TVP zorganizuje wewnętrzne „Krajowe Eliminacje” do Eurowizji 2019! Chętni mogą już się zgłaszać!

Telewizja Polska poinformowała, że reprezentant naszego kraju na Eurowizję 2019 zostanie wybrany poprzez preselekcje wewnętrzne, podobnie jak w 2005 roku. Zgłoszenia od wszystkich chętnych wykonawców przyjmowane będą do 5 lutego, a komisja konkursowa będzie mieć tylko 3 dni na decyzję. „Wybór wykonawcy i utworu reprezentującego Telewizję Polską S.A. na 64 Konkursie Piosenki Eurowizji Tel Aviv 2019 pozostawia się do uznania i decyzji wybranej przez TVP S.A. Komisji Konkursowej.” – głosi regulamin.  Zgodnie z komunikatem Centrum Informacji TVP nazwisko nowego reprezentanta mamy poznać do 8 lutego. Regulamin wewnętrznych „Krajowych Eliminacji” dostępny jest na stronie Eurowizja.tvp.pl – TUTAJ.

Co ważne, do „Krajowych Eliminacji” zgłosić się mogą wszyscy – także wykonawcy i kompozytorzy nieposiadający polskiego obywatelstwa. „TVP S.A. nie ma obowiązku podać do wiadomości publicznej listy identyfikującej wykonawców, którzy zgłosili się lub zostali zgłoszeni do Krajowych Eliminacji, jak również nie ma obowiązku podać do wiadomości publicznej tytułów zgłoszonych utworów oraz nazwisk/imion/pseudonimów ich autorów i kompozytorów” – czytamy w krótkim regulaminie. Nie ma żadnych zasad dotyczących języka utworu. Zwycięzca wewnętrznych preselekcji zobowiązuje się do przygotowania teledysku, który musi przedstawić TVP nie później niż 5 marca.

Ostatni raz wewnętrzne preselekcje zorganizowane zostały w 2005 roku. Triumfował zespół Ivan i Delfin z utworem „Czarna Dziewczyna”, który podczas Eurowizji w Kijowie zajął 11. miejsce w półfinale.

 

Źródło: TVP, Foto: Plejada

%d blogerów lubi to: