Ponad 250 tys. odtworzeń „Anyone I want to be”! W sobotę event z Roksaną Węgiel w Warszawie!

Polska reprezentantka na Eurowizję Junior 2018 🇵🇱Roksana Węgiel – wzięła udział w programie „Studio Tymbark”, gdzie m.in. wykonała fragment eurowizyjnego utworu „Anyone I want to be” i wzięła udział w wyzwaniu karaoke. W szybkim tempie jej teledysk do konkursowej propozycji zyskał już ponad 250 tys. odtworzeń, co stawia Roksanę w czołówce najpopularniejszych uczestników JESC na YouTube. Polka jest też dość często wysoko typowana w rankingach fanowskich co daje nam nadzieję, na wysokie miejsce w finale Eurowizji Junior, który już 25 listopada w Mińsku! Jutro w warszawskim studiu LAS odbędzie się event Reporter Young związany z Roksaną Węgiel. Wokalistka zagra mini-koncert oraz zaprezentuje swoją kolekcję ubrań. Dziennik Eurowizyjny będzie na miejscu by relacjonować Wam przebieg tego wydarzenia, dlatego już teraz serdecznie zapraszam na media społecznościowe – grupę na Facebooku oraz profil na Instagramie @dziennik_eurowizyjny!

Wczoraj informowałem o tym, że słoweńscy twórcy niepokoją się brakiem regulaminu preselekcji, a dziś RTV SLO 🇸🇮 te zasady opublikowała! Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 grudnia, a udział w „EMA 2019” dostępny jest dla wykonawców z obywatelstwem tego kraju (nie dotyczy to chórzystów). Piosenki nie mogą być wcześniej publikowane, a telewizja RTV SLO ma prawo zaprosić kompozytorów czy wykonawców do udziału w finale nawet jeżeli nie zgłosili oni swoich propozycji. Zmienia się format konkursu – w 2019 roku odbędzie się tylko finał, z udziałem do 10 kandydatów. W trakcie finału jurorzy wybiorą dwóch wykonawców, którzy trafią do superfinału, a tam o zwycięzcy zadecyduje już tylko televoting. Nazwiska wykonawców oraz ich piosenki mamy poznać nie później niż 28 grudnia. Plotki głoszą, że Lea Sirk ma poprowadzić konkurs.

Kolejne informacje z Niemiec 🇩🇪! Wiemy już, z kim podczas Song writing camp pracuje sześciu finalistów preselekcji! Wśród 24 zaproszonych kompozytorów i producentów znaleźli się m.in. Axel Ehnstrom (Paradise Oscar – reprezentant Finlandii 2011 🇫🇮), Nina Muller (współautorka „You let me walk alone”), Tim Schou (reprezentant Danii 2011 🇩🇰 jako lider A Friend in London) czy Thomas Stengaard (autor „Only Teardrops”). Ekipę uzupełniają inni twórcy z Niemiec, Stanów Zjednoczonych 🇺🇸, Zimbabwe 🇿🇼, Wielkiej Brytanii 🇬🇧, Austrii 🇦🇹 i Norwegii 🇳🇴. Tymczasem pojawiła się ciekawa „plotka” z Rosji 🇷🇺. Filip Kirkorow, składając życzenia urodzinowe Dimitrisowi Kontopoulosowi napisał na Instagramie, że to właśnie Dimitris będzie kompozytorem rosyjskiej piosenki eurowizyjnej w 2019 roku! Grek 🇬🇷 stworzył do tej pory osiem eurowizyjnych piosenek dla sześciu krajów. „Shady Lady” 🇺🇦 i „Hold me” 🇦🇿 zajmowały 2. miejsca, „You are the only one” 🇷🇺 trzecie, a jedynie w latach 2017-2018 coś nie wyszło bo „This is Love” 🇬🇷 było jedynie 19., a rok później „X My Heart” 🇦🇿 nie weszło do finału. Czy informacje Kirkorowa się potwierdzą? Przekonamy się niebawem!

Rumunia 🇷🇴 otwiera etap zgłoszeniowy do Selectia Nationala. Propozycje muzyczne zbierane będą do 10 grudnia, a nazwiska półfinalistów mamy poznać 20 grudnia. Do walki o finał stanie 24 kandydatów. W każdej rundzie półfinałowej jurorzy wskażą do finału maksymalnie pięciu kandydatów, a widzowie będą mieli prawo dodać jeszcze jednego. Telewizja TVR zapewniła sobie prawo przyznania „dzikich kart”, stąd w finale należy oczekiwać ok. 12-13 wykonawców. Co ciekawe, w rundach półfinałowych decydować będzie jury lokalne, a w finale międzynarodowe. Dodatkowo w finale widzowie będą mieli do powiedzenia znacznie mniej, gdyż ich głosy będą stanowić równowartość punktacji jednego członka komisji.

Nowe informacje z Izraela 🇮🇱! W finałowym castingu na prowadzących ESC 2019 wzięło udział więcej osób, niż wczoraj podawano. Wśród kandydatów są m.in. Shiri Maimon, Bar Refaeli, Assi Azer, Moshe Kepten czy Geula Even, uważana za faworytkę. Popularna dziennikarka i prezenterka ma swoich zwolenników ale i przeciwników. Mówi się, że telewizja KAN faworyzuje Geulę, by mieć w składzie prowadzących kogoś, kto na co dzień pracuje dla tej stacji. Zwraca się jednak uwagę na brak doświadczenia prezenterki w programach na żywo. Na razie nie wiadomo czy dziś podjęto już ostateczną decyzję, ale należy się spodziewać, że nazwiska prowadzących poznamy do końca miesiąca.

Źródło: Studio Tymbark, MJK Music, YouTube, Reporter Young, ESCprinz, RTV SLO, ESCkaz, Instagram, TVR, Ynet, fot.: Popheart

%d blogerów lubi to: