Eurowizja Junior: Piosenki z Gruzji i Włoch oraz nowa wersja Albanii

Kolejny dzień przyniósł nowe piosenki Eurowizji Junior, a zestaw utworów na konkurs rośnie w ekspresowym tempie. Rano stacja gruzińska GPB 🇬🇪 pokazała teledysk do „Your Voice” w wykonaniu Tamar Edilashvili. Premiera odbyła się w programie porannym „Nowy Dzień”. Tamar była pierwszą wokalistką, która zdobyła bilet na Eurowizję Junior w związku ze zwycięstwem w talent-show połączonym z preselekcjami. Po paru latach przerwy Gruzja powraca do wysyłania na JESC piosenek z angielskojęzycznymi wstawkami, chociaż zarówno w 2016 jak i w 2017 roku tego nie robiła, a piosenki w całości po gruzińsku zajmowały miejsca w czołowej dwójce rankingu!

Druga wtorkowa premiera to piosenka „What is Love” włoskiego 🇮🇹 duetu złożonego z Melissy i Marco, którzy zostali wewnętrznie wybrani przez telewizję RAI. Niespodziewana premiera nie zachwyciła jednak fanów, a wielu z nich dość nisko ocenia tę propozycję, twierdząc, że po Italii należało się spodziewać więcej. Poza tym tytuł automatycznie kojarzyć się może z nieśmiertelnym hitem Haddaway… Na szczęście teledysk do piosenki włoskiej nakręcony w pięknej Wenecji może nieco zrekompensować wrażenia muzyczne…

Reprezentantka Albanii 🇦🇱 zaprezentowała dziś teledysk do piosenki „Barbie”. Efi Gjika wraz ze swoim teamem przygotowała nową wersję utworu – całość brzmi teraz zdecydowanie lepiej niż wersja, którą znamy z preselekcji.

Znamy 13 piosenek, a wkrótce do stawki dołączy utwór „Hi yw y Berta” reprezentantki Walii 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿, „Home” Mariji z Macedonii 🇲🇰 czy piosenki przygotowane dla Fidan z Azerbejdżanu 🇦🇿, Roksany z Polski 🇵🇱 i Rity z Portugalii 🇵🇹. Nadal czekamy na ogłoszenie reprezentanta Francji 🇫🇷. Plotek pojawia się w tym temacie coraz więcej, ale jedyne, co telewizja narodowa ogłosiła to skład…komentatorski na JESC 2018! Stéphane Bern będzie głównym komentatorem, ale razem z nim konkurs relacjonować będą Emilie Satt i Jean-Karl Lucas czy duet Madame Monsieur, który reprezentował Francję w tym roku na dorosłej Eurowizji z utworem „Mercy”. To dość ciekawy zabieg, łączący dwa konkursy. W Polsce zapewne za komentarz odpowiedzialny będzie ponownie Artur Orzech. O tym, kto jeszcze znajdzie się w składzie delegacji TVP, która 17 listopada poleci do Mińska, dowiemy się niebawem!

Źródło: GBP, JuniorEurovision.tv, RAI Gulp, RTSH, Eurovision Albania, S4C, inf. własne, fot.: Efi i Eugent Bushpepa (Instagram)

%d blogerów lubi to: