału w koncercie, a dodatkowo do spotkania z fanami Eurowizji! Szczegóły spotkania fanów w ramach „Wianków” i koncertu Tulii znajdziecie na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego – TUTAJ.

Przypominam o trwającym do 23 czerwca konkursie, w którym do wygrania jest debiutancki album Roksany Węgiel! Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ.

Lubisz Dziennik Eurowizyjny? Wesprzyj rozwój strony i relacji na żywo poprzez Patronite i zdobądź specjalne przywileje lub nagrody! Szczegóły znajdziesz TUTAJ! Serdecznie dziękuję!

źródło: Proxima, DuncanLaurence.nl, Wikipedia, inf. własne, Wianki nad Wisłą, Facebook, fot.: M. Błażewicz, 2019

 

%d blogerów lubi to: