W piątek impreza na Łotwie, a w niedzielę Tulia i Magdalena Tul wystąpią w Londynie! Już w przedsprzedaży analogowy singiel „Pali się” i składanka Eurowizji 2019!

W weekend odbędą się aż dwie eurowizyjne imprezy. W piątek, 12 kwietnia, w stolicy Łotwy 🇱🇻 przygotowane zostanie Eurovision PreParty Riga 2019 pod hasłem „Israeli Style”. W Crystal Club Concert Hall Riga zaśpiewają reprezentanci Łotwy oraz Norwegii 🇳🇴, a także finalistka selekcji na Litwie Monika Marija 🇱🇹 i finalista „Supernova” Edgars Kreilis. Prowadzącym będzie Roberto Meloni, dwukrotny reprezentant Łotwy na Eurowizji (2007-2008). KEiiNO (fot.) są już na Łotwie i jutro o 10:00 (czasu lokalnego) wezmą udział w spacerze po ryskiej starówce – towarzyszyć im będą przedstawiciele prasy. O 14:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem zaproszonych gości, a sam koncert rozpocznie się o 21:00 (czasu lokalnego) czyli o 20:00 w Polsce. Głównym organizatorem imprezy jest OGAE Łotwa.

W niedzielę London Eurovision Party 2019 🇬🇧 z udziałem aż 23 wykonawców. Zaśpiewają m.in. reprezentanci Francji, Estonii, Włoch, Łotwy i Szwecji, którzy nie brali udziału w „Eurovision in Concert” w Amsterdamie. Będą też goście specjalni, w tym Magdalena Tul, reprezentantka Polski 🇵🇱 na Eurowizji 2011. Oczywiście nie zabraknie Tulii, a nasze wokalistki będą miały okazję spotkać się z Mahmoodem 🇮🇹, którego cenią za utwór „Soldi” i wielokrotnie uznawały go za jednego ze swoich faworytów. Warto podkreślić, że zarówno „Eurovision in Concert” jak i „London Eurovision Party” wspomaga finansowo MyHeritage, główny sponsor Eurowizji.

Popularny portal Wiwibloggs przedstawił dziś opinie redaktorów na temat „Pali się” zespołu Tulia 🇵🇱. Polki otrzymały ocenę 5,91/10. „Tulia śpiewa, że jedna mała iskra może stać się płomieniem. Te cztery iskry są wystarczająco silne, by wzniecić ognisko” – napisał William dając aż 9/10. „Doceniam muzyczne ryzyko, jakie Polska podjęła. Jestem im wdzięczny za dodanie tak bardzo potrzebnego tradycyjnego elementu do stawki” – dodaje Antranig (ocena 7/10). „To ten rodzaj utworu, który można doceniać, ale raczej nie taki, który chce się ponowić klikając przycisk replay” – twierdzi Antony (5/10). Więcej opinii znajdziecie TUTAJ. Tymczasem już 19 kwietnia odbędzie się premiera edycji limitowanej singla „Fire Of Love (Pali się)” w formie płyty analogowej z autografem. Znajdziemy tam dwie wersje piosenki – oryginalną i eurowizyjną. Wydanie doskonałe dla każdego kolekcjonera dostępne będzie tylko w Empiku za 79,99 PLN. Do zamówienia TUTAJ.

Wbrew wcześniejszym plotkom, oficjalna składanka Eurowizji 2019 zawierać będzie 41 utworów, co oznacza, że piosenka „Siren Song” Maruv z Ukrainy 🇺🇦 nie zostanie tam umieszczona. Premiera dwupłytowego albumu już 26 kwietnia, a zamawiając produkt przez Eurovision.tv dostaniemy w prezencje także 10 podkładek z motywami eurowizyjnymi, które będą hitem na każdej imprezie związanej z konkursem. Płyta kosztuje 19,95 EUR. Internetowy sklep eurowizyjny oferuje też coraz więcej gadżetów związanych ze zbliżającym się show, m.in. breloczki, magnesy, broszki, kubki, plakaty, ubrania, skarpetki, worki, smycze, czapki czy silikonowe opaski. Na zakupy wybierzecie się klikając TUTAJ.

Tylko do piątku do północy trwa głosowanie w II półfinale plebiscytu NASZ FAWORYT 2019. Szczegóły dostępne TUTAJ, a nowy link do głosowania TUTAJ.

Źródło: OGAE Latvia, London Eurovision Party, Wiwibloggs, Empik, Shop.Eurovision.tv, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: