Roksana Węgiel o udziale w Eurowizji Junior i przygotowaniach do konkursu!

W wywiadzie dla portalu poszkole.pl Roksana Węgiel 🇵🇱 zdradziła, że trwają już próby do występu eurowizyjnego, a sam utwór, który zaprezentuje w Mińsku, będzie dla nas wielką niespodzianką. „Przede mną tygodnie ciężkiej pracy, ale nie mogę się już doczekać występu!” – przyznała, dodając, że dostała od swojej mentorki z „The Voice”, Edyty Górniak, wiele cennych rad dotyczących Eurowizji. Roksana jest jej bardzo wdzięczna za wsparcie, podziękowała też TVP za zaufanie przy wyborze wewnętrznym. Powiedziała, że na początku nie mogła uwierzyć w to, że została reprezentantką Polski na Eurowizji Junior. Roksana ma nadzieję, że udział w konkursie będzie dla niej niezapomnianym doświadczeniem i już nie może się doczekać aż pojedzie na Białoruś i pozna wszystkich uczestników. Cały wywiad dostępny jest TUTAJ. Jak już wcześniej informowałem, Roksana Węgiel pracuje w studiu MJK Music nad eurowizyjną piosenką, którą skomponować ma Juliusz Kamil. Nie wiadomo na razie kiedy odbędzie się premiera utworu.

Ponieważ albańskie preselekcje 🇦🇱 już zostały wyemitowane przez RTSH, w Internecie dostępny jest pełen występ zwyciężczyni – Efi Gjika, która w Mińsku zaśpiewa utwór „Barby” („Barbie”). Wyboru dokonała czteroosobowa komisja w składzie: Dilan Reka, Inis Neziri, Mariza Ikonomi oraz Julia Gromo. Decyzja była ponoć dość jednomyślna. O samej wokalistce wiemy na razie niewiele – startowała już wcześniej w Festivali i Kenges dla dzieci. Już w sobotę poznamy reprezentanta i utwór Holandii, z kolei 9 października dowiemy się, kto zaśpiewa dla debiutującej Walii. Pozostałe premiery mają się odbyć na dniach – reprezentantka Macedonii Marija Spasovska jest w trakcie nagrywania utworu, a dziś Australijka Jael Wena kręciła teledysk do swojej piosenki.

MyHeritage zostało partnerem Eurowizji 2019 🇮🇱 – poinformował portal Eurovision.tv. „MyHeritage jest wiodącym globalnym portalem, służącym do odkrywania, przechowywania i dzielenia się historią rodziny. Nasza platforma i pakiety DNA ułatwiają wszystkim i wszędzie, rozpoczęcie znaczącej podróży w przeszłość i kolekcjonowanie klejnotów rodzinnych historii dla przyszłych pokoleń. Nasza potężna technologia przeszukuje dane dla Ciebie, odkrywając fascynujące szczegóły z historii Twojej rodziny, bez wysiłku z Twojej strony.” – czytamy na polskiej wersji strony (myheritage.pl). Firma ma współpracować z EBU przy tworzeniu nietypowej mapy powiązań i zależności genetycznych pomiędzy uczestnikami Eurowizji, zwycięzcami konkursu a fanami. Nie do końca wiadomo na czym ma to polegać, ale brzmi dość osobliwie i oryginalnie. Tymczasem media lokalne w Izraelu donoszą, że ze względu na sporą krytykę projektów sceny eurowizyjnej, która pochłonie sporo miejsca i przez to do sprzedaży trafi mniej biletów, KAN i EBU pracują nad modyfikacjami planów. Ich celem jest ponoć zmniejszenie sceny i uwolnienie większej przestrzeni dla widzów.

Źródło: Poszkole.pl, inf. własne, Eurovision Albania, Wikipedia, MyHeritage.pl, Instagram, fot.: Roksana Węgiel – Instagram

%d blogerów lubi to: