Eurowizja Junior: Pierwszy dzień prób za nami! Pierwsza próba Roksany Węgiel we środę – o której?

Ze względu na spotkanie z Aleksandrem Łukaszenką 🇧🇾 w Pałacu Prezydenckim, które odbyło się dziś rano, zaplanowany wcześniej program prób technicznych uległ sporym zmianom. Wszyscy reprezentanci spotkali się dziś z prezydentem kraju, a wśród odwiedzających elegancki Pałac Prezydencki znalazły się też m.in. Polina Bogusevich (zwyciężczyni JESC 2017 🇷🇺) oraz Ksenia Sitnik (triumfatorka JESC 2005 🇧🇾). Z polskiej ekipy do Łukaszenki udały się Roksana Węgiel 🇵🇱 i szefowa delegacji. Po spotkaniu reprezentanci, którzy dziś nie mieli prób, nagrywali elementy pocztówek. Cała pocztówka zawierać będzie typowo turystyczne widokówki Mińska i całej Białorusi, ale wpleciona tam będzie także sylwetka każdego z uczestników Eurowizji Junior.

46047747_284065605647940_1831144801884514501_n

Próby techniczne rozpoczął Ormian Levon 🇦🇲, który zaprezentował się na scenie w zielonym stroju i z prostymi ruchami tanecznymi, które znamy już z występu preselekcyjnego. Nie zabrakło oczywiście trąbki, a na ekranach LED-owych zobaczymy sylwetki tańczących ludzi. Jael z Australii 🇦🇺 stawia na grę świateł, biały strój i podest, na którym będzie stać. Siłą tej reprezentantki jest niezwykle mocny wokal i istotne przesłanie utworu „Champion”. Azerka Fidan 🇦🇿 pojawiła się na scenie w białej sukni oraz z czterema tancerkami. W trakcie występu wokalistka korzystać będzie z białego kubika ustawionego na scenie. Fani komentują, że występ jest inspirowany tegoroczną prezentacją sceniczną Azerbejdżanu na dorosłej Eurowizji.

Skromnie ale elegancko wypadł Noam z Izraela 🇮🇱. Wokalista będzie na scenie stać nieruchomo, a w tle pojawią się gwiezdne wizualizacje. Reprezentacja Izraela stawia na prostotę i klimat „Children Like These”. Z kolei Francja 🇫🇷 zachwyciła kolorowym występem pełnym świetnych wizualizacji (na których pojawiają się m.in. elementy charakterystyczne dla Paryża, jak np. wieża Eiffla). Dodatkowo Angelina ma na scenie ławeczkę oraz mobilną budkę z lodami. Choreografię wykonuje z dwoma tancerzami, a stroje odpowiadają aktualnej dziecięcej modzie. Macedonka Marija 🇲🇰 na początku występu pojawi się w czarnym stroju, który później zrzuci by odsłonić białą suknię. Również w tym występie istotne będą wizualizacje – o śnieżnej tematyce.

Jeden z najsilniejszych wokali tegorocznego konkursu – Tamar z Gruzji 🇬🇪 – wystąpi na scenie sama, a w tle zobaczymy wizualizacje gwarnej ulicy pełnej samochodów i świateł. Wokalistka rozpocznie swój występ leżąc, tak jak w teledysku. Z Taylorem z Irlandii 🇮🇪na scenie wystąpią dwie tancerki. Wizualizacje utrzymane są w jaskrawych barwach. Najmłodsza kandydatka do wygranej – Efi z Albanii 🇦🇱- pojawi się na scenie sama, w różowych stroju. Podobnie jak w większości dzisiejszych występów także tutaj ekrany LED-owe pokazywać będą wiele ciekawych elementów, m.in. kreskówkową wersję reprezentantki Albanii. Wokalistka otrzymała taki rysunek od jednej z fanek i postanowiła to wykorzystać jako swoją grafikę rozpoznawczą – obrazek pojawia się też na gadżetach promocyjnych.

Ostatni na scenie pojawił się dziś reprezentant gospodarzy – Daniel z Białorusi 🇧🇾. Wystąpi z czterema tancerzami, a na scenie ustawiona będzie też podświetlona sofa, kosz do gry w koszykówkę oraz rower. Rekwizyty wykorzystywane będą w trakcie występu by tworzyć zgrabną całość, a dodatkowo użyte będą też ciekawe wizualizacje. Fragmenty nagrań z dzisiejszych prób oraz zdjęcia znajdziecie na JuniorEurovision.tv. Po próbach wszyscy uczestnicy spotkali się w Euroclubie, gdzie odbyła się pierwsza impreza. Zabawy, śpiewu, wielu atrakcji i oczywiście „selfiaków” nie było końca. Widać, że uczestnicy świetnie się ze sobą bawią i doskonale integrują. Wszyscy chwalą też doskonałą atmosferę w której brak jest jakiejkolwiek rywalizacji.

W środę ważny dzień dla polskich fanów 🇵🇱, gdyż swoją pierwszą próbę techniczną będzie miała Roksana Węgiel. Polska ekipa pojawi się w Mińsk Arenie ok. godziny 11:00 czasu lokalnego (9:00 rano polskiego czasu). Pierwsze 30 minut spędzi w garderobie, później odbędzie się 5-minutowy kurs zasad bezpieczeństwa. O 11:40 (9:40) rozpoczną się próby odsłuchowe, a o 12:00 (10:00) Roksana wraz z tancerkami pojawi się na scenie by odbyć 40-minutową próbę. O godzinie 12:50 (10:50) polska delegacja uda się do tzw. Viewing Roomu by przeanalizować pracę kamer i ustalić, co trzeba poprawić przed piątkową próbą. Następnie Roxie udzieli wywiadu portalowi JuniorEurovision.tv.

II dzień prób rozpocznie delegacja włoska o godzinie 10:00 (8:00 PL). Następnie odbędą się próby Kazachstanu (8:40 PL), Malty (9:20 PL), Polski (10:00 PL), Portugalii (11:40), Rosji (12:20), Serbii (13:00), Holandii (13:40), Ukrainy (14:20) oraz Walii (15:00). Reprezentanci, którzy nie będą mieć tego dnia prób udadzą się na nagrywanie fragmentów pocztówek. Nagrania z prób oraz relacje pojawią się na JuniorEurovision.tv oraz wieczorem na Dziennik-Eurowizyjny.pl.

Przypominam, że od czwartku Dziennik Eurowizyjny relacjonować będzie próby z Mińska. W piątek odbędzie się II próba techniczna Polski oraz konferencja prasowa Roksany Węgiel, którą zobaczycie na żywo poprzez relację Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku. I tura głosowania online ruszy w piątek ok. godziny 16:00 czasu polskiego.

Źródło: TVP, JuniorEurovision.tv, Instagram, Facebook, YouTube, Eurovoix, BTRC fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: