Dziś II półfinał Eurowizji 2019! Wielu faworytów walczy dziś o wejście do finału! Czy znów czeka nas wieczór zaskoczeń?

Pora na kolejne emocje w Tel Awiwie – dziś II półfinał Eurowizji 2019. Spośród 18 państw widzowie i jurorzy (którzy głosowali podczas wczorajszej próby generalnej) zdecydują o tym, które utwory powinny dołączyć się do wielkiego finału. W tym półfinale Polacy nie mogą głosować, chyba że mieszkają w krajach uczestniczących w tym półfinale lub krajach finałowych. Aby głosować z Niemiec należy wysłać sms z numerem od 01 do 18 na 99599, z Irlandii na 53125, z Danii na 1212, z Holandii na 9090, Norwegii 26400,ze Szwecji  na 72211, a z Wielkiej Brytanii można głosować przez audiotele 09015 22 52 XX (numer startowy).

W Centrum Prasowym panuje przekonanie, że po wtorkowych wynikach wszystko jest możliwe i czekać nas może sporo niespodzianek. Jest jednak paru pewniaków do awansu – Holandia, Szwecja, Azerbejdżan czy Rosja, a nie bez szans są też Norwegia, Szwajcaria czy Malta i Armenia. Ogromne nadzieje wielu fanów pokładane są w Albanii i Macedonii  (na zdj. reprezentantka kraju) – ten drugi kraj najdłużej czeka na swój ponowny awans, ostatni raz udało się to w 2012 roku. Raczej bez szans na sukces są reprezentacje Irlandii, Mołdawii, Litwy i Łotwy, ale oczywiście wszystko jest możliwe.

Poza ciekawą i mocną stawką konkursową organizatorzy przygotowali dla nas parę dodatkowych atrakcji, aczkolwiek jest ich mniej niż w pierwszym półfinale. Zobaczymy m.in. dwa ciekawe materiały dotyczące historii Eurowizji (w tym jeden z polskim akcentem), a dla widzów zaśpiewa formacja Shalva Band. Będzie też sporo rozmów w Green Roomie, pojawi się też słynny mentalista Lior Suchard. Oczywiście wspaniałą ucztą dla oka i ucha będą chwalone przez wszystkich pocztówki, nagrywane w różnych lokalizacjach na terenie Izraela. Konkurs na żywo z Tel Aviv Expo poprowadzą Erez Tal, Bar Refaeli, Assi Azar i Lucy Ayoub.

Półfinał rozpocznie się o 21:00 czasu polskiego i transmitowany będzie za pośrednictwem TVP1, TVP Polonia, TVP VOD (aplikacja mobilna) oraz w Internecie na Eurowizja.tvp.pl – komentować będzie Artur Orzech. Show potrwa do 23:25. Konkurs można także śledzić bez polskiego komentarza – za pośrednictwem Eurovision.tv i YouTube, gdzie po zakończonym półfinale odbędzie się też konferencja zwycięzców, podczas której losować będą połówki stawki finałowej. Dziennik Eurowizyjny będzie dziś na Facebooku Instagramie relacjonował ostatnie przygotowania i emocje przed I półfinałem, a także zaraz po jego zakończeniu. Transmisje live z Centrum Prasowego dostępne będą ok. 20:30 i po 23:30. Serdecznie zapraszam do śledzenia i dzielenia się swoimi opiniami o półfinale!

Wszystkim czytelnikom Dziennika Eurowizyjnego życzę wspaniałych i tylko pozytywnych emocji podczas oglądania show! 

%d blogerów lubi to: