Roksana Węgiel z milionem odtworzeń na YouTube! Znamy półfinalistów w Estonii!

Teledysk do „Anyone I want to be” 🇵🇱 jest w sieci 10 dni, a już uzyskał ponad milion odtworzeń na YouTube, o czym poinformowała dziś sama Roksana Węgiel, a także polskie media takie jak Onet czy Interia. Portale podają, że polska piosenka pozostawiła daleko w tyle faworytki z Kazachstanu, Ukrainy i Francji, a sama Roksana staje się silną kandydatką do wygranej w Mińsku. Warto podkreślić, że Polka jest bodajże jedyną uczestniczką Eurowizji Junior 2018, która ma już spory (jak na swój wiek i czas trwania kariery muzycznej) dorobek oryginalnych piosenek i teledysków, o czym wspomina w specjalnym nagraniu przygotowanym dla JuniorEurovision.tv TVP zdecydowanie wysłała na Eurowizję 2018 najpopularniejszego aktualnie wokalistę młodego pokolenia, co powinno przełożyć się na spore poparcie w głosowaniu internetowym. Przypominam, że pierwsza tura rusza już 23 listopada, a o zasadach przeczytacie na Dzienniku Eurowizyjnym jeszcze wielokrotnie.

W piątek odbędzie się premiera składanki Eurowizji Junior 2018 z 20 piosenkami w ostatecznych wersjach. Album zaczyna się już pojawiać na platformach streamingowych w krajach, w których piątek już nastał (np. w Nowej Zelandii 🇳🇿). Fragmenty piosenek opublikował też Apple Music, stąd wiemy, że nowa wersja piosenki „L.E.V.O.N.” z Armenii 🇦🇲 będzie zawierać dźwięki trąbek, tak jak podczas preselekcji. Levon zaprezentuje teledysk do utworu jutro podczas specjalnej konferencji prasowej. Na płycie nie zabrakło nowej wersji utworu „I wanna be like you” Fidan z Azerbejdżanu 🇦🇿. Premiera odbyła się dziś w sieci. Najdłuższym utworem w tegorocznej stawce jest propozycja z Francji 🇫🇷, która ma 3:05, a najkrótszym utwór z Walii 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 – jedynie 2:30. Polski utwór „Anyone I want to be” 🇵🇱 trwa 2:58, dokładnie tyle samo co propozycje z Włoch, Holandii i Rosji. Niestety, podobnie jak w ostatnich latach, EBU nie wydało płyty z wersjami karaoke, ale dziś w Internecie opublikowano wersję karaoke „Anyone I want to be”.

Znamy półfinalistów preselekcji w Estonii 🇪🇪! O wyjazd do Tel Awiwu powalczą m.in. Sofia Rubina-Hunter, Greta Paia, przystojny Uku Suviste czy wokalista ormiańskiego pochodzenia Stefan Airapetjan. Powraca Sandra Nurmsalu, którą znamy z Eurowizji 2009, gdzie jako wokalistka Urban Symphony wywalczyła 6. miejsce w finale. W 2014 roku ponownie próbowała swoich sił w preselekcjach z piosenką „Kui tuuled pöörduvad” otrzymując 5. miejsce w finale Eesti Laul. Wśród kompozytorów piosenek znaleźli się m.in. Tanja Mihhailova (ESC 2014), która zaśpiewa razem z The Swingers, Andrei Zevakin i Stig Rasta (ESC 2015), który jest współautorem „Storm” dla Victora Crone. W odróżnieniu od lat poprzednich piosenki preselekcyjne nie będą publikowane osobno – ich premiera nastąpi w grudniu za sprawą telewizji estońskiej. Pełna lista wykonawców, tytułów i kompozytorów dostępna na stronie ERR.

Włoski magazyn „CHI” 🇮🇹 informuje, że wśród potencjalnych uczestników Sanremo 2019 znaleźć się mogą m.in. Nek i Giusy Ferreri. Źródła pisma donoszą, że pięciu wykonawców (w tym wymienionych dwoje) jest niemal pewnych udziału. Trwają ponoć negocjacje z Loredaną Berte. W październiku różne włoskie media spekulowały o udziale m.in. zespołu Moda, wokalistki Elodie, Michele’a Bravi, Emmy Marrone (ESC 2014) czy Gigi D’Alessio, ale nie wiadomo na ile te plotki są prawdziwe. Tymczasem w Holandii 🇳🇱 wokalista i prezenter TV Jan Smit przyznał, że sam nie chciałby reprezentować kraju na Eurowizji. Jest jednak w specjalnej komisji mającej dokonać wyboru wewnętrznego – poinformował jednak, że nadal nie ma konkretnego kandydata, a nadawca nie podjął jeszcze żadnych wiążących rozmów z artystami.

Przypominam, że trwa wielkie głosowanie w plebiscycie „Nasz Faworyt JESC 2018”! Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Źródło: YouTube, przegląd polskich mediów, JuniorEurovision.tv, Apple Music, Spotify, ESCxtra, EER, CHI, ESCkaz, fot.: Maciej Błażewicz, 2018

%d blogerów lubi to: