Kolejna wokalistka jedzie do Mińska! W sobotę preselekcje w Holandii!

Telewizja portugalska 🇵🇹 ogłosiła, że wewnętrzne preselekcje „Juniores de Portugal” wygrała Rita Laranjeira – 13-letnia wokalistka, która pokonała dziewięciu konkurentów. O wynikach decydowało jury, a nazwisko reprezentantki ogłoszono w trakcie programu „Agora Nos” telewizji RTP1. Teraz zwyciężczyni rozpocznie prace nad eurowizyjnym utworem. Carla Bugalho z RTP zapowiedziała, że najpewniej tegoroczna propozycja portugalska nie doczeka się teledysku. Dopiero dziś zamknięto przyjmowanie zgłoszeń dla kompozytorów i propozycji muzycznych. Piosenkę dla Rity także wybierze jury. Jaki głos ma wokalistka? Zobaczcie poniżej:

Już w sobotę o 19:30 telewizja Avrotrop (NOP Zapp) transmitować będzie finał preselekcji holenderskich 🇳🇱 do Eurowizji Junior. O wygraną powalczą Anna, Kiya, duet Max & Anne oraz zespół Remix. Zwycięzcę wybiorą wspólnie jurorzy oraz widzowie, przy czym nadawca stworzył dwie komisje – dorosłych (Maan, Buddy Vedder, Tommie Christiaan) i dzieci (członkowie grupy FOURCE). Każda z komisji będzie miała po 33% wpływu na wyniki, z kolei widzowie, głosujący online 34%. Wszystkie cztery utwory dostępne są na stronie konkursu TUTAJ. O tym, jak i kiedy głosować powie w trakcie finału prowadzący Romy Monteiro. Konkurs transmitowany będzie na NPO Zapp.

Finał preselekcji Norwegii 🇳🇴 do Eurowizji 2019 odbędzie się 2 marca w Oslo Spektrum. Aktualnie nadawca pracuje nad wyborem dziesięciu, spośród ponad tysiąca, najlepszych zgłoszeń. Finaliści ogłoszeni zostaną podczas specjalnej konferencji prasowej 25 stycznia. Tymczasem kolejny kraj potwierdza udział w konkursie i rozpoczyna przyjmowanie piosenek do selekcji – są to Węgry 🇭🇺. Telewizja MTVA nadal realizować będzie popularny format „A Dal”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 listopada, a ogłoszenie uczestników nastąpi 14 grudnia. Tradycyjnie to od ilości i jakości zgłoszeń zależy ile rundy będą miały preselekcje. Nadawca w regulaminie umieścił zapis, że wykonawcy powinni mieć węgierskie obywatelstwo, a język węgierski powinien być ich rodzimym językiem. Dodatkowo telewizja preferować będzie utwory w języku narodowym. Co ciekawe MTVA ma również prawo zmienić wykonawcę zwycięskiego utworu.

Telewizja Polska 🇵🇱 póki co nie ogłosiła jeszcze planów wobec Eurowizji 2019, trwają prace nad ostateczną formułą wyboru. Pewne jest jednak, że dojdzie do zmiany na stanowisku szefa delegacji. Po trzech latach z tą rolą żegna się Mateusz Grzesiński. Po raz pierwszy pojawił się u boku Michała Szpaka w Sztokholmie, był też w Kijowie oraz Lizbonie, a dodatkowo to za jego kadencji Polska powróciła na Eurowizję Junior – z reprezentantkami był więc w stolicach Malty i Gruzji. Dwukrotnie podawał punkty polskiego jury podczas preselekcji Melodifestivalen. Zapraszany był także jako juror do preselekcji w innych krajach. Póki co nie wiadomo kto zajmie jego miejsce, ale zapewne pierwszą Eurowizją nowego szefa delegacji będzie konkurs juniorski 25 listopada w Mińsku!

Eurovoix, RTP, MTVA, AvroTrop, Zapp, Instagram, inf. własne, fot.: Kresy24.pl

%d blogerów lubi to: