Eurowizja Junior: Kolejny dzień prób za nami! W piątek Roksana Węgiel znów na scenie! Sprawdź o której!

Dziś w Mińsk Arenie odbyły się kolejne próby techniczne – na scenie wystąpili reprezentanci Izraela, Irlandii, Gruzji, Macedonii, Francji, Białorusi, Azerbejdżanu, Australii, Armenii i Albanii. W większości przypadków reprezentanci nie wprowadzili żadnych istotnych zmian do prezentacji scenicznej, a jedynie dokonali małych poprawek. Po raz pierwszy mieli okazję spotkać się z dziennikarzami, którzy pracują w niewielkim Centrum Prasowym w budynku Minsk-Areny. Do godziny 19:00 czasu lokalnego trwały próby Opening Act i wspólnej piosenki śpiewanej przez 20 finalistów JESC 2019. Od godziny 19:00 trwać będzie pierwsza próba gwiazdy Interval Act – Poliny Bogusevich.

Od piątku Dziennik Eurowizyjny będzie w pełni relacjonował próby z Centrum Prasowego, skupiając się oczywiście na polskim występie i konferencji prasowej Roksany Węgiel. Próby rozpoczną się od godziny 10:00 rano (8:00 PL) – pierwsza na scenę wyjdzie reprezentantka Walii. Następnie obejrzymy próbę Ukrainy (8:30 PL), Holandii (9:00 PL), Serbii (9:30 PL), Rosji (11:00 PL) i Portugalii (11:30). Roksana Węgiel z ekipą pojawi się w garderobie ok. godziny 11:00 czasu polskiego, od 11:40 PL będzie mieć próbę odsłuchów, a o 12:00 PL wyjdzie na scenę by odbyć 30-minutową próbę z tancerkami i chórzystkami – w pełnym stroju, fryzurze i make-up. Dodatkowo zaprezentowana będzie też pocztówka wokalistki i motywy graficzne z podpisami utworu.

Po godzinie 12:40 PL delegacja uda się do tzw. Viewing Roomu by wybrać ze wszystkich nagranych ujęć te najlepsze i wskazać 10-sekundowy oraz 60-sekundowy fragment potrzebny przy głosowaniu online. Wybrany będzie też fragment 15-sekundowy potrzebny do skrótu piosenek podczas transmisji finału konkursu. O godzinie 13:10 PL Roksana Węgiel udzieli wywiadu telewizji BTRC oraz mediom społecznościowym, a o 13:35 PL rozpocznie się jej konferencja prasowa, którą oglądać będziecie mogli za pośrednictwem grupy facebookowej Dziennika Eurowizyjnego. Dwa ostatnie kraje, które będą mieć próbę po Polsce to Kazachstan (13:00 PL) i Włochy (13:30 PL). Na koniec dnia zaplanowane są też próby prowadzących i podawania wyników, próby wspólnej piosenki, układów tanecznych oraz Poliny Bogusevich. Ważna będzie też konferencja prasowa EBU i BRTC zaplanowana na 15:00 PL – być może dowiemy się wtedy który kraj zorganizuje Eurowizję Junior 2019. Konferencja również transmitowana będzie na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego.

Zgodnie z delegacyjnym handbookiem, część państw ma w tym roku więcej niż jednego szefa delegacji. Chociaż wewnętrzny podział obowiązków pewnie został ustalony, to oficjalnie Armenia, Azerbejdżan, Australia, Macedonia i Kazachstan mają dwóch szefów (Head of Delegation). W Polsce funkcję szefowej pełni Marta Piekarska z TVP. Pomiędzy próbami delegacje przebywają w tzw. „Delegation Bubble” gdzie dostępne jest wszystko co potrzebne młodym wykonawcom. Z drugiej strony budynku usytuowane jest Centrum Prasowe wraz z pokojem do konferencji. Podobnie jak w Tbilisi, Centrum Prasowe sąsiaduje z trybunami Mińsk Areny, więc dojście pod scenę jest niezwykle proste. Niestety pojawiają się głosy, że miejsce pracy dziennikarzy jest zdecydowanie za ciasne i brakuje tam miejsca dla wszystkich.

Źródło: BTRC, Delegation Handbook, JuniorEurovision.tv, inf. własne, fot.:

%d blogerów lubi to: