Wymarzony Reprezentant: Głosowanie w kategorii rozwijających się wykonawców! Oto 12 finalistów – wybierz swojego faworyta i decyduj o zwycięzcy!

Poznaj dwunastu kandydatów do tytułu „Wymarzonego Reprezentanta” w kategorii wykonawców mniej popularnych! Głosuj i decyduj, kto powinien zdobyć ten tytuł! Głosować można aż na trzy różne sposoby! 

Wczoraj poinformowałem, że „Wymarzoną Reprezentantką Polski na ESC 2019″ została Margaret, która podobny tytuł zdobyła również rok temu. Marzenia marzeniami, ale na wniosek czytelników schodzimy nieco bardziej na ziemię i w tym roku ruszamy z dodatkowym głosowaniem w ramach plebiscytu. Po raz pierwszy mieliście okazję nominować zarówno tych najbardziej znanych jak i tych mniej popularnych, stąd powstały dwie kategorie. Margaret zwyciężyła wśród „popularnych”, a kto wygra wśród tych, którzy dopiero budują swoją pozycję? Spośród 116 nominowanych wykonawców do finałowego głosowania dostała się najczęściej typowana dwunastka. Oto oni:

BOVSKA, czyli Magda Grabowska-Wacławek, która w 2016 roku wydała debiutancki album „Kaktus” – dotarł on do 23. miejsca polskiej listy przebojów OLIS. Singiel „Kaktus” pokrył się złotem, a wokalistka otrzymała nominację do MTV EMA, a rok później do Fryderyków. Swój drugi album „Pysk” wydała w marcu 2017 roku.

CLÖDIE, czyli formacja, w której wokalistką jest Klaudia Trzepizur z „The Voice of Poland”, powstała w 2013 roku. Zespół grający przede wszystkim muzykę rockową zgłosił się w tym roku do Krajowych Eliminacji z utworem „Go!”. Zdobył ogromną sympatię fanów, ale nie zakwalifikował się do finału. Klaudia wystąpiła podczas eurowizyjnej imprezy w Bielsku-Białej, gdzie spotkała wielu byłych uczestników konkursu, a niedawno wraz z zespołem uczestniczyła w norweskim festiwalu muzycznym.

IFI UDE, a właściwie Diana Ifeoma Ude to kolejne objawienie tegorocznego sezonu selekcyjnego. Polsko-nigeryjska wokalistka i półfinalistka „Must be the music. Tylko muzyka 3” zajęła 4. miejsce w Krajowych Eliminacjach za sprawą „Love is Stronger”. Wraz z Andrzejem Krzywym współprowadziła jeden z opolskich koncertów.

MATEUSZ GRĘDZIŃSKI, zwycięzca 7. edycji „The Voice”, a wcześniej uczestnik „Bitwy na Głosy” i drugiej edycji „The Voice”. W 2017 roku wydał singiel „Już czas”. W jednym z wywiadów powiedział: „Mam specyficzny głos, potrafię przejść w górne rejestry, nie zmieniając barwy głosu„. Zapytany przez Dziennik Eurowizyjny o plany względem preselekcji uznał, że najpierw chce ugruntować pozycję na rynku muzycznym w Polsce, a dopiero później podbijać Europę.

MEE AND THE BAND, czyli polsko-brytyjski zespół, który podbił polski Internet piosenką „Eat Pierogi”. Formacja ma na koncie album „Mind matters” i koncerty np. w Londynie. Ich wokalistką jest Alexandra, która od urodzenia mieszka w Anglii, ale została wychowana w tradycyjnej polskiej kulturze. Ponoć grupa jest zainteresowana reprezentowaniem Polski na Eurowizji 2019.

MERY SPOLSKY, a właściwie Maria Żak, pod swoim pseudonimem występuje od 2014 roku, a pierwszym jej festiwalem był „Grechuta Festival” w ramach którego zdobyła II nagrodę. W 2015 roku zgarnęła tytuł „Najlepszy Debiut” w ramach opolskich „Debiutów”, a w 2016 roku zajęła 1. miejsce festiwalu „Carpathia”. Występowała m.in. w ramach Europejskich Targów Muzycznych CoJestGrane w Warszawie czy Open’er Festival w Gdyni.

MONIKA URLIK, wielokrotnie zgłaszała się do preselekcji eurowizyjnych (nie tylko w Polsce, ale też w Irlandii), a dopiero w tym roku zdołała zakwalifikować się do finału, gdzie zajęła III miejsce za „Momentum”. Wcześniej występowała w „Szansie na Sukces”, „Drodze do Gwiazd”, festiwalu „TopTrendy” czy w „The Voice of Poland” oraz „Bitwie na Głosy”. Swój debiutancki album wydała w 2014.

POLA RISE, czyli Paulina Miłosz, swój debiutancki singiel wydała w 2004 roku. Minialbum „The Power of Coincidence” wydała w 2015, a zaraz po premierze wystąpiła w klubie „Znajomi Znajomych” gdzie towarzyszyły jej m.in. Kasia Stankiewicz i Natalia Nykiel. Debiutancki album wydała w styczniu 2018 roku, po podpisaniu kontraktu z Warner Music Poland.

RALPH KAMIŃSKI, urodzony i wychowany w Jaśle zdobywca Grand Prix festiwalu „Carpathia” w 2011 roku. W 2012 roku wystartował w „X Factor”, a rok później zdobył główną nagrodę w ramach Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA. W 2016 wystąpił na Opolskiej Scenie Alternatywnej i wydał debiutancką płytę pt. „Morze”. Rok później wystąpił na Open’erze.

RAMONA REY czyli Katarzyna Alina Okońska nagrała swój debiutancki singiel w 2005 roku, a dwa lata później uczestniczyła w projekcie „Yugopolis”. Do tej pory wydała cztery albumy, startowała też w programie „SuperSTARcie” czy „Hit Generator”. Pod koniec 2017 roku wydała utwór „EUVI”, z którym miała wystąpić w finale Krajowych Eliminacji 2018, jednak jej utwór nie spełniał wymogów regulaminowych w związku z użytym tam językiem francuskim.

TULIA, zespół muzyczny wykonujący muzykę folkową, który zachwycił widzów i jurorów tegorocznego Opola. W 2018 roku Joanna, Dominika, Patrycja i Tulia wydały debiutancki album z autorskimi kompozycjami jak i coverami wielu polskich hitów. Sławę zyskały własną wersją przeboju „Enjoy the Silence”. W czerwcu podczas festiwalu w Opolu zdobyły aż trzy statuetki. Są wstępnie zainteresowane udziałem w Eurowizji 2019.

UNITED STATES OF EMOTION, polski projekt muzyczny założony w 2017 roku przez Marcina Kuczewskiego i Patryka Kownackiego. Do tej pory panowie wydali dwie EP-ki, a rozgłos w środowisku eurowizyjnym zyskali zgłaszając dwa utwory do polskich preselekcji 2018. Niestety żadna propozycja nie została przez TVP zakwalifikowana do finału, ale Marcin i Patryk nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Pora wybrać „Wymarzonego Reprezentanta” w tej kategorii! Głosować można na trzy różne sposoby – poprzez ankietę poniżej (25% wpływu na wyniki), poprzez ankietę na grupie facebookowej (50% wpływu na wyniki) oraz przez 24h od teraz na Instagramie dziennik_eurowizyjny (25% wpływu na wyniki). Głosowanie zakończy się 26 sierpnia o godzinie 20:00! Oczywiście głosujemy na wykonawcę, a nie na konkretny utwór!

Zdjęcie; M. Błażewicz 2018

%d blogerów lubi to: