Eurowizja Junior 2018: Ostatni dzień prób technicznych (artykuł aktualizowany)

Dziś ostatni dzień prób technicznych w Minsk-Arenie. Pierwsza na scenie (o godzinie 08:00 PL) pojawi się Walijka Manw, a następnie reprezentanci Ukrainy, Holandii, Serbii, Rosji, Portugalii, Polski, Malty, Kazachstanu i Włoch. Roksana Węgiel rozpocznie próbę o godzinie 12:00 PL i śledzić ją będziecie mogli z pośrednictwem transmisji live na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego. Konferencja prasowa polskiej delegacji rozpocznie się o 13:35 PL.

14:04 PL // Ostatnia próba na dziś to duet z Włoch 🇮🇹 i ich huśtawka. Niezwykle klimatyczny i romantyczny występ z pięknymi wizualizacjami.

13:26 PL // Reprezentantka Kazachstanu 🇰🇿 po raz kolejny udowodniła jak silny ma głos. Na scenie występuje sama i boso, a w tle i na podłodze widzimy piękne wizualizacje w formie grafik. Dodatkowo pod koniec utworu Daneliya wykonuje utwór w innej wersji językowej niż studyjnie – jest więcej języka narodowego.

12:52 PL // 🇲🇹 Ela z Malty również ma bardzo bogaty występ – na scenie są tancerki i pianino, a w tle wizualizacje przypominające sceny z teledysku do „Marchin’ on”. Na podłodze wyświetla się tytuł piosenki wraz z imieniem wokalistki. Wbrew ogólnym opiniom Malta jest w tym roku silna.

12:30 🇵🇱 Artykuł na temat polskiej próby dostępny TUTAJ

IMG_0777

11:48 PL // Portugalka 🇵🇹 ma bardzo dobre, chociaż proste, wizualizcje. Na scenie zdaje się być bardzo pewna siebie i stara się zachęcać publikę do wspólnej zabawy. Dodatkowo w telewizyjnym obrazku pojawia się parę ciekawych ujęć i efektów.

11:38 PL // Występ Rosji 🇷🇺 za nami, a zakończyła się także konferencja prasowa Serbii 🇷🇸, podczas której Bojana odpowiadała na wiele pytań, korzystając z bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Wraz z kompozytorką Mari Mari (Beovizija 2006) zaśpiewały też białoruską pieśń tradycyjną.

IMG_0758

10:39 PL // 🇺🇦 Za nami konferencja prasowa Dariny, ze sporą frekwencją zwłaszcza wśród lokalnych i ukraińskich dziennikarzy, stąd praktycznie całe spotkanie zorganizowano przy użyciu języków słowiańskich. Darina opowiedziała o przesłaniu swojego utworu i o tym, jak bardzo marzy by zaśpiewać z Jamalą.

09:54 PL // 🇷🇸 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Serbka Bojana występuje na scenie sama, ale sporo się na niej rusza i wykorzystuje boczny podest. W tle widać krajobraz nocnego miasta. Tymczasem odbyła się wesoła konferencja prasowa z Manw, podczas której wokalistka m.in. powiedziała, że chętnie zobaczyłaby debiut Szkocji czy Irlandii Płn. na Eurowizji Junior. Dodatkowo podkreślała, że w związku z podziałem administracyjnym Wielkiej Brytanii Walia może być określana mianem kraju. Potwierdziła też, że w Walii istnieją te słynne długie nazwy miast i ona potrafi je wypowiedzieć bez zająknięcia.

09:13 PL // 🇳🇱 Holendrzy na scenie prezentują się bardzo efektownie, chociaż wiele elementów jest przesadzonych. Ich ruchy są zbyt ckliwe, wizualizacje są bardzo bogate (widać na nich wokalistów w slow-motion), dodatkowo na scenie mamy parę tancerzy. Można się zagubić. Sporo ujęć z bliska, nie zawsze udanych.

IMG_0722

8:38 PL // 🇺🇦 Świetna prezentacja Ukrainy! Darina, chociaż trochę smutna, wykonuje „Say Love” z pełną siłą, a ogromnym atutem występu są mocne wizualizacje z napisami oraz precyzyjnie ustawione ujęcia i efekty telewizyjne, m.in. zakłóconego obrazu. To będzie jeden z najlepszych tegorocznych występów i silne otwarcie stawki!

8:19 PL // Scena wygląda fenomenalnie na żywo – jest ogromna i świetnie oświetlona. Cała hala w środku również robi spore wrażenie. Jeżeli będzie wypełniona po brzegi, tak jak obiecują organizatorzy, to naprawdę czeka nas świetne show!

IMG_0713

8:09 PL // 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Pierwsza próba Walii za nami. Manw na scenie z czterema tancerkami, a w tle piękne, kolorowe i nieco bajeczne krajobrazy oraz mnóstwo kwiatów. Spokojne ujęcia kamery, pokazujące głównie układ choreograficzny, ale też podkreślające wizualizacje zarówno za Manw jak i na podłodze. Dodatkowo pokazano też pocztówkę Walii oraz grafiki – są świetne i na pewno spodobają się widzom!

7:41 PL // 🇸🇪 Dziennik Aftonbladet podaje, że Anna Bergendahl (ESC 2010), Rebecka Karlsson oraz Margaret są już praktycznie potwierdzone jeżeli chodzi o udział w Melodifestivalen 2019 w Szwecji. Prezentacja półfinalistów nastąpi 27 listopada.

7:38 PL // Na stronie jesc.tv dostępna jest już platforma do głosowania, które rozpocznie się dziś wieczorem. Znajdziecie tam instrukcję obsługi oraz regulamin. Strona, podobnie jak rok temu, dostępna jest w paru językach: po angielsku (dla Walii, Irlandii, Malty i Australii), holendersku (dla Holandii), włosku (dla Włoch), rosyjsku (dla Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu), serbsku (dla Serbii i Macedonii), portugalsku (dla Portugalii) i francusku (dla Francji). Brak wersji językowych dla Albanii i Izraela.

voting

ARTYKUŁ BĘDZIE AKTUALIZOWANY PRZEZ CAŁY DZIEŃ

Śledź grupę facebookową TUTAJ oraz profil na Instagramie @dziennik_eurowizyjny

Zdjęcia: Maciej Błażewicz, Mińsk 2018

%d blogerów lubi to: