Telewizja Polska ma już reprezentanta na Eurowizję 2019! Komisja dokonała wyboru

Telewizja Polska ogłosiła dziś, że reprezentantem nadawcy podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie będzie zespół TULIA. Polski reprezentant wystąpi już w pierwszej połowie I półfinału konkursu, tj. 14 maja. Informację na ten temat podał dziś portal Eurovision.tv. Utwór Polski na Eurowizję nie został jeszcze opublikowany i na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi premiera i czego się spodziewać.

Formacja TULIA to Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Zespół założono w 2017 roku w Szczecinie, a pierwszy rozgłos zdobył za sprawą coveru utworu „Enjoy the Silence” Depeche Mode. Piosenka w wykonaniu dziewcząt szybko stała się hitem w Internecie, nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach, zresztą całkiem niedawno na ten temat informowała nawet…telewizja w Czarnogórze. Drugim sukcesem był cover „Nieznajomego” Dawida Podsiadło. 25 maja 2018 roku TULIA wydała debiutancki album, a w czerwcu wystąpiła podczas koncertu „Premier” Festiwalu w Opolu. Panie zdobyły tam aż trzy statuetki i od razu zaczęto się zastanawiać, czy Polska powinna na nie postawić w konkursie Eurowizji.

Zaraz po ich sukcesie w Opolu Dziennik Eurowizyjny zapytał management zespołu o kwestię ewentualnego udziału w ESC 2019. „Na ten moment dziewczyny z Tulia otrząsają się z szoku opolskiego. Nic nie jest pewne i wykluczone, to jeszcze dość odległa przyszłość” – tak brzmiał ówczesny komunikat. Artykułowi towarzyszyła ankieta, w której aż 38% głosujących uznało, że zespół Tulia już w 2019 roku powinien reprezentować Polskę na Eurowizji. 22% była przeciwna takiej idei, a 14,5% chciałoby widzieć Tulię w konkursie, ale jeszcze nie teraz.

Chociaż formacja była typowana przez fanów do wygranej w wewnętrznych Krajowych Eliminacjach 2019, to jednak tydzień temu na oficjalnym Instagramie informowano fanów, że panie nie zgłosiły swojego utworu. „Żadna szkoda” – skomentował administrator ich profilu. Poprzez uciszenie domysłów zespół zmylił fanów, którzy teraz nie kryją zaskoczenia taką decyzją Telewizji Polskiej. Na ten moment nie wiemy jakiego rodzaju utwór wystawiony będzie na Eurowizję oraz w jakim języku zostanie zaśpiewany. Zespół wydał na razie tylko jeden album, z którego żaden utwór nie mógłby być wysłany na Eurowizję ze względu na zbyt wczesną publikację, chyba, że będzie to piosenka wydana w listopadzie w wersji „deluxe” płyty.

 

%d blogerów lubi to: