Juliusz Kamil kompozytorem piosenki na Eurowizję Junior! Więcej o wynikach w Albanii, Armenii i Kazachstanie

Wczorajsze preselekcje albańskie 🇦🇱 do Eurowizji Junior 2018 wygrała Efi Gjika z piosenką „Barby”. Wokalistka sama napisała muzykę do piosenki, a tekst przygotowała razem z Hristiną Gjika. Był to jedyny utwór ze stawki, w którym główny wykonawca był też podpisany jako autor. O wynikach „Junior Fest 2018” zdecydowało jury, w skład którego wszedł m.in. dwukrotny finalista Festivali i Kenges – Dilan Reka. „Dzieciaki, wszystkie jesteście supergwiazdami i nie przejmujcie się wynikami. Byłem dotknięty widokiem łez w oczach niektórych z was, ale pamiętajcie – to dopiero początek” – napisał na swoim Facebooku życząc Efi powodzenia w Mińsku. Konkurs nie był transmitowany przez RTSH, a urywki na żywo prezentowały na swoich instagramach m.in. Mishela Repo czy Iris Neziri. Emisja finału zaplanowana jest na 27 września. Amatorskie nagrania z wczorajszego występu zwyciężczyni znaleźć można m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Telewizja armeńska ARMTV 🇦🇲 opublikowała pełne wyniki półfinałów i finału preselekcji Depi Mankakan Evratesil. O wynikach decydowało jury międzynarodowe dorosłych, jury dziecięce oraz widzowie poprzez głosowanie sms – każdy z tych członów miał taki sam wpływ na rezultaty. O ile jury dziecięce było niezmienne (w skład weszły m.in. Helena Meraai z Białorusi, Destiny z Malty, Mariam z Gruzji czy Fiamma Boccia z Włoch), tak komisja dorosła zmieniała się w zależności od rundy. W I półfinale występy oceniał m.in. Sergej Ćetković z Czarnogóry czy Olga Salamaha (HoD Białorusi), w drugim byli m.in. Sevak oraz Gordon Bonello (reżyser JESC 2018). W I półfinale na 1. miejscu zremisowali L.E.V.O.N.Vardan Margaryan, a Ani dostała się z 5. miejsca. Ostatnie miejsce w półfinale przypadło GorX. Levon był faworytem dwóch grup jurorskich, ale w głosowaniu widzów zajął dopiero czwarte miejsce. W II półfinale triumfował Vova Anahit Arakelyan zajęła miejsce piąte, a Yurahatuk ostatnie. W finale L.E.V.O.N. ponownie zdobył najwięcej głosów od jurorów, ale u widzów był na trzecim miejscu. Faworytem publiczności był Vardan Margaryan, który w głosowaniu dwóch komisji zajął 3. miejsce. Ostatecznie Vardan w finale uplasował się na pozycji drugiej, trzeci był Vova, Ani czwarta, a Harut Harutyunyan ostatni. Transparentność godna pochwały! Ormianom należą się wielkie brawa za świetnie zorganizowane preselekcje!

Malutka Armenia zdecydowanie przebiła ogromny Kazachstan 🇰🇿 pod kątem frekwencji w głosowaniu. Zwycięzca L.E.V.O.N. w samym tylko finale otrzymał ponad 1,5 tys. głosów, a faworyt publiki – Vardan miał ich ponad 2,4 tys. Tymczasem Daneliya Tuleshova, która wygrała televoting w Ałma-Acie otrzymała jedynie…946 głosów, a laureat drugiego miejsca – Yerzhan Maxim – miał tych głosów tylko 338. Oznacza to, że w całym finale oddano zapewne mniej niż 3,5 tys. głosów, co jest sporą klęską zważywszy na to, jak mocno promowano w telewizji Khabar ideę „zjednoczenia narodu” w wyborze reprezentanta na Eurowizję Junior. Portal Tengrinews.kz informuje, że Daneliya nie wygrała głosowania jurorów – faworytem komisji był  Meirzhan Zhidebai. Co ciekawe, Daneliya chyba nie jest do końca zaznajomiona z regułami JESC, gdyż media kazaskie informowała o zmianach, jakie nastąpią w piosence – twierdzi, że cały utwór zaśpiewa po angielsku. Oczywiście jest to niezgodne z prawami konkursu – większa część tekstu musi być wykonana w języku narodowym. Należy się spodziewać, że piosenka, którą Daneliya nazywa „Believe in yourself” zostanie nieco przearanżowana, by w Mińsku wybrzmieć mocniej niż w Ałma-Acie. Producent preselekcji – Jean Mukanov uważa, że wokalistka ma spore szanse na wygraną, ale wiele zależy od wsparcia rodaków, którzy głosować będą mogli online. W Internecie pojawiły się już dwa nagrania z prób wokalistki przed finałem preselekcji. Dzięki temu możemy posłuchać piosenki bez sztucznych i irytujących oklasków.

Juliusz Kamil pochwalił się dziś na swoim fanpage, że jego podopieczna – Roksana Węgiel – będzie reprezentować Polskę 🇵🇱 na Eurowizji Junior w Mińsku. „Damy radę w Mińsku?” – retorycznie spytał kompozytor, który stać ma za konkursową piosenką zwyciężczyni „The Voice Kids”. Juliusz Kamil ma na swoim koncie udziały w programach typu talent-show: „The Voice of Poland”, „The Voice of Switzerland”, „Must be the Music” (dotarł do półfinałów) czy „Szansa na Sukces”. Jest nie tylko wokalistą i kompozytorem, ale także instrumentalistą, autorem tekstów, producentem i współtwórcą MJK Music, z którym współpracuje nie tylko Roksana, ale także Ula Kowalska czy Amelia Andryszczyk. Jest też szefem muzycznym trasy koncertowej zespołu 4Dreamers i jurorem w polsatowskim show „All Together Now”. Dla Roksany napisał dwa hity tj. „Żyj” i „Obiecuję”, a ostatnio premierę miał utwór „Za swoje” Żelki, do którego stworzył muzykę i tekst. Co przygotuje na Eurowizję Junior? Wkrótce się dowiemy!

Źródło: Eurovision-Albania, Eurovision.am, Tengrinews.kz, Facebook, inf. własne, fot.: Juliusz Kamil i Roksana Węgiel (Facebook)

%d blogerów lubi to: