Dzisiejsze próby już za nami, a jak czas spędziła Tulia? Polki wezmą udział w kolejnych eventach! Sprawdź gdzie i kiedy? O której godzinie rozpocznie się Orange Carpet?

W Tel Aviv EXPO zakończyły się pierwsze próby techniczne uczestników I półfinału Eurowizji 2019. Dziś widzieliśmy m.in. pełną dramaturgii prezentację sceniczną Gruzina, latającą Australijkę, dyskotekowego Serhata czy artystyczną Greczynkę. Wokaliści spotkali się też z fanami podczas „Meet & Greet” w niezwykle wychłodzonym Centrum Konferencyjnym. Zarówno reprezentanci Portugalii jak i Grecji narzekali na temperaturę i ostatecznie organizatorzy nieco zmniejszyli działanie klimatyzacji. Wielu wykonawców było też dość zmęczonych i…głodnych, więc (podobnie jak wczoraj Tulia) zrezygnowali z udzielania wywiadów. Niektórzy mieli dla dziennikarzy prezenty – m.in. portugalski singiel czy tureckie czekoladki od Serhata. Same próby przebiegły sprawnie, chociaż w pewnym momencie wyprzedzano zaplanowany harmonogram. Niestety należy zauważyć, że wiele występów jest jeszcze niedopracowanych pod kątem dźwiękowym czy ujęć kamerowych więc przed realizatorami sporo pracy by od 9 maja (druga seria prób technicznych) wszystko było perfekcyjnie przygotowane.

Delegacje, które przebywają już w Tel Awiwie, ale nie miały dziś prób, spędzały czas na różne sposoby. Reprezentantki Polski 🇵🇱 – zespół Tulia – zwiedzały Jerozolimę, gdzie pojechały z paroma innymi delegacjami, m.in. z Serbii, Czarnogóry czy Węgier. Pogoda dopisała, a miasto zrobiło na nich ogromne wrażenie, bazując na ich relacjach z Instagrama. Zespół Tulia po swojej wczorajszej próbie odpoczywał przy hotelowym basenie oraz na plaży, gdzie nagrano też materiał do „Pytania na Śniadanie”. Jutro (poniedziałek) Polki wezmą udział w Cocktail Event w Herzliya Marina. Organizatorem jest miasto Herclijja, położone w dystrykcie Tel Awiw, a burmistrz miasta ma być gościem honorowym. Pojawią się też Jon Ola Sand i przedstawiciele telewizji KAN. Uczestnicy imprezy wysłuchają też recitalu Shiri Maimon, reprezentantki Izraela z 2005 roku. Kolejna próba Tulii dopiero 9 maja o 10:15 (czasu polskiego). Konferencja prasowa zorganizowana będzie o 11:20.

Ważna informacja dla osób chcących śledzić transmisję z Orange Carpet w niedzielę 12 maja. Uroczysta ceremonia otwarcia Eurowizji 2019 rozpocznie się o 18:00 czasu polskiego i potrwa do ok. 21:30 na terenie HaTarbut Square w Tel Awiwie. Reprezentanci przywiezieni zostaną na pomarańczowy dywan luksusowymi autami i po „dywanie” wezmą udział w przyjęciu zorganizowanym przez burmistrza Tel Awiwu, Rona Huldai. Obecni będą także przedstawiciele EBU i KAN. Po części oficjalnej reprezentanci przetransportowani zostaną do Euroclubu, gdzie odbywać się będzie afterparty. Transmisja z pomarańczowego dywanu dostępna będzie za pośrednictwem Eurovision.tv, a zgodnie z regulaminem, obowiązuje zakaz samodzielnego streamowania przebiegu „spaceru” na eurowizyjnych mediach społecznościowych (poza oficjalnym kanałem).

Źródło: inf. własne, EBU/KAN, fot: Andres Putting, EBU

%d blogerów lubi to: