Zespół Tulia broni Eurowizji i śpiewa „Anyone I want to be” Roksany Węgiel! Polskie reprezentantki nominowane do prestiżowej nagrody! Z kim spotkają się podczas „Eurovision in Concert” w Amsterdamie?

Najpewniej 26 kwietnia odbędzie się premiera dwupłytowej składanki z piosenkami Eurowizji 2019 🇮🇱. Francuski sklep muzyczny opublikował niedawno okładkę płyty, zawierającą jeszcze napis „All 42 song from Europe’s favorite TV show„. Być może projekt przygotowany został przed wycofaniem się Ukrainy, więc utworu „Siren Song” Maruv 🇺🇦 na płycie nie znajdziemy. Żadnych dodatkowych informacji nie posiadamy – nie wiemy póki co kiedy wydane zostaną wersje karaoke oraz na kiedy spodziewać się premiery DVD z zapisem półfinałów i finału oraz czy do sprzedaży trafią też Blu-Ray i składanka na płytach winylowych. Niedawno szef czeskiej delegacji eurowizyjnej, Jan Bors 🇨🇿, zdradził, że organizatorzy szykują zmianę w sposobie podawania głosów podczas finału Eurowizji 2019. Według jego relacji, nowa formuła ma zwiększyć dramaturgię tego momentu. Na razie nie wiadomo dokładnie o co chodzi, ale może być ciekawie! Z innych źródeł wynika natomiast, że wszyscy zwycięzcy Izraela na Eurowizji będą zaangażowani w tegoroczny konkurs. Mówi się, że Dana International otworzy finał konkursu w Tel Awiwie. Jaka rola przypadnie pozostałym? Przekonamy się wkrótce!

Coraz więcej delegacji potwierdza udział w eurowizyjnych imprezach. Podczas jedenastej edycji holenderskiego „Eurovision in Concert” w Amsterdamie 🇳🇱 wystąpią reprezentanci Islandii, Holandii, Irlandii, Gruzji, Białorusi, Serbii, Szwajcarii, Rumunii, Czech, Finlandii, Węgier, San Marino, Grecji, Izraela, Czarnogóry, Niemiec, Norwegii, Litwy, Danii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Hiszpanii, Francji, Albanii i Belgii. Nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale do Amsterdamu pojadą też Polki – zespół Tulia. Na ten moment mamy aż 26 wykonawców, czyli ponad 60% stawki Eurowizji 2019! Holendrzy zapewniają też bogatą listę gości specjalnych – wystąpią Dana International (ESC 1999, 2011), Rosita van Harmony (ESC 1978), Sieneke (Holandia 2010), Justine Pelmelay (ESC 1989) czy Nicole (ESC 1982). Koncert odbędzie się 6 kwietnia, a dzień wcześniej OGAE NL zaprasza na „Pre-Party Amsterdam Calling”. Wystąpią Eye Cue, SuRie, Ryan O’Shaughnessy, Hera Bjork, Imri Ziv, Linda Martin, Ronnie Tober i Marcha. Po Amsterdamie kolejne imprezy odbędą się w Rydze (12 kwietnia), Londynie (14 kwietnia – potwierdzony udział Polski), Madrycie (19-20 kwietnia – prawdopodobny udział Polski) oraz w Moskwie (24 kwietnia).

Tulia 🇵🇱 występować będzie nie tylko za granicą, ale też w Polsce – ich koncert odbędzie się 7 kwietnia w Rybniku. „Jesteśmy bardzo dumne, że możemy reprezentować nasz kraj na Eurowizji” – powiedziały w niedawnym wywiadzie dla Polskiego Radia. Dodały, że trwają przygotowania, nie tylko wokalne, ale też wizualne, bo „trzeba będzie jakoś zagospodarować tę scenę”. Przyznały również, że ostatnie lata pozwalają Eurowizji odciąć łatkę kiczowatości, bo poziom zdecydowanie się podnosi, np. za sprawą zwycięstwa Portugalii. Cały wywiad do posłuchania TUTAJ. Warto podkreślić, że nasze polskie reprezentantki zostały nominowane do Nagrody Artystycznej za 2018 rok przyznawanej przez Miasto Szczecin. „Tulia zdobyła główną nagrodę w Opolu oraz nagrody muzyczne Fryderyki. Dzięki temu Szczecin był na ustach całej Polski” – mówi prof. Dariusz Dyczewski, przewodniczący Prezydenckiej Rady Kultury. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 15 kwietnia w Filharmonii Szczecińskiej. Ostatnio Tulia wzięła udział w „Eska Hit Challenge”, gdzie wokalistki śpiewały wielkie polskie i zagraniczne przeboje. Zmierzyły się też z „Anyone I want to be” Roksany Węgiel. Poniżej możecie sprawdzić, jak im poszło! A co o szansach Polek sądzi Margaret? W rozmowie z Radio Zet przyznała, że posłuchała już „Pali się”. „Myślę, że jest spoko. Nie znam konkurencji, która tam będzie. Z Eurowizją jednak nigdy nie wiadomo. Mamy szansę jak każdy. To konkurs pełen niespodzianek” – mówi.

Weź udział w akcjach specjalnych Dziennika Eurowizyjnego!

Źródło: Eurovoix, YouTube, JPost, Eurovision in Concert, Polskie Radio, Głos Szczecina, Eska, Radio Zet, fot.: Radio Eska

%d blogerów lubi to: