Carpathia Festival 2019 w Rzeszowie: Zgłoszenia trwają tylko do końca stycznia!

Tylko do końca stycznia wykonawcy z Polski 🇵🇱 i ze świata mogą zgłaszać się do XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival 2019”. Tegoroczny konkurs odbędzie się w dniach 17-19 maja na rzeszowskim Rynku. Spośród wszystkich zgłoszeń specjalna komisja wyłoni najlepsze piosenki, które wezmą udział w pierwszym dniu festiwalu podczas tzw. „przesłuchań”. Na podstawie występów na rzeszowskiej scenie jury festiwalowe wybierze finałową stawkę wśród której znajdzie się zdobywca Grand Prix, a także miejsc 1-3. Dodatkowo przyznane będą nagrody specjalne – za najlepszą kompozycję, najlepszego instrumentalistę, najlepszą osobowość sceniczną. Nagroda główna to aż 15 tys. zł, zaproszenie do 16. edycji festiwalu oraz pamiątkowa statuetka.

Do udziału w festiwalu zgłaszać się mogą wykonawcy z całego świata – zarówno soliści jak i zespoły muzyczne. Warunkiem jest ukończenie 16 lat. Uczestnicy przygotować powinni dwie autorskie piosenki, a względem wykonawców zagranicznych preferowane jest śpiewanie w językach narodowych. Poprawne zgłoszenie zawierać powinno kartę zgłoszeniową z własnoręcznym podpisem, kartę z danymi teleadresowymi uczestnika, zapisy nutowe utworów, płytę CD z proponowanymi piosenkami (.wav lub .mp3), teksty piosenek i dwie fotografie. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca stycznia – należy wysłać je zarówno drogą pocztową jak i e-mailową, a wszystkie potrzebne szczegóły znajdują się w regulaminie TUTAJ.

Ilość zgłoszeń do Carpathii w ostatnich latach:

  • 2016 – 228 

  • 2017 – 240

  • 2018 – 250

Skład komisji wybierającej utwory podany zostanie najpóźniej pod koniec stycznia, z kolei skład jury festiwalowego poznamy najpóźniej do 1 maja 2019 roku. W ubiegłorocznej edycji festiwalu jednym z jurorów był autor Dziennika Eurowizyjnego. Triumfowała Neringa, wokalistka z Litwy 🇱🇹, a w finale usłyszeliśmy też m.in. reprezentantów Polski, Czech 🇨🇿 czy Słowacji 🇸🇰. W historii festiwalu w stawce znalazło się wielu wykonawców znanych nam z Eurowizji i preselekcji, m.in. Kasia Moś (na zdjęciu), Martin Fitch, Vlatko Lozanovski, Ewelina Saszenko czy Monika Linkyte. Udział w Carpathii to na pewno świetna okazja dla wszystkich młodych wykonawców, którzy chcieliby się pokazać szerszej publiczności, a rzeszowska widownia z pewnością ciepło ich przyjmie!

vlatko lozanoski carpathia festival 2012_(3)
Vlatko Lozanovski z Macedonii (Eurowizja 2013) podczas Carpathia Festival

 

 

%d blogerów lubi to: