Znamy plan prób w sezonie eurowizyjnym 2019! Kiedy próby i konferencja prasowa zespołu Tulia? Sprawdź jak wyglądać będzie plan przygotowań do Eurowizji w Tel Awiwie!

Znamy już pełen plan prób i konferencji prasowych tegorocznego sezonu eurowizyjnego w Tel Awiwie! Próby techniczne w Pawilonie 2 Tel Aviv Expo ruszają w sobotę, 4 maja, a pierwszą uczestniczką, która stanie na scenie będzie Tamta, Greczynka reprezentująca Cypr. Próby techniczne to 30 minut ćwiczeń na scenie, ale też dodatkowe czynności. Pełen plan dla każdego reprezentanta wyglądać będzie następująco:

 • Przybycie do Areny, kontrola bezpieczeństwa i przedstawienie procedur – 30 minut
 • Próby odsłuchów – 30 minut
 • Pobyt za kulisami – 15 minut
 • Próba techniczna – 30 minut
 • Pobyt w tzw. „Viewing Room” i sprawdzenie pracy kamer – 20 minut
 • Konsultacje dot. make-up – 20 minut
 • Nagrywanie materiałów dla Eurovision.tv i portali społecznościowych – 35 minut
 • Press Meet & Greet w Centrum Prasowym – 20 minut

Wszystkie godziny w tym artykule podane są według czasu polskiego 

4 maja próby rozpoczną się o 9:00 czasu polskiego i poza Cyprem trenować będą (kolejno) Czarnogóra, Finlandia, Polska, Słowenia, Czechy, Węgry, Białoruś i Serbia. Zaplanowano dwie przerwy – lunchową (60 minut od 11:30 do 12:30) i krótką – 20 minutową (14:30-14:50). Tego dnia swoją pierwszą próbę będzie miała grupa Tulia 🇵🇱 z Polski. Plan dla naszych reprezentantek wygląda następująco:

 • 9:40 – przybycie do areny, instrukcje bezpieczeństwa
 • 10:10 – próby odsłuchowe
 • 10:45 – kulisy
 • 11:00-11:30 próba techniczna
 • 11:40 – Viewing Room
 • 12:10 – konsultacje make-up
 • 12:40 – nagrywanie materiałów video
 • 13:25-13:45 Meet & Greet

https://www.youtube.com/watch?v=tN48J0n4ZSs

Pierwsza seria prób technicznych dostępna jest dla dziennikarzy jedynie poprzez ekrany w Centrum Prasowym. 5 maja próby będą mieć Belgia (od 9:40), Gruzja, Australia, Islandia, Estonia, Portugalia, Grecja i San Marino, a 6 maja Armenia (od 9:00), Irlandia, Moławia, Szwajcaria, Łotwa, Rumunia, Dania, Szwecja i Austria. W izraelski Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu (7 maja) próby techniczne rozpocznie Chorwacja (od 9:00), a następnie na scenie pojawią się uczestnicy z Malty, Litwy, Rosji, Albanii, Norwegii, Holandii, Macedonii oraz Azerbejdżanu. Dodatkowo na 4 maja zaplanowano m.in. próbę otwarcia i parady flag w finale (z udziałem statystów), próbę przejścia zwycięzcy z Green Roomu na scenę i wręczenie nagrody oraz próby świateł i wizualizacji. Próby te będą niedostępne dla dziennikarzy.

Ze względu na Dzień Niepodległości przypadający w Izraelu na 8 maja, zdecydowano, że będzie to dzień całkowicie wolny od prób. Tego dnia Centrum Prasowe będzie zamknięte, nie ma też zaplanowanych żadnych prób technicznych na scenie. 9 maja ruszy zaś druga tura prób technicznych dla półfinalistów i plan będzie tym razem następujący:

 • Przybycie do Areny – 45 minut
 • Pobyt za kulisami – 15 minut
 • Druga próba techniczna – 20 minut
 • Pobyt w Viewing Room – 20 minut
 • Konferencja prasowa – 20 minut

Ponownie próby rozpocznie Cypr (od 9:00), a następnie Czarnogóra, Finlandia, Polska, Słowenia, Czechy, Węgry, Białoruś, Serbia, Belgia, Gruzja, Australia, Islandia, Estonia oraz Portugalia. Ostatnie wydarzenie tego dnia, czyli konferencja Conana z Portugalii zakończy się o 17:40. Tego dnia Tulia 🇵🇱 będzie mieć swoją drugą próbę techniczną. Oto plan przygotowany dla Polek:

 • 9:15 – przybycie do Areny
 • 10:00 – pobyt za kulisami
 • 10:15-10:35 II próba techniczna
 • 10:45 – Viewing Room
 • 11:20-11:40 – Konferencja prasowa Tulii

https://www.youtube.com/watch?v=1YkXl6oUaqs

Drugie próby techniczne dostępne są dla dziennikarzy, którzy tego dnia po raz pierwszy będą mieli wstęp do Pawilonu 2 pod samą scenę. Bardzo długi dzień zapowiada się 10 maja. Próby techniczne ruszą od Grecji (o 9:00) i kolejno wystąpią też San Marino, Armenia, Irlandia, Mołdawia, Szwajcaria, Łotwa, Rumunia, Dania, Szwecja oraz Austria. To jednak nie koniec, bo tego dnia pierwsze próby techniczne będą mieć uczestnicy z Big5 oraz reprezentant Izraela, który jako pierwszy z tego grona zacznie ćwiczenia na scenie – o 14:45. Następnie wystąpią przedstawiciele Francji, Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Ostatnie wydarzenie – Meet & Greet duetu S!sters zakończy się o 21:05. 11 maja znów tylko próby techniczne półfinalistów – zaczniemy od Chorwacji (o 9:00) i następnie Malta, Litwa, Rosja, Albania, Norwegia, Holandia, Macedonia oraz Azerbejdżan. Tego dnia odbędą się też próby Opening Act przy udziale statystów oraz próby w Green Roomie oraz Interval Act (końcowa sekwencja z udziałem wszystkich delegacji na scenie).

12 maja II serię prób technicznych będą mieć gwarantowani finaliści. Zacznie Izrael o 9:00, a później Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania i Niemcy. Tego dnia próby zakończą się szybciej ze względu na organizowany po południu event „Orange Carpet” oraz imprezę otwarcia Eurowizji.

Drugi tydzień będzie spokojniejszy pod kątem prób, ale pełen emocji ze względu na zbliżające się etapy na żywo. Pierwsza próba generalna półfinału pierwszego ruszy o 15:00 i potrwa ok. 100 minut. Dziennikarze będą mogli ją śledzić w Arenie. W oczekiwaniu na drugą próbę, jurorską, Centrum Prasowe będzie miało okazję wziąć udział w konferencji EBU/KAN (o 18:20) oraz konferencji dotyczącej Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele EBU, TVP oraz Roksana Węgiel. Konferencja potrwa 20 minut i rozpocznie się o 18:40. Druga próba generalna – jurorska – ruszy o 21:00 i potrwa 130 minut. Jest to próba biletowa, więc wokaliści po raz pierwszy wystąpią w Pawilonie 2 przed dużą publicznością.

14 maja ostatnia próba generalna (tzw. Family Show) rozpocznie się o 15:00 i potrwa 130 minut. Transmisja półfinału z udziałem Tulii od 21:00 m.in. na TVP1 i TV Polonia. Show potrwa do ok. 23:10 (00:10 w Izraelu) i na ok 23:30 zapowiedziana jest konferencja prasowa 10 nowych finalistów. Podobny plan prób generalnych obowiązywać będzie przed drugim półfinałem – próby 15 maja o 15:00 i 21:00, a dodatkowo o 18:20 przygotowana zostanie konferencja prasowa prowadzących ESC 2019. 16 maja trzecia próba o 15:00 i transmisja live od 21:00. Konferencja prasowa finalistów odbędzie się ok. 23:30.

Pierwsza próba generalna finału odbędzie się 17 maja o 13:00 i potrwa 180 minut. Próba jurorska ruszy tradycyjnie na dobę przed właściwym show – o 21:00. Czas trwania to 210 minut, co oznacza, że show zakończy się w Izraelu o 1:30 w nocy! 18 maja próba Family show zaplanowana jest na 13:30, a transmisja na żywo na 21:00. Około 1 w nocy ma się odbyć ostatnie spotkanie z dziennikarzami – konferencja prasowa zwycięzcy Eurowizji 2019. Warto dodać, że przed próbami jurorskimi i transmisją na żywo organizatorzy przygotowali dla widzów tzw. kiss cam (czy będzie to dokładnie taka sama zabawa jak przed meczami, zobaczymy!).

Przypominam, że Dziennik Eurowizyjny relacjonować będzie próby i przygotowania do Eurowizji 2019 na żywo od 5 maja. Większość relacji dostępnych będzie na Facebooku, za pośrednictwem dwóch grup: głównej oraz specjalnie przygotowanej na okres eurowizyjny grupy VIP dostępnej dla stałych czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Znajdziecie tam m.in. relacje na żywo, filmy, zdjęcia i mnóstwo ciekawostek! Sporo materiału na pewno trafi też na profil instagram Dziennika Eurowizyjnego oraz na InstaStory. Oczywiście najważniejsze informacje i podsumowania każdego dnia prób publikowane będą na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl! Serdecznie zapraszam do spędzenia sezonu eurowizyjnego z Dziennikiem!

Źródło: EBU/KAN, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: