🇵🇱 POLSKIE PREMIERY (CZĘŚĆ 10) – Kolory, Mgły, Funkasanki, Yoko Chanel i Mery Spolsky

Pora na dziesiątą (tym razem w nieco innej formie) część cyklu Dziennika Eurowizyjnego, promującego polską muzykę i prezentującego nowe polskie piosenki – wydane po 1 września 2018, czyli spełniające jedną z najważniejszych zasad Konkursu Piosenki Eurowizji.

dziewiątym odcinku serii poznaliśmy piosenki Łez, Riverside, Adi’ego Nowaka i NEF-a. Nadal aktywne są wszystkie ankiety, więc zapraszam do słuchania i głosowania! Nadal czekam też na kolejne zgłoszenia nowych piosenek – zarówno od Was, czytelników i słuchaczy, jak i od wykonawców, kompozytorów czy producentów, którzy chcieliby swoje utwory zaprezentować eurowizyjnym fanom! Propozycje utworów wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com lub poprzez Facebooka lub Instagrama (dziennik_eurowizyjny). 

Tym razem prezentacja nastąpi w nieco innej formie. Wytwórnia Kayax uruchomiła nowy projekt pod nazwą „My Name is New” z myślą o początkujących zespołach i artystach solowych, którzy chcieliby zaprezentować swoją muzykę szerszej publiczności. Do udziału w projekcie może zgłosić się każdy, a profesjonaliści z Kayax-u zapoznają się z propozycjami, a te najlepsze będą przez nich promowane. Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ, a wśród promowanych artystów są m.in. Jędrzej Skiba (finalista tegorocznego Festiwalu Carpathia w Rzeszowie), Leszek Stanek oraz wykonawcy, których prezentuję poniżej. Wszystkie piosenki spełniają warunek eurowizyjny – data premiery po 1 września, a ponieważ są to wciąż mało znani wokaliści/zespoły, zebrani zostali w jednej części cyklu.

Zespół KOLORY (na zdj.) pochodzi z Górnego Śląska, a ich pierwsza EP’ka ukazała się w 2016 roku. Do tej pory panowie zagrali m.in. na Open’er Festival, Woodstocku czy Enea Spring Break. KOLORY to Sebastian Szuła, Michał Smyła, Krystian Karaś, Igor Talarczyk – razem stworzyli piosenkę „Butelka”, którą usłyszeć możecie poniżej:

Formacja Mgły powstała w 2014 roku w Warszawie z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego. Aktualnie muzycy pracują nad debiutanckim albumem, a muzyka, którą tworzą to alternatywny, melancholijny pop. Poznajcie ich piosenkę pt. „Rzeka”!

Młody duet Funkasanki łączy elektronikę, alternatywę i pop. Anka Kaptór i Przemek Starachowski w maju ubiegłego roku wydali debiutancki album, a parę miesięcy później wystąpili w opolskich Debiutach. Ich najnowszy utwór to „Where are you”.

Kolejny duet to Yoko Chanel, tworzący muzykę eletroniczną. Założycielem projektu jest Krystian Wołek, który w 2015 roku do współpracy zaprosił Klaudię Tomaszewską. Pierwszy singiel „Kwestia czasu” doceniony został przez platformę TIDAL, a czy piosenkę „Kaskada” docenią czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego?

Na powyższe piosenki głosować możecie w ankiecie wielokrotnego wyboru!

W ramach tego projektu Kayax promuje także wokalistkę Mery Spolsky, o której pisałem niedawno w ramach głosowania „Wymarzony Reprezentant”. Co ciekawe, Maria Żak (jej prawdziwe imię i nazwisko) wydała ostatnio aż…cztery utwory! Trzy z nich, tj. „Czekam very much”, „Halo” i „Morze” objęte są patronatem projektu „My name is new”, natomiast piosenkę „Zakochana” wokalistka nagrała razem z Sitkiem i SzUsty Blend. Ponieważ dwie z wyżej wymienionych piosenek wokalistka śpiewała na koncertach już w marcu, a nagrania są na YouTube, w ankiecie poniżej głosować można na dwie najnowsze propozycje.

Kolejna porcja nowych piosenek już jutro! Wyniki ankiet będą brane pod uwagę przy miesięcznym podsumowaniu, więc głosujcie uczciwie! Za parę dni wybierać będziemy najlepszą premierę września!

%d blogerów lubi to: