Ruszyły próby techniczne w Tel Aviv Expo! Tulia z Polski dziś pierwszy raz na scenie! Sprawdź, jak poszło naszym reprezentantkom!

Dziś w Tel Aviv EXPO pierwsze próby techniczne i pierwsze spotkania z reprezentantami oraz pierwsze reakcje dziennikarzy. Pełny plan dzisiejszych prób znajdziecie w specjalnym terminarzu TUTAJ. Najważniejsza dla czytelników będzie dziś oczywiście próba polskiej delegacji – zespołu Tulia 🇵🇱. Plan dla wykonawczyń utworu „Pali się” prezentuje się następująco:

  • 9:40 – przybycie do areny, instrukcje bezpieczeństwa
  • 10:10 – próby odsłuchowe
  • 10:45 – kulisy
  • 11:00-11:30 próba techniczna
  • 11:40 – Viewing Room
  • 12:10 – konsultacje make-up
  • 12:40 – nagrywanie materiałów video
  • 13:25-13:45 Meet & Greet

Więcej informacji o specyfice prób technicznych znajdziecie w TYM artykule. Dziennik Eurowizyjny dopiero od jutra będzie relacjonować przygotowania do Eurowizji 2019 z Centrum Prasowego, więc dziś zapraszam do śledzenia profilu Dobry Wieczór Europo oraz portalu Eurowizja.org

🇵🇱 Relacja z próby Polski:

Pierwszy występ Tulii w ramach próby już za nami, jednak organizatorzy jeszcze walczą z problemami technicznymi i odsłuchami. „Dobry Wieczór Europo” relacjonuje, że wokalistki rozpoczynają swój występ na obracanym podeście, później z niego schodzą i wykonują podobne ruchy jak podczas pre-parties. Członkinie zespołu mają na sobie pelerynki, a dodatkowo także efektowne nakrycia głowy. Wizualizacje utrzymane są w czarno-czerwonych barwach.

Ze względu na dość specyficzne nakrycie głowy, które jest przez wokalistki ściągane w trakcie występu, dochodzi do problemów z odsłuchami i wszystko to będzie musiało być jeszcze dopracowane, ale już podczas drugiego występu Tulia brzmiała zdecydowanie lepiej niż za pierwszym razem. Dodatkowo reprezentantki Polski będą rytmicznie klaskać i widzowie na pewno zrobią to razem z nimi.

Redaktor portalu ESCkaz jest zachwycony strojami Tulii i uważa, że na ten moment jest to zdecydowany faworyt do awansu. Przyznaje jednak, że pierwsza próba wiązała się z problemami dźwiękowymi, ale na pewno zostanie to rozwiązane wkrótce.

Pozostałe informacje z pierwszego dnia prób:

🇨🇾 Pierwsza próba Cypru pokazała, że Tamta będzie bardzo różnić się od Eleni Foureiry. Przygotowano dobrą i przemyślaną choreografię, którą wokalistka wykonuje razem z czterema tancerzami ubranymi w czarne stroje z dodatkami i kapeluszami. Niektórym konwencja występu przypomina bardziej Ani Lorak z 2008 roku niż ubiegłoroczny Cypr. Niestety większość próby odbyła się … bez włączonego dźwięku w Centrum Prasowym.

🇨🇿 Drugą reprezentacją trenującą swój występ była dziś ekipa Lake Malawi z Czech. Delegacja zamieniła się kolejnością z Czarnogórą ze względu na bardzo długą podróż grupy D Mol z Czarnogóry do Izraela i późne przybycie do hotelu w Tel Awiwie. Próba czeska pokazała, że zespół Lake Malawi będzie po scenie sporo…skakał.

🇫🇮 Próba fińska pokazała dość ciekawe spodnie Sebastiana Rejmana oraz wizualizacje przedstawiające górę lodową. Niestety wokalnie wypadło dość słabo. Często występ Finów porównywany jest do ubiegłorocznej prezentacji Gromme’go i Lukasa, jednak w tym przypadku Darude jest zdecydowanie mniej widoczny w ujęciach kamer.

🇸🇮 Zgodnie z zapowiedziami Zala i Gasper ze Słowenii wystąpią tak samo jak podczas preselekcji, a ich występ ma być unikatowy, ale też niezwykle intymny. Widzimy zakochaną parę na tle galaktycznej wizualizacji. Wokalnie w punkt, a prezentacja jest bardzo minimalistyczna.

🇲🇪 Pozostałe próby to ćwiczenia reprezentantów Czarnogóry, Węgier, Białorusi oraz Serbii. Formacja D mol wystąpi w białych strojach ze skromnymi ludowymi elementami. Próba do „Heaven” nie wypadła jednak zbyt dobrze – zespół nie zdołał zgrać się głosowo, a kamera gubiła się w pokazywaniu odpowiednich ujęć. Panował spory bałagan, który zapewne naprawiony zostanie przy kolejnej próbie.

Przypominam, że Dziennik Eurowizyjny relacjonować będzie próby i przygotowania do Eurowizji 2019 na żywo od jutra. Większość relacji dostępnych będzie na Facebooku, za pośrednictwem dwóch grup: głównej oraz specjalnie przygotowanej na okres eurowizyjny grupy VIP dostępnej dla stałych czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Znajdziecie tam m.in. relacje na żywo, filmy, zdjęcia i mnóstwo ciekawostek! Sporo materiału na pewno trafi też na profil instagram Dziennika Eurowizyjnego oraz na InstaStory. Oczywiście najważniejsze informacje i podsumowania każdego dnia prób publikowane będą na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl! Serdecznie zapraszam do spędzenia sezonu eurowizyjnego z Dziennikiem!

%d blogerów lubi to: