Piosenka Roksany Węgiel na Eurowizję Junior! Jaka będzie i kiedy ją usłyszymy?

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami TVP 🇵🇱 wybrała już utwór dla Roksany Węgiel, naszej reprezentantki podczas Eurowizji Junior 2018 w Mińsku. Trwa aktualnie domykanie wszelkich formalności oraz tworzenie scenariusza teledysku, który wkrótce zostanie nagrany. Ponieważ premiera utworu odbędzie się razem z klipem, na publikację naszej eurowizyjnej piosenki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać – najpewniej premiera odbędzie się dopiero pod koniec października. Nie będziemy jednak ostatni – jak wcześniej podawałem, Irlandczycy swój eurowizyjny utwór poznają dopiero 11 listopada. Chociaż Roksana świetnie czuje się w balladach, jej eurowizyjna piosenka będzie czymś innym – te nieoficjalne informacje dają nam nadzieję, że tegoroczny polski utwór będzie się wyróżniał, gdyż wiele państw Europy postawiło w tym roku na wolne propozycje. Wiadomo też, że Roksana zaśpiewa po polsku i po angielsku, podobnie jak Olivia Wieczorek dwa lata temu. Na ten moment dwujęzyczne piosenki wystawione są z Albanii, Białorusi, Gruzji, Włoch, Kazachstanu, Holandii, Rosji i Ukrainy. Taką opcję wspierali też czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego. W ankiecie opublikowanej zaraz po ogłoszeniu wyboru Roksany na reprezentantkę 51,33% czytelników chciało, by jej piosenka była dwujęzyczna, a 33% stawiało tylko na język polski. O kolejnych szczegółach dotyczących polskiej piosenki na Eurowizję Junior dowiecie się już wkrótce – z Dziennika Eurowizyjnego! Tymczasem posłuchajcie utworu Roksany Węgiel i naszej reprezentantki z Eurowizji 1994 – Edyty Górniak! Piosenka promuje film „Hotel Transylwania 3”.

Manw Lili Robin, urodzona w 2005 roku wokalistka będzie reprezentować debiutującą Walię 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 w Eurowizji Junior 2018 z piosenką „Berta” (oryginalny tytuł „Hi yw y Berta”) skomponowanym przez Ywaina Gwynedda z rockowej formacji Yws Gwynedd. Urodzona w Rhostryfan (Północna Walia) Manw zdobyła najwięcej głosów publiczności za swoją interpretację piosenki „Berta”. W superfinale pokonała dwie inne wokalistki. Niestety ballada nie została zbyt ciepło przyjęta przez fanów Eurowizji, którzy w większości przewidują dość niskie miejsce dla debiutującego w konkursie narodu. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii konkursu EBU, ze sceny usłyszymy język walijski. Telewizja S4C ogłosiła, że „Berta” w wykonaniu Manw przejdzie jeszcze przemianę, a pracować nad nową wersją będzie team produkcyjny. Celem prac ma być wysłanie do Mińska jak najlepszej wersji tej piosenki.

W Internecie pojawiła się już nowa wersja utworu „Time” Daniela Yastermskiego. Piosenka przeszła dość duże zmiany, znacznie spowolniono jej tempo, przez co (zdaniem wielu) straciła swoje wyróżniające ją cechy. Wokalista i reprezentant gospodarzy 🇧🇾 pracuje teraz nad eurowizyjnym występem w towarzystwie zespołu baletowego, choreografa, reżysera i nauczyciela śpiewu. Schemat występu został już przekazany organizatorom Eurowizji Junior. Daniel nagrał też specjalne video-pozdrowienia w języku angielskim, które niebawem znajdziemy na jego profilach portali społecznościowych. Poza tym Daniel ćwiczy zarówno swój wokal jak i komunikowanie się po angielsku. Trwają już prace nad przygotowaniem kostiumu scenicznego oraz stroju, w którym wokalista pojawi się podczas Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior. To nie koniec! Daniel wziął niedawno udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, a efekty tej pracy zobaczymy m.in. na gadżetach, które rozdawać będzie przed Eurowizją. W pakiecie promującym utwór „Time” znaleźć się mają m.in. pocztówki, plakaty, pen-drive i inne niespodzianki. Tymczasem dyrektor telewizji białoruskiej, Ivan Eismont udzielił wywiadu dla kanału Belarus 24 w którym ponownie pochwalił się, że to na Białorusi dojdzie do rekordowej Eurowizji Junior. „Udało nam się to, co jeszcze nikomu – mamy 20 uczestników na 18 możliwych” – powiedział.

Coraz częściej mówi się, że Francję 🇫🇷 w konkursie reprezentować będzie zwyciężczyni „The Voice. Kids” – Angelina Nava z utworem „Jamais sans toi”. Plotki na ten temat pojawiają się coraz częściej, jednak do tej pory nie zostały potwierdzone. Spośród 18 znanych nam już uczestników (brakuje Irlandii i Francji) nie ma żadnego zespołu, co jest pierwszym takim przypadkiem od 2010 roku. Podczas konkursu, który odbywał się wtedy także w Mińsku Rosja, Belgia i Holandia postawiły na duety. Teraz do Mińska na pewno pojadą pary mieszane z Włoch i Holandii. W aktualnej stawce mamy aż 13 solistek i tylko trzech solistów. Rok temu w czołowej piątce znalazły się trzy śpiewające dziewczęta (Rosja, Australia i Białoruś), jeden solista (Gruzja) i jeden chłopięcy zespół (Holandia).

Źródło: MJK Music, inf. własne, S4C, Eurovoix, BTRC, Wikipedia, fot.: Instagram

 

 

%d blogerów lubi to: