GŁOSUJ NA SWOICH FAWORYTÓW I DECYDUJ O ZWYCIĘZCY EUROWIZJI JUNIOR 2018! Roksana Węgiel także czeka na Twój głos!

Dziś (piątek) o 20:00 czasu polskiego rozpocznie się głosowanie online w I turze! Na swoich faworytów można głosować poprzez stronę junioreurovision.tv (jesc.tv) wskazując trzy, cztery lub pięć państw. Platforma do głosowania dostępna jest także w języku polskim. Podczas głosowania obejrzeć można skrót wszystkich występów z dzisiejszych i wczorajszych prób lub indywidualne (minutowe) nagrania. Głosowanie potrwa do 25 listopada do 15:59 czasu polskiego. Głosować można także na swój własny kraj, a platforma dostępna jest dla wszystkich internautów bez względu na kraj pochodzenia. Udział w głosowaniu jest darmowy.

Druga tura głosowania dostępna będzie w trakcie finału Eurowizji Junior 2018 – po prezentacji wszystkich uczestników. Głosowanie potrwa ok. 18 minut i mamy nadzieję, że nie dojdzie do powtórki z Gruzji, gdy z powodu zbyt wielu chętnych do wspierania swoich faworytów platforma praktycznie po paru sekundach przestała działać. W związku z tymi problemami technicznymi, punktacja utworzona została na podstawie głosów z pierwszej tury. Wygrała Holandia, zdobywając 12% poparcia, druga była Malta z 8,7% głosów, a trzecia Australia z 8,5% wsparcia. Alicja Rega uzbierała 6,5% głosów.

Jak głosować?

  1. Wejdź na JESC.tv (albo JuniorEurovision.tv)
  2. Obejrzyj fragmenty występów
  3. Zagłosuj na 3, 4 lub 5 państw

Pamiętaj! Możesz głosować z jakiekolwiek miejsca na świecie, możesz głosować na swój własny kraj i za udział w głosowaniu nic nie płacisz! Głosowanie trwa do 25 listopada do 15:59! 

https://www.youtube.com/watch?v=wmK0YTrPjfc

Oczywiście internauci tylko w połowie decydują o wyniku. Drugą połowę głosów ustalają jurorzy ze wszystkich 20 krajów. Ich punktacje zaprezentowane zostaną po kolei w trakcie show, a później dodane będą zbiorcze punkty od internautów. Taki system głosowania wykorzystywany jest po raz drugi w historii. Na Wasze głosy liczy Roksana Węgiel, którą jak najbardziej Polacy mogą wspierać, gdyż w JESC nie obowiązuje zakaz głosowania na swój własny kraj. Fani Eurowizji na pewno o głosowaniu pamiętają, ale warto podzielić się tą wiadomością z osobami, które nie są z konkursem aż tak na bieżąco – każdy z nas może wesprzeć Roksanę i tym samym podziękować jej i całej ekipie za ogromny trud włożony w przygotowania i za to, że godnie reprezentuje Polskę w konkursie! Za Roxie kciuki trzymają m.in. Alicja Rega, Magda Bereda czy Saszan.

W sobotę o godzinie 12:00 czasu lokalnego (10:00 PL) odbędzie się pierwsza próba generalna całego show. Obserwatorzy konkursu będą mogli śledzić show na żywo z Mińsk Areny i zobaczyć jaki scenariusz przygotowano, jak wygląda Opening Act, jaki będzie Interval Act oraz co jeszcze przygotowali dla nas prowadzący i realizatorzy. Próba potrwa do 14:30 czasu lokalnego (12:30 PL), a relacje znajdziecie na stronie, a także na grupie facebookowej oraz na Instagramie @dziennik_eurowizyjny. Najważniejsza będzie jednak druga (i ostatnia!) próba generalna rozpoczynająca się o 18:00 czasu lokalnego (16:00 PL) – na podstawie zapisu tej próby (z udziałem publiczności) jurorzy z każdego kraju oceniać będą występy i przyznawać punkty. Próba zakończy się ok. 20:30 (18:30 PL) i będzie relacjonowana na żywo na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego. Podczas transmisji ogłoszony zostanie także konkurs podczas którego będzie można wygrać singiel „Anyone I want to be” Roksany Węgiel! 

Zdjęcie: M. Błażewicz – Mińsk 2018

%d blogerów lubi to: