Euroclub i EuroFan Cafe – znamy lokalizację! Z kim Tamara Todevska wystąpi na scenie? Fani przewidują kolejność startową w półfinale!

Organizatorzy Eurowizji ogłosili już gdzie ulokowany będzie Euroclub 🇮🇱. Miejsce imprez dla akredytowanych przygotowane zostanie na terenie „Hangar 11” w Port of Tel Aviv. Wiadomo, że klub otwarty będzie od 11 do 18 maja (od 21:00 do 4:00). Osoby akredytowane będą miały darmowy wstęp, ale planowana jest też sprzedaż wejściówek m.in. dla członków klubów OGAE. Euroclub znajdować się będzie w odległości ok. 4 km od Areny i 5 km od Eurovillage. Zarząd OGAE Israel podał też lokalizację EuroFan Cafe, które w tym roku trafi do jednego z największych stołecznych klubów nocnych HaOman 17. Działalność rozpocznie 12 maja, a gospodarzami będą członkowie OGAE Israel przy współpracy z VIVO Productions, które zajmuje się m.in. wydarzeniami w ramach Tel Aviv Pride. Zarówno w Euroclubie, jak i EuroFan Cafe i na terenie Eurovillage występować będą uczestnicy Eurowizji 2019 i nie tylko! Czeka nas więc sporo atrakcji!

Antonija Gigovska wraca na Eurowizję i po raz kolejny wystąpi w konkursie jako chórzystka. Rok temu wspierała duet Eye Cue, teraz wspomoże Tamarę Todevską podczas wykonywania ballady „Proud” 🇲🇰. Na razie nie wiadomo kto jeszcze pojawi się na scenie. Reprezentantka Macedonii jest pewna, że jej siostra, Tijana Dapčević pojedzie z nią do Tel Awiwu, ale na razie nie ma pewności, czy wystąpi na scenie. Tijana reprezentowała Macedonię podczas Eurowizji 2014, ale (podobnie jak Tamara w 2008) nie awansowała do finału. Od ostatniego udziału Macedonii w finale Eurowizji mija już siódmy rok, jednak i tym razem nie ma pewności, czy kraj zdoła odnieść sukces. Tradycyjnie fani drżą o występ sceniczny, który w ostatnich reprezentacjach był najsłabszym elementem.

Według czytelników Dziennika Eurowizyjnego to Białoruś 🇧🇾 powinna rozpocząć I półfinał Eurowizji 2019 – tak wynika z ankiety przeprowadzonej na Facebooku. Aktualnie głosować można na kraj, który powinien zamknąć stawkę  wtorkowego półfinału. Przez ostatnie dni Emil, jeden z czytelników DE, zbierał od wszystkich chętnych członków facebookowej grupy ich przewidywania ws. kolejności startowej pierwszego i drugiego półfinału. Dziś o 18:00 dowiemy się, jaką kolejność ustalili czytelnicy. Specjalne nagranie z kolejnością startową pojawi się na YouTube. Jutro zobaczymy, jak wyglądałaby kolejność w II półfinale, jeśli za jej ułożenie odpowiedzialni byliby członkowie grupy facebookowej Dziennika Eurowizyjnego. Oficjalną kolejność poznamy zapewne na przełomie marca i kwietnia – ułożą ją producenci show.

Wciąż trwa głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu „Miss i Mister Eurowizji 2019”. Szczegóły znajdziecie poniżej:

MISS EUROWIZJI 2019

MISTER EUROWIZJI 2019

Źródło: Eurovision.tv, OGAE Israel, ESCkaz, Eurovoix, MRT, Facebook, inf. własne, fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: