Przed Eurowizją Junior 2019: Spotkanie Grupy Referencyjnej EBU w Telewizji Polskiej

Grupa Referencyjna Europejskiej Unii Nadawców ds. organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Polsce 🇵🇱 odbyła dziś oficjalne spotkanie w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie. Podczas spotkania obecni byli Jon Ola Sand (EBU), David Tserunyan (szef delegacji Armenii 🇦🇲), Olga Salamakha (producent wykonawczy Eurowizji Junior 2018 w Mińsku 🇧🇾), Steven Clerima (szef delegacji Francji 🇫🇷), Natia Mshvenieradze (szefowa delegacji Gruzji 🇬🇪), Nicola Caligiore (szef delegacji Włoch 🇮🇹), Anja Zegwaard (szefowa delegacji Holandii 🇳🇱), Ekaterina Orlova (szefowa delegacji Rosji 🇷🇺), Charles Dalli (szef delegacji Malty 🇲🇹) oraz Gordon Bonello, który najpewniej ponownie będzie głównym reżyserem Eurowizji Junior, która odbędzie się w listopadzie 2019 roku. Telewizję Polską reprezentowała Marta Piekarska, która w roli szefowej delegacji Polski na JESC zadebiutowała w 2018 roku.

Na razie nie podano żadnych szczegółów i ustaleń dotyczących spotkania, ale wiadomo, że dotyczyły m.in. ustalenia miasta-organizatora konkursu, a także motywów graficznych, loga i hasła, nie zapominając o terminie, który na ten moment też nie jest jeszcze potwierdzony. Najpewniej wszystkie istotne informacje przekazane zostaną poprzez portal JuniorEurovision.tv, a nie Centrum Informacji TVP, gdyż do tej pory do oficjalna strona Eurowizji Junior miała pierwszeństwo w tak ważnych newsach.

Szefowie delegacji mieli dziś okazję nie tylko omówić najważniejsze kwestie związane z organizacją konkursu, ale też m.in. zwiedzić budynek Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza. Odwiedzili m.in. Dział Informacyjny, słynny hol w którym co roku odbywały się Krajowe Eliminacje czy studio programu „Pytanie na Śniadanie”. Część z nich zobaczyła również Zamek Królewski w Warszawie i skosztowała polskiej tradycyjnej kuchni.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 ma się odbyć w drugiej połowie listopada, najpewniej w Krakowie, na terenie Tauron Arena, co niejako było potwierdzone przez Dyrektora Generalnego EBU parę tygodni temu, chociaż później dementowane zarówno przez TVP jak i Miasto Kraków. Na ten moment oficjalne potwierdzenie uczestnictwa przyszło z pięciu państw (nie licząc Polski), tj. Australii 🇦🇺, Francji 🇫🇷, Gruzji 🇬🇪, Holandii 🇳🇱 i Rosji 🇷🇺, która reprezentanta wybierze już 1 czerwca. Zapewne do Krakowa pojadą też delegacje z Włoch 🇮🇹, Białorusi 🇧🇾, Armenii 🇦🇲, Malty 🇲🇹 i Macedonii Północnej 🇲🇰. Spekuluje się o powrocie Hiszpanii 🇪🇸. Najprawdopodobniej wkrótce oficjalnie poznamy miasto-organizatora oraz datę organizacji konkursu, a kolejną porcję informacji na temat przygotowań otrzymamy w maju, podczas konferencji prasowej EBU/TVP/JESC w Tel Awiwie z udziałem Roksany Węgiel.

Źródło: inf. własne, Instagram

%d blogerów lubi to: